adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, GRtobacco napisał:

Stosował ktoś aminopielik na chwasty

A co TY chcesz teraz pryskać nim w truskawkach ? przerośnięte badyle ? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2
3 minuty temu, racyl napisał:

A co TY chcesz teraz pryskać nim w truskawkach ? przerośnięte badyle ? 😂

Niektórzy pryskają na jesieni inni na wiosnę i działa większe chwasty niszczy a truskawce nic

Edytowano przez GRtobacco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

To idź zapytaj się jaki mają plon w truskawce po takim zabiegu bo że po liściach nie widać działania to nie znaczy że nie szkodzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to że pryskają truskawki np w USA, kanadzie bodajże substancją 2,4d która jest w aminopielik to nie znaczy że w polsce jest to dokładnie ta sama substancja

to się tak samo nazywa ale zupełnie inaczej jest otrzymywane i będzie szkodzić truskawkom

 po zbiorach tym pryskają, potem koszą liście. to jest tzw regeneracja.

 

A ty chłopie jak byś pomyślał to byś wiedział że takie wyrośnięte chwasty w truskawkach zabierają im składniki odżywce i wodę i potem zamiast truskawki masz poziomki i potworne zagrzybienie bo nie ma przewiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
15 godzin temu, cinek1808 napisał:

Goltix , lonter 

a czy po oprysku tymi środkami można jeszcze pozyskiwać sadzonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz to trzeba ręcznie to wybrać i  przejść glebogryzarką. przy tych obecnych temperaturach i krótkim dniu to na widoczny efekt trzeba długo czekać

doglebówka to owszem ale nalistnie to strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Korzysta ktoś z gwiazd pielacych w młodych truskawkach? Jeśli tak to jaki kolor najlepszy na lekką ziemię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Korzystam i jestem mega zadowolony. Wydaje mi się, że żółte byłyby najlepsze; ja mam takie i też lekka ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie sadze truskawke od paru lat na zagonach na agrowłoknienie i problem zawsze ten sam co z tym zrobić po likwidacji ... ??

Drugie pytanko to czy ktoś z was okrywa miedzyrzedzia też agrowłoknina przeciw chwastom ? (dotychczas pryskałem basta i reglone ale wycofali)

Patrzac na cene za tą agrowłoknine w miedzyrzedzia to byloby koło 3tys, licząc środki i prace przez 4 lata to wydaje mi się że ta agrowłoknina wyjdzie korzystniej i bez roboty ...

Co myslicie ktos praktykował ?

Jest opcja kupic glebogryzarke i tak niszczyc ale tak czy siak trzeba opryskac te 10cm co bedzie nie ruszone obok samej agrowlokniny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sosyn94 napisał:

Panowie sadze truskawke od paru lat na zagonach na agrowłoknienie i problem zawsze ten sam co z tym zrobić po likwidacji ... ??

Drugie pytanko to czy ktoś z was okrywa miedzyrzedzia też agrowłoknina przeciw chwastom ? (dotychczas pryskałem basta i reglone ale wycofali)

Patrzac na cene za tą agrowłoknine w miedzyrzedzia to byloby koło 3tys, licząc środki i prace przez 4 lata to wydaje mi się że ta agrowłoknina wyjdzie korzystniej i bez roboty ...

Co myslicie ktos praktykował ?

Jest opcja kupic glebogryzarke i tak niszczyc ale tak czy siak trzeba opryskac te 10cm co bedzie nie ruszone obok samej agrowlokniny  

Jak masz tych poprodukcyjnych śmieci sporo to jedź na swoje regionalne śmietnisko, powinni ci to przyjąć.

Wykładanie międzyrzędzi? A jak ciągnikiem będziesz jeździł? Rozerwiesz materiał. 

A stosował ktoś z was Spotlight plus 060?Do tej pory robiłem wszystko glebogryzarką, ale od tego roku też mam na włóknienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
6 godzin temu, Małomiasteczkowy napisał:

 

Wykładanie międzyrzędzi? A jak ciągnikiem będziesz jeździł? Rozerwiesz materiał. 

raz w sezonie tylko bedzie trzeba wjechac podczas czyszczenia to od biedy idzie posciągać wyxzyscic i rozłożyć. No i podczas oprysku ale to co 5 mierzyrzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Panowie sadzicie ze swojej sadzonki na wczesną wiosnę? Jak to sie przyjmuje bo nigdy tak nie robiłem a chyba będę musiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież jeszcze ludzie sadzą do tej pory i jeszcze będą sadzić

wiosną to zanim to odbije żeby można było zobaczyć gdzie sadzonkę ukopać to przynajmniej u mnie zrobi się koniec kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5620

Sam wczoraj skończyłem sadzenie(większość zasadziłem początkiem października ale jedna odmiana sadzona wiosną słabo puszczała flancę i czekałem do tej pory żeby dziadostwem nie sadzić), ale jako jedyny dopiero posadziłem, większość dopiero orze pola pod sadzenie i zaczęli kopać sadzonkę, to pewnie w przyszłym tygodniu będą sadzić :) Raz pamiętam to sadzenie kończyliśmy 3 grudnia i truskawki były ładniejsze od tych sadzonych w październiku, wszystko zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja na polu z młodymi mam takie bagno że ciągnik z napędem ledwo jedzie. Dlatego jestem zmuszony sadzonki kupić a pole zostawiam do wiosny. Można sadzić na wiosnę. Niektórzy nawet tak robią żeby nie przykrywac sadzonych folią. Poderwiesz sobie wiosna a że będą bez liści to nie problem , za szkółki często bez liści są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
13 godzin temu, kamil0qwe napisał:

Panowie sadzicie ze swojej sadzonki na wczesną wiosnę? Jak to sie przyjmuje bo nigdy tak nie robiłem a chyba będę musiał

W tym roku sadziłem pod koniec lutego. Sadzonki (od chłopa) nie ze szkółki. 80% ładnie owocowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to że uda sie posadzić w takim okresie to loteria. ja nie wyobrażam sobie kopania bez łodyk, liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Co na samosiewy gorczycy i rzepaku w odmianach Azja,roxana.  Na wiosnę.

4 minuty temu, racyl napisał:

to że uda sie posadzić w takim okresie to loteria. ja nie wyobrażam sobie kopania bez łodyk, liści

3x lepiej się sadziło niż teraz na jesień. Zima lekka była to i sadzonki miałem z liśćmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może u ciebie u mnie, znajomy chciał parę sadzonek to dopiero po koniec kwietnia mu ukopałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Sadzonki to z mazowieckiego miałem,ja z podkarpackiego jestem (u mnie też bym o tej porze nic nie wykopał). Nie wiem skąd miał te sadzonki może z pod folii, nie pytałem.

@racyl co na samosiewy gorczycy i rzepaku na wiosnę ?Odmiany Azja i roxana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj