Zaloguj się, aby obserwować  
vario926

dzierżawa

Polecane posty

vario926    0

siema mam 3ha ziemi i chciał bym rozwinąć to do przynajmniej 50 ha myśle że na początek bym wzioł narazie 20 ha dzierżawy bo unas ziemi pod dostatkiem aż szkoda paczeć jak sie marnuje pola ponad 20 ha a jedno to ma z 60 ha masakra i wszystko ugorem żal paczeć. Jak myślicie uda mi sie to zrealizować ? A i czy by się opłacało z tą dzierżawą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vario926    0

mam narazie ursusa c 330 i wszystko co potrzebne do gospodarowania na 3ha czyli opryskiwacz, brony ,pług,kultywatory2 itp. Więc na razie niemusiał bym nic kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

żeby umnie były dzierżawy to bym odrzau brał w tym roku kupiłem 3 ha po 21 tyś 3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najważniejsze to jaki koszt dzierżawy?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

A czyja jest to ziemia prywatna czy ANR???? Jak u was płacą za dzierżawy???? Tym ciapkiem to dużo nie obrobisz, chyba że coś zakąbinujesz ze sprzeętem. Napisz jaka to klasa ziemi i jakie są tam stosunki wodne. Pozdrawiam


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to by byłą wielka zmiana wszystkiego a szczególnie wydatków i jest wielka różnica gospodarować na 3 ha a na 20 ha, dużo rzeczy sie inaczej stosuje i robi a wiec powoli powiększaj areał i park maszynowy to wtedy możesz o czymś poważnym mówić.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

z takim sprzętem to na 10 hektarach po rzadzisz a wyżej to już sie tylko umęczysz ,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

czy opłaca sie wydzierżawić 250ha 3-5 klasy na 300lat na rozwiniecie posiadam jakies 250tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Masz jakieś maszyny w jakim stanie jest teraz to pole? W jakich kawałkach?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

dzierzawa w polsce, w sumie 12 kawałków tylko ze musiałbym sie przeniesc do innego wojewodztwa

pole było na wiosne talerzówka przejechane i tak se stoi

 

 

dobra ale wy mi powiedzcie czy sie to opłaci? koles chce 200zł od hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

jeśli na 300 lat ta dzierżawa to się dzieci i wnuków spytaj czy zechcą gospodarzyć :( 200 zł za hektar to nie wiele. samej dopłaty dostaniesz więcej a to co posiejesz to kolejny zysk, według mnie się oplaci.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

sory dzierzawa na 30 lat nie na 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No wlasnie dziwne to 300 lat bylo :(

 

moim zdaniem bedzie Ci sie to oplacac. Jak mowli poprzednicy samych doplat bedziesz miec wiecej a co tam zebierzesz i sprzedasz to rowniez kasa :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

kurcze policz sobie, dopłaty dostaniesz 500zł a czynszu masz 200zł, to już na samych dopłatach do przodu jesteś


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ale na 250ha potrzebuje juz dosc konkretne maszyny wiec musisz to tez liczyc


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

ja bym skibe zrobił i siew no i jeszcze oprysk by się przydał..., byle by było obsiane aby dostać dopłaty :]

 

za rok dostaniesz kasę z unii i już będzie jakiś pieniądz na lepszą maszynę... :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj