Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

PATr    238

Paszowóz owszem ale widełkami nie życzę nikomu nacięcia się na taką minę, ewn. mały ciągnik czepiać aby nie było mocno zbite

Wiadomość z agroFakt.pl

Milosz27    177

Ja mam JD pasową i też robię sianokiszonek ok 500bel i niema problemu bez miękkiego rdzenia bez rotora ale główna sprawa to zgrabiarka bo po polskiej gwiazdowej to jest tak zbite po kręcone że widełkami fakt narobisz się jak głupi ale po zgrabiarce karuzelowej tego problemu niema stawiasz i rozwijasz do końca bez problemu lepiej niż po walcowej czy łańcuchowej. Także takie teorie to o kant doopy...

Eliot    16

ja zarabiam gwiazdą i raz się rozwija dobrze a raz ciężko i myślę że to zależy też od długości zwijanego materiału i wilgotności suche zawsze się lepiej u mnie odwija

janczar810    245

witam\przeczytałem prawie cały wątek odnośnie pras zmiennokomorowych z tego wzgledu że zastanawiam sie nad kupnem prasy za ok. 30-40tys używanej do ciągnika 90KM , gdzie zestaw bedzie pracował głównie w  sianie i sianokiszonce( łącznie 500szt z kiszonka użależniona od pogody jest pogoda jest siano nima jest kiszonka ) jak i w ok. 200szt lucerni z przeznaczeniem również kiszonka do tego dojdzie troche słomy ok. 200-300balotów a więc łacznie w sezonie bedzie MUSIAŁA owinąc ok 1000balotów różnego rodzaju. Ogólnie rzecz biorąc troszke sie boje tych pras z tego wzgledu ze u mnie w regionie praktycznie ich nie ma ( po za dobitą 550jd).

Pytanie się tyczy czy zmienna komorowa praska da sobie rade w sianokiszonce(czy to wilgotna czy podsuszona) jak i również jak wyglada prasowanie krótkiego materiału takiego jak potrawa tj II i III pokos traw, jakbym miał tylko słome nie miałby złudzeń i odrazu postawiłbym na zmiennokomore a jak przychodzi do prasowanie kazdy możliwy materiał to mam wątpliwości bo jak narazie nie ma rzeczy czy to maszyny do wszystkiego w tym przypadku siano/słoma/kiszonka'i.

Prasy jaką szukam musi mieć owijanie siatko to podstawa + rotor takze bym preferował i noże, ale z tym koniem jakim pracuje nie podoła nożą. A wiec koledzy czekam i prosze o sugestie i podpowiedzi odnośnie pras jaką bryluje w danym segmencie i czy warto zwrócic uwage na vicona 1901 rotor+siatka rok. 2oo8 czy 'o9

czy owy model mocno sie różni od  obecnych pras KUHNa? 

A wiec czekam na propozycje jak i sugestie dt. w/w pras

pozdrawiam 

farmer_89    7

koledzy doradzcie najlepsza prase rolujaca za ok 20 tys zl do ciagnika 90 km bedzie prasowac slome siano i sianokiszonke jaka marke i model byscie polecili?

Mikruss    55

new holland 648. U mnie juz 5 sezonów zrobiła i będą następne :) (ok 1000 belek w sezon słomy i sianokiszonki)

90 km idealnie pod tą prasę ;)

simson2812    356

Ja właśnie muszę dołożyć nóż na wałku nad podbierakiem. A co do pras to pasowymi lepsze zbicie tylko kant belki trudniej uzyskać przy drobnym materiale.

PATr    238

nie warto, kup sobie coś zachodniego za te 50 koła, zaoszczędzisz sobie nerwów i czasu a i taka maszyna nie dość ze dłużej wytrzyma to i mniej na wartości straci...

WItam. Poszukuję prasy z rotorem i nożami, zamki na klapie, siatka, takiej do 30-35 tyś.  Jest tych pras dużo do sprzedania i nie wiem jaką wybrać. Miałem prasę Carraro 1200 (wąski podbierak, łańcuchowa,sznurek). ale zrobiła się przy mała, Prasa będzie chodziła z New Hollandem TS90. 

Myślałem nad prasą welger rp220 ale ona jest na walce i nie wiem czy będzie szła w suchej słomie lub sianie.

Czy ma ktoś taką prasę?? :P 

Czy coś szukać z marki Krone, Vicona, deutz fahr???

Pozdawiam :))

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się