Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vario926

dzierżawa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vario926    0

siema mam 3ha ziemi i chciał bym rozwinąć to do przynajmniej 50 ha myśle że na początek bym wzioł narazie 20 ha dzierżawy bo unas ziemi pod dostatkiem aż szkoda paczeć jak sie marnuje pola ponad 20 ha a jedno to ma z 60 ha masakra i wszystko ugorem żal paczeć. Jak myślicie uda mi sie to zrealizować ? A i czy by się opłacało z tą dzierżawą ?

vario926    0

mam narazie ursusa c 330 i wszystko co potrzebne do gospodarowania na 3ha czyli opryskiwacz, brony ,pług,kultywatory2 itp. Więc na razie niemusiał bym nic kupować

Wiadomość z agroFakt.pl

tyj123    0

żeby umnie były dzierżawy to bym odrzau brał w tym roku kupiłem 3 ha po 21 tyś 3 klasa

oFsik    30

Najważniejsze to jaki koszt dzierżawy?

kamieniak89    27

A czyja jest to ziemia prywatna czy ANR???? Jak u was płacą za dzierżawy???? Tym ciapkiem to dużo nie obrobisz, chyba że coś zakąbinujesz ze sprzeętem. Napisz jaka to klasa ziemi i jakie są tam stosunki wodne. Pozdrawiam

Ale to by byłą wielka zmiana wszystkiego a szczególnie wydatków i jest wielka różnica gospodarować na 3 ha a na 20 ha, dużo rzeczy sie inaczej stosuje i robi a wiec powoli powiększaj areał i park maszynowy to wtedy możesz o czymś poważnym mówić.

dani221    1

z takim sprzętem to na 10 hektarach po rzadzisz a wyżej to już sie tylko umęczysz ,,,,,,,,,,,,,,

Gość tomasek   
Gość tomasek

czy opłaca sie wydzierżawić 250ha 3-5 klasy na 300lat na rozwiniecie posiadam jakies 250tys zł.

oFsik    30

Masz jakieś maszyny w jakim stanie jest teraz to pole? W jakich kawałkach?

Gość tomasek   
Gość tomasek

dzierzawa w polsce, w sumie 12 kawałków tylko ze musiałbym sie przeniesc do innego wojewodztwa

pole było na wiosne talerzówka przejechane i tak se stoi

dobra ale wy mi powiedzcie czy sie to opłaci? koles chce 200zł od hektara

wojciechu    0

jeśli na 300 lat ta dzierżawa to się dzieci i wnuków spytaj czy zechcą gospodarzyć :( 200 zł za hektar to nie wiele. samej dopłaty dostaniesz więcej a to co posiejesz to kolejny zysk, według mnie się oplaci.

Gość tomasek   
Gość tomasek

sory dzierzawa na 30 lat nie na 300

Wacek21    35

No wlasnie dziwne to 300 lat bylo :(

moim zdaniem bedzie Ci sie to oplacac. Jak mowli poprzednicy samych doplat bedziesz miec wiecej a co tam zebierzesz i sprzedasz to rowniez kasa :)

piotr2691    2

kurcze policz sobie, dopłaty dostaniesz 500zł a czynszu masz 200zł, to już na samych dopłatach do przodu jesteś

piotr2691    2

ja bym skibe zrobił i siew no i jeszcze oprysk by się przydał..., byle by było obsiane aby dostać dopłaty :]

za rok dostaniesz kasę z unii i już będzie jakiś pieniądz na lepszą maszynę... :]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Narko
      Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
      http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
    • Przez Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.