piotr19973

Members
  • Ilość treści

    1398
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez piotr19973

  1. A no to super dzięki za wytłumaczenie tematu bo już ze 2 lata z tym się męczę i nie wiedziałem bardzo co robię źle.
  2. No myślałem że ściernisko opryskam i będzie spokój z tym cholerstwem bo strasznie zboże dusi.
  3. Czyli po zniwach nie glifo tylko podorywka ? Na wiosnę planowałem posiać tam owies.
  4. Mam problem w pszenżycie pojawiła się stokłosa opryskałem środkiem atlantis. Minęło dwa tygodnie i efektu nie bardzo widać po za tym że tak jak by przypaliło zboże. Czy to normalne ze dwa tygodnie po zabiegu nie widać efektu ? Chciałem tam przed majówką wjechać jeszcze z dr green zboża i mocznik z siarczanem magnezu i teraz się zastanawiam czy jest sens aby ta stokłosa się nie wzmocniła.
  5. Czym to można opryskać? Bo w sumie w tamtym roku miałem takiego chwasta na tej działce. Może się jakoś rozsiał.
  6. Wygląda na miotłę No też mi się tak wydaje ale kurcze na jesieni robiłem oprysk bizonem i aż tak by to przepuścił? Na innych kawałkach czysto a tu taka rzeźnia.
  7. Wiecie co to za chwast w pszenżycie ozimy? Ziemia VI klasa. Mam wrażenie że pszenżyto wyginęło a pojawia się coś takiego.
  8. Panowie jaki owies możecie polecić na słabe ziemię VI klasa. Coś co będzie ładnie sypać i słomy aby też trochę było.
  9. Jakie pszenżyto na VI klase ? najlepiej takie w typie pszenicznym. Do tej pory siałem rotondo ale pasowało by juz nasiona wymienić.
  10. Siał ktoś z was odmianę żyta Dańkowskie dragon? Nada się ono na bardzo słabe stanowisko? VI klasa pewnie zakwaszona
  11. Ile dałeś tego dr green i siarczanu?
  12. Panowie owies mam juz na wierzchu ma ze 3cm a już jakieś żółte przebarwienia. Owies odmiana kozak pod korzeń dostał 700kg wapniak koszelowski. Co lepsze by było siarczan magnezu w oprysku czy posypowo?
  13. Korzystając dzis z pięknej niedzielnej pogody postanowiłem wybrać się na objazd po polach. I tu miałem nie miłe zaskocznie. Na jednej działce której nie byłem pewny dałem teraz na wiosnę ok 1 marca krede wapniak koszelowski. I tu problem ona w dużym stopniu się jeszcze nie rozpuściła. Mimo że leżała ok tydzień pod śniegiem. Jutro rano chciałem sypać saletrę i tu moje pytanie czy ta kredy nie spowoduje start azotu? Czy narazie odpuścić sobie saletrę?
  14. Wirtuoz na t1 dobry plan? Czy dodać coś do tego ?q
  15. Pany mam zasiane 2ha pszenżyta odmiana rotondo co można dać na T1?
  16. Wapniak koszelowski to sypać pod agregat czy jak już będzie owies posiany to sypnąć po wierzchu?
  17. Jaką odmianę ziemniaka na piasek VI klasa. Myślalałem nad vineta belarosa ewentualnie denar. Miałem irge i catanie catania zostaje ale irga to strasznie słabo sypie.
  18. Pany wpadła działka do uprawy. Ale podobno strasznie biedna żyto nie chciało rosnąć. Wapna nigdy nie widziała obornika też. Żyto zebrane słoma też gołe sciernisko. Jak tylko pogoda pozwoli chce to zaorać. Jak myślicie chce dać pod owies ok pół tony kredy, ok 150kg siarczanu magnezu i 100kg saletrzaku pod agregat? Dobry plan ? Nie pogryzie się to ze sobą?
  19. Nikt właśnie w okolicy gryki nie uprawia. Łubin żółty odpada bo zwirzyna go zamorduje. A owsa raczej tam nie zbiorę bo w tamtym roku to na żniwa było gołe pole bo większość wyginęła.
  20. Tylko ze to strasznie kwaśna działka w tamtym sezonie nawet owies wyginoł i boję się że z łubinem może być to samo. A co do wapna to raczej nie uda mi się w okolicy kupić takiego luzem. A ilości cało samochodowe na moje hektary chyba mijają się z celem.
  21. Pany chciałem sypnąc pod łubin pod korzeń 1t wapna polcalc dobry to pomysł?
  22. Panowie warto stosować to wapno ? Czy może dać sobie spokój. Myślałem sypnąc to pogłównie po pszenżycie i dać pod agregat na działkę gdzie ma być łubin. Na składzie innego wapna nie ma.
  23. Kiedy najlepiej siać łubin ? Zaprawić przed siewem ? kiedy oprysk na chwasty ?
  24. To co tam można posiać aby dało jakiś plon?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj