Polecane posty

carmine2812    2

witam do czego służy włóka ?? i co nią można robić


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

włóka słurzy do wyrównywania pola np przed siewem


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

tylko takie ma zastosowania ??? czu jeszcze jakieś


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

zapobiega nadmiernemu przesuszaniu gleby a jej wyrównanie sprzyja jej nagrzewaniu i równemu rozmieszczeniu nawozu co jest bardzo pożyteczne w uprawie np. wiosennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a z tym nawozem to się nie zgodzę, bo jeżeli rozsiejemy nawóz pod włokę to podczas pracy zostanie on zciągnięty razem z glebą, co jest raczej mało korzystne...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Włóka - proste narzędzie uprawowe służące do ścinania i kruszenia górnej warstwy roli, w celu zmniejszenia nadmiernego parowania gleby. Stosuje się ją głównie na wiosnę, po orce.

 

Jako włókę można uznać każde narzędzie ciągnione po powierzchni pola nie posiadające zębów zagłębiajacych się w ziemię. Najczęściej włóka to drewniana lub stalowa belka, lub zespół kilku belek, ustawionych prostopadle lub pod niewielkim skosem do kierunku jazdy ciągnika lub konia. Włóka może być także składnikiem agregatów. :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
a z tym nawozem to się nie zgodzę, bo jeżeli rozsiejemy nawóz pod włokę to podczas pracy zostanie on zciągnięty razem z glebą, co jest raczej mało korzystne...

Oczywiście chodziło mi o siew po zabiegu włókowania chyba źle mnie zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

czyli co jak mam zestaw uprawowo siewny z włóką to bede musial sypac nawóz przed orką?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

nie, tą włókę co masz nie ustawiasz tak aby ciągnęła przed sobą cały czas ziemie tylko żeby ścinała nadwyżkę ziemi (górki). A nawet jeżeli by ciągnęła ziemie to myślę że nie miało by tio znacznego względu na ściąganie nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@sosek xu li a no źle zrozumiałem :)

 

@yacenty nigdy nie miałem okazji pracować, ani nawet widzieć w pracy zestaw upr-siewny z włóką ale myślę, że powinna ona być tak ustawiona, aby nie pchała ziemi i będzie ok.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Ja jeszcze nigdy w mojej okolicy nie widzialem,zeby ktor robil wlóka.Albo akurat nie widzialem jak robili


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

moj ojciec do tej pory przed burakami zawsze włókował ale ta włóka była zupełnie inna (konkretny 2-teownik), ta w agregacie uprawowym jest uzebiona

zdjecie można zobaczyć tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/Agrodan-Kombi...image60860.html

 

ciekawi jestesmy jak to bedzie działac w takiej konfiguracji, ale mysle ze skoro bedzie szło po pługu z podwójnym cambellem to nie powinno być kłopotu, słyszałem ze niektórzy nawet po takim wale wjezadzaja bezposrednio siewnikiem bez agregatu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

A więc tak jak myślałem z Pioter'em to jest tylko do ścinania górek, a jeżeli będzie jechane po wale to nawet ziemi nie powinna dotknąć. A propos siewnika to nie powinno tam być kul dolnego zawieszenia bez kołnierza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

eh, poki co mam tylko jeden komplet to wszedzie je zakładam :)

zdaje sobie sprawe ze powinny być dzielone, no ale... kiedys pewnie sobie zakupie,

w zeszłym tygodniu dopiero kupiłem górna kule

 

w niedziele moze cykne jakies foty wału to od razu sie pochwale jaki mam górny łącznik - w połowie od ursusa a w połowie od cata :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
Włóka - proste narzędzie uprawowe służące do ścinania i kruszenia górnej warstwy roli, w celu zmniejszenia nadmiernego parowania gleby. Stosuje się ją głównie na wiosnę, po orce.

 

Jako włókę można uznać każde narzędzie ciągnione po powierzchni pola nie posiadające zębów zagłębiajacych się w ziemię. Najczęściej włóka to drewniana lub stalowa belka, lub zespół kilku belek, ustawionych prostopadle lub pod niewielkim skosem do kierunku jazdy ciągnika lub konia. Włóka może być także składnikiem agregatów. :)

 

 

oki czyli np jak odwróce brony to tez moze służyc jako włóka :)


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

od biedy tak, aczkolwiek moze byc za lekkie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
od biedy tak, aczkolwiek moze byc za lekkie

 

 

własnie za lekkie ale mozna nakłaśc na nią akieś cięzkie żeczy i jest

 

ale lepsza jest zwykła z drewna luz metalu :) pozdro


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Może i da rady brony do góry nogami z jakim balastem tylko po jakimś areale będziesz miał sporo zjechane nakrętki od broniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

własnie szkodatroche bron na większe areały


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez do szybszego osiadania sie wierzchniej warsttwy gleby


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
Zamiast bron przyczep opony, np: 20-to calowe

 

oki moze to własmie spróbuje POZDRO


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj