adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

ardjan94    2

Czy sprzedajecie sadzonki truskawek? Jak tak to w jakim czasie to robicie i w jaki sposob ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ile płacicie w tym sezonie za zbiór ? Według mnie przy obecnych cenach 3 zł bez szypułki i 2,50 zł z szypułką za łubiankę to dobra propozycja.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego wydaje mi się, że z ceną za rwanie nie ma co szaleć bo co będzie za rok jak nie daj boże cena będzie sporo niższa to ludzie i tak będą się spodziewali nie wiadomo jakich stawek i będą mieli gdzieś, że truskawka tania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak mają proch to trzeba się cieszyć i sprzedawać , u nas Lubartowski po 4,2 bez szypułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

co się dzieje z moimi truskawkami że w środku korzenia mają proch 

attachicon.gift.jpg

attachicon.giftr.jpg

 

wygląda to na zgniliznę podstawy korony.-Majster ty chyba z choinki się urwałeś z tą ceną od łubianki.unas zaczynają od 1 zł ale dopiero za jakieś 2 tygodnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

2,5 od koszyczka z szypułką, a potem zdziwienie że koszt zbioru duży. 1,5 to uczciwa cena dla obu stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U was też tak sucho?

 

U mnie strasznie sucho ,większego deszczu to nie było od jakiś 2 tygodni jak nie popada w najbliższcyh dniach to nie będe miał co zbierać bo wszystko uschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

powiat opolski cena truskawki w sobote 4,5 bez szypulki z szypulka 3.5 za kg sucho jest u mnie nie padalo ze 3 tyg wogole a jak byl to max 2 l na m ogolnie susza na niektorych plantacjach krzaki truskawki juz sie rozkladaja na boki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus2    0

odbiegę troszkę od cen truskawek, ale potrzebuje pomocy poniewż mam strasznie dużo skrzypu polnego w truskawkach, podzieli się ktoś informacją czym pryskać po zbiorach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego jeśli jest dużo skrzypu to sygnał, żeby zrobić badanie gleby ponieważ jego występowanie jest jednym z objawów kwaśnej gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

na skrzyp to stomp 330 ec , skrzyp polny tez nie lubi wapna


na skrzyp to stomp 330 ec , skrzyp polny tez nie lubi wapna

 

lub stomp aqua 455 sc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Jak dzis zerwalem wieczorem i w lubiankach mi przenocuja na dworze to jutro po 15 beda wygladaly na sprzedanie czy raczej nie? Roksana i alba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Nie ma skutecznego oprysku na skrzyp. Miałem problem z nim w uprawach zbożowych, dopiero wapno tlenkowe pomogło .

 


U mnie w sobotę zebrane od 4 rano zostaną sprzedane jutro rano i wyglądają lepiej i są słodsze jak u co nie których co na bieżąco zrywają :P :P :P Vibrant.

Deserowe u mnie idą po 16 za koszyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus2    0

Kolego u Ciebie raczej wapnowanie jest konieczne.

 

ten skrzyp jest na powerzchni około 100 m2, poza tym nie pokazuje się w innym miejscu. Jakieś propozycje co do wapna?

Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był skrzyp, zrobiłem badanie gleby i się okazało że gleba bardzo kwaśna. Porządne wapnowanie dopiero pomogło i krzaki o wiele lepiej wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj