tnaglak

Members
  • Ilość treści

    57
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez tnaglak

  1. Zetor 7211, kiedy mam włączony wałek WOM przez bieg, to wyskakuje, założony nowy bezpiecznik na pokrywie nic nie pomógł. Czy pod pokrywą znajdę coś do regulacji, tak żeby lepiej zazębiało?
  2. Czy może mi ktoś powiedzieć jaki powinien być według fabryki początek wtrsku?
  3. Wydaje mi się że zetor jakoś wolno nabija te mth, kiedyś (chyba początek 2016r) wymieniałem na 5307mth, a dzisiaj mam przejechane 5398mth. Co ile mth powinno się olej silnikowy w zetorze wymieniać?
  4. Witam. Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140. Po postach zauważyłem że masz doświadczenie z ukł hydrauliki w tych ciągnikach. U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa: Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju. Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę... Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo. Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył. Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić? Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?
  5. Witam. Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140. Po postach zauważyłem że masz doświadczenie z ukł hydrauliki w tych ciągnikach. U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa: Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju. Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę... Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo. Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył. Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić? Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?
  6. Witam. Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140. U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa: Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju. Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę... Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo. Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył. Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić? Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?
  7. Mam okazję kupić 20t wysłodków z rękawa. Pytanie czy one zakiszą się ponownie i nie zepsują się?
  8. Mam problem ze swoją kosiarką rotacyjną. Uderzyłem zewnętrznym bębnem w kamień i poszły 2 współpracujące ze sobą tryby(na tym zewnętrznym bębnie właśnie). Wymieniłem tryby (4szt), łożyska (2szt), tą długą oś bo miała bicie, luzy poustawiane odpowiednio (na kartkę papieru) wszystko wymyte nowy olej. Nacioła 4ha i znowu to samo. Znowu te dwa tryby się zjechały... Co może być przyczyną? Bęben nie ma luzu, ośka pionowa krótka nie ma bicia, nie ma też luzu na łożyskach. Czy przyczyną może być zbyt ciasno skręcone sprzęgło do składania się kosiarki?
  9. Tak wałki kręcą z wagą i tak. Taki Naród.. Tych uczciwych tj garstka
  10. Co podać krowie np kilka godz przed ważeniem i odjazdem żeby np opiła się wody? Jakie macie sposoby? Znajomy pompuje pompką pójło do żwacza, no ale sama pompka kosztuje sporo.
  11. Kurcze nie mogę się zdecydować właśnie, może zaczekać do jesieni.. Aaaa i jeszcze nie napisałem jednej, ważnej rzeczy. Łąka nie jest drenowana i często stoi tam woda.
  12. Ale ja nie mam torfu. Jest w miarę miękko i zastanawiam się czy nie lepiej orka na 30 i przewrócić to
  13. Zakupiłem używaną dojarkę przewodową alfa laval, 3 aparaty DUOVAC. Wyjdzie mi ok 40m rury. Zastanawiam się jakie wybrać rozwiązanie na ciepłą wodę. Montaż odzysku+ bojler elektryczny- czyli w sumie 2 bojlery, czy jeden bojler elektryczny 70l np, czy pociągnąć wodę z domu 20m z gazowego bojlera. Nie wiem które rozwiązanie wyszło by najtaniej. Ile ta myjka potrzebuje tej ciepłej wody i w jakiej temp? Dodam że dojarka ta będzie używana tylko przez ok 2lata. Potem przeprowadzam krowy do nowej obory.
  14. Posiadam łąkę na której przeszło 15lat jest ta sama trawa. Efekt taki że w tym roku 3 pokosu nawet tam nie robiłem bo nie było by co zbierać. Mam zamiar w tym roku się za nią wziąć. Myślę nad randapem, potem orka, zaś uprawka a następnie siew poznaniakiem. Co mówicie na taki układ? Zamierzam wymieszać ze zbożem. 40kg trawy i ile tego zboża dać? No i jakiego? I w jakim terminie najlepiej zasiać? Czy orka nie musiała by być wykonana przed zimą?
  15. Można wziąć MIGOMAT na młodego rolnika?
  16. A na temat tych szczekowych co sądzicie? napewno robią robote szybciej ale mniej dokładnie wydaje mi się.
  17. To ja już nie wiem który lepszy Czekam na więcej opinii
  18. Oglądałem też sporo filmów na youtube, piłowy wybiera lepiej, nie obrywa się tyle co przy szczękowym, zwłaszcza przy kiszonce z kuku. Widziałem też mniejsze ciągniki które miały założony taki właśnie piłowy na tura i dawały radę, więc myśle że mój 2140 też powinien sobie poradzić. Tak sobie radzi zwykły zetorek
  19. Witam. Planuje zakup jakiegoś wycinaka do kiszonki pod tura. Zastanawiam który byłby lepszy z tych dwóch typów: Mój ciągnik to John Deere 2140 (taki jak na tym drugim filmiku). Obecnie nie wycinam dużo towaru (jak narazie do 30szt, ale w przeciągu 3 lat będzie już ok 80szt bydła. Osobiście wydaje mi się że ten z ruchomymi nożami wycina lepiej, dokładniej. A wy który byście polecili? Rozglądam się nad jakimś używanym w dobrej cenie jak się trafi, a jak nie no to może nowy.
  20. Dziś przyszły wyniki mleka. Mocznik mam już ok- nawet w niektórych za duży. Mam jeszcze jedno pyt- co jeśli krowa ma za dużo tłuszczu i białka? CO wtedy zmniejszyć a co zwiększyć? Dostają kiszonkę z kuku, kiszonkę z trawy i treściwą. Dać słomę
  21. Dzisiaj przyszły mi wyniki badanego mleka. Jedna sztuka ma tł 6.13 i Bi 2.51- czyli ketoza. Pytanie jak ją leczyć? Można samemu jej coś podać czy wołać weta?
  22. Mój problem z MR 2014 wygląda tak. Po przesunięciach na liście tydz temu okazało się że się załapałem. W składanym wniosku miałem 0 za szkołę i 20ha ziemi. Aktualnie mam ukończony kurs R3 (skończyłem 2 tyg temu, egz zdałem, świadectwo jest) i 17,5ha ziemi- ponieważ gość od którego miałem dzierżawić pozostałe 2,5ha wycofał się. Co mogę w takim przypadku zrobić jeśli nie znajdę dzierżawy? Czy można to jakoś zastąpić szkołą?
  23. To jak to jest tak naprawdę z tym zwiększeniem mocznika? Więcej soji czy więcej rzepaku do treściwej? Bo różnie mówią i sam już nie wiem
  24. Mocznik u wszystkich krów <100. Zamierzam zmniejszyć podawanie kiszonki z kukurydzy, dać w zamian więcej kiszonki z traw. Do tego treściwa będzie wyglądać tak: -śróta ze zbóż (większość pszenicy i jęczmienia, trochę pszenżyta) 250kg -makuch rzepak. 100kg -śr. sojowa 150kg -josera lacto plus 25kg -drożdże -kwaśny węglan Dodatkowo posypuje delikatnie kiszonkę z kuku nawozem (mocznik), równo na wszystkie krowy. Teraz ruja u krów słabo widoczna, wydajność chciałbym mieć też lepszą. Dodać do tego coś jeszcze? Czy coś ewentualnie jeszcze zmienić? Może dobrym pomysłem byłby zakup młóta suszonego? Jeśli tak, to po ile go dawać? Proszę o rady
  25. Nie, drożdży nie stosuje, mieszać je razem z paszą czy osobno? Tej soji i rzepaku po 100kg będzie ok? Od teraz przejdę na tą Josere Lacto Plus. Te drożdże też dożucić do mieszania tak?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj