Rol_C-330M

Fahr M66 czy Volvo S 830 lub może inny ?

Polecane posty

wojtal24    2471

a moze jakiś Claas merkator senator to zależy na ile ha. ale w takich maszynach ważny jest stan a nie marka i dostepność czesci w Twojej okolicy do danej maszyny

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol_C-330M    0

Mam zamiar rozwinąć gospodarstwo więc szukam jakiegoś małego i taniego kombajnu. Takiego zgrabnego no bo jednak tym się robi i ma to sprawiać przyjemność a nie oczy mają boleć od patrzenia, w takich kombajnach stan nie będzie za dobry bo nie oszukujmy się mają trochę sezonów za sobą ważne jak go ktoś używał bo nie raz stary a dobrze ktoś go używał to igła. Szukam kombajnu do 20 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ja mam volvo 800 kosze ok 15 ha i jak kupisz zadbanego nigdzie nie spawanego itp to zero awari. Ale szukaj 830 i z kabiną bo oczy bolą wieczorem nie mówiąc o płucach ;-)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BrzozaZetor    27

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Fahra m66, posiadamy takiego już ponad 35lat i jak do tej pory odpukać żadnej awarii oprócz wymiany kilku łożysk. Zboże ładnie czyści, rocznie kosimy nim około 20ha i tak naprawdę na taki areał wystarczy. Spalanie niskie a silnik Deutz to poezja, chłodzenie powietrzem świetna sprawa, po zimie jak się odpala to po pierwszym zakreceniu rozrusznika zapala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wszystkim i niczym się nie różnią, trudno powiedzieć ich wady i zalety bo kombajny są podobne w budowie jak i wydajności danego modelu. Ja od siebie mogę polecić Fahra M66 bo posiadałem takiego 10 lat maszyna naprawdę dobra ale mało wydajna jak już masz kasę do 20 tyś to szukaj modelu M750 albo M770 powinieneś coś znaleźć w tych pieniądzach i będziesz miał trochę bardziej wydajny kombajn jak i rocznikowo młodszy a w przyszłości będzie Ci go lepiej sprzedać niż M66.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol_C-330M    0

Jak patrzyłem to Fahr M750 i M770 no to drogie jednak chyba wolałbym to volvo s 830 lub tego fahra M66 ale który jedni mówią ze ten inni ze ten. Na razie jest 2 głosy na Fahr M66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja posiadam deutz fahr  m660 nowsza wersia m66 nie zawodna maszyna ,szukam tylko kabiny do niej bo wiadomo oczy pieką B) oczywiście wadą jest wydajność ale na własne gospodarstwo (10 hektarów koszenia) mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Koledzy, pytanie takie: czy te kombajny małe i starsze, typu m66, merkator, senator, volvo dobrze zbierają i czyszczą drobnonasienne, np. rzepak, len? Ja rozumiem że kombajn nie może być dziurawy itp, to oczywiste, ale czy regulacja szczeliny, sit itd pozwala na dobre ustawienie do drobnonasiennych?


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. Mam zamiar kupić ciągnik o mocy 150km i zastanawiam się nad Renaultem 155.54 ( 145 km )  , Fendt 515  i JD . rocznikowo tak 1999-2000+ .

      Aktualnie mam Zetora Forterre 125 . z 2009 r . i trochę jest już za słaby .  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj