koparka

Members
  • Ilość treści

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez koparka


  1. Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tu. Wiec do rzeczy nabyliśmy od ANR przed świętami wieloletnią dzierżawę (dzierżawa od 11.09.2005 do 11.092015) czyli po 8 latach w ramach pierwszeństwa nabycia na warunkach obowiązujących do końca 2013 roku (10% wkładu przed podpisaniem aktu notarialnego + 14 rat na 2%). Ojciec był w gminie i chciał złożyć wniosek o zwolnienie z podatku rolnego ale pani w gminie stwierdziła że to nie przejdzie i w końcu nie złożył tego wniosku . Przeglądając internet natknąłem się na dwie możliwości : pierwsza to że te grunty nie powiększają gospodarstwa bo już je jakiś czas dzierżawimy, a druga to że przy kupnie tej ziemi korzystaliśmy z, że tak nazwę „preferencyjnych warunków zakupu od ANR” podwójna pomoc publiczna. Czy należy się zwolnienie z podatku rolnego, i co sądzicie dobrze rozumuje czy też jest coś o czym jeszcze nie winem?

    A pani z gminy mówiła ze jakiś zmiany weszły nie dawno w tej kwestii.

    Miesiąc temu kupowaliśmy działki rolne za gotówkę od rolnika (prywatnej osoby) z ulgą nie było problemu.


  2. Musisz mieć bardo dużo cierpliwość i pilnować cielak muś być pojętny a i tak wszystko zależy od mamki i jej charakteru czy zaakceptuje cielaka czy nie. W tamtym roku zaliczyłem 2 upadki i żeby krówki nie chodziły cały rok na pusto to podsadziłem im po cielaku. Pierwsze 3 dni to ja inicjowałem porę karmienia i pilnowałem jeden jedna drugi drugą, po trzech dniach same załapały ale żebyś nie myślał że poszło tak łatwo, bo doiły tylko jedna mamkę druga miała taki charakter że nie dała się dotknąć obcemu cielakowi jeśli nie bylem tuż koło niej i zaraz się zasuszyła, wszystko było dobrze doiły sobie tą jedna mamkę dopóki nie poszły na łąkę, jeden nie radził sobie więc wrócił do domu akurat w tedy ocieliła się następna mamka i dawaj dalej podsadzać do nowej krówki na szczęście przy tym świeżo ocielonym cielaku w miarę sobie radził miesiąc dłużej w oborze zostały i znowu na łąkę i było ok. Przy sprzedaży odsadków jałówka która bez problemów zaaklimatyzowała się na łące była największa i najładniejsza jałowką natomiast ten drugi podsadzany byczek który doił na spółkę był najsłabiej wyglądającym byczkiem i też ta jałówka z którą doił nie wyglądała najlepiej.


  3. Czy ktoś możne wie jak powinien być ustawiony czujnik miernik paliwa w baku new hollanda td95d bo wykręcałem go by zobaczyć czy nie zapchała się wlot rurki zasysającej paliwo a nie popatrzyłem jak on tam był ustawiony i teraz nie działa jak trzeba pokazuje od pełnego do 3/4 dobrze i dalej już nie opada choć paliwa już nie ma w zbiorniku. dziś go przestawiłem o jedna śrubę to pokazywał dobrze w zakresie od pustego do 1/4 potem się zawieszał. na pusto ruszając ręką pływak wskaźnik pokazuje prawidłowo w całym zakresie wiec pływak musi się blokować o ściankę baku.


  4. Jak ktoś przebije cenę jaką proponuje okoliczny handlarz bo mam do sprzedania 12 sztuk cielaków, 6 byczków (z czego 2 to MM po limuzenie w wadze ok 85 i 60 kg i 4 hf w wadze 60 100kg) i 6 jałówek mięsnych po limuzenie w wadze 60 100 kg:

    -15 za byka mieszańca mięsnego

    -12 za byka hf

    -12 za jałówkę mięsną

    + vat do tego to niech pisze PW

     

    województwo: warmińsko-mazurskie, powiat giżycki, gmina wydminy


  5. Nasza simpma z224 z 1998r ostatnie kostki zrobiła w lipcu 2007 a sprzedaliśmy ją w lipcu tego roku 5 lat stała w garażu ale też nie spieszyło się nam ze sprzedażą. Była u nas od nowości i z każdym rokiem robiła coraz wiece i zaczynały się drobne awarie w 2005r mieliśmy 80ha to była masakra tle roboty przy tm było do dziś pamiętam (inni mieli klocki lego ja z rodzeństwem mieliśmy mała kostkę) sterty do nieba każdy strych zapełniony i końcu przyszedł czas na prasę belującą.


  6. Na prawym wieszaku patrząc z tyłu jest cała regulacja maksymalnej wysokości podnoszenia przyciskiem.Wygląda to tak ustawiasz wajchami żądaną wysokość maszyny zawieszanej gasisz ciągnik wychodzisz z ciągnika poluzujesz nakrętkę na prawym wieszaku potem przekręcasz tą wyprofilowaną podkładkę do momentu aż dotknie tej rolki która steruje zaworem dokręcasz nakrętkę i wszystko. to wszystko jest opisane w przedziale obsługi podnośnika i systemu Lift-o-matic.


  7. Posiadamy nhtd95d (2005r 3200mht z turem 2200mht) z turem hydrametu 16 (2007r) co do samego ramienia ładowacza nie mam żadnych zastrzeżeń nie pogiął się ani nie popękał oczywiście mógłby być trochę lżejszy oczywiście złapał trochę luzów na sworzniach ale nie ma tragedii dobra rzecz amortyzator w naszym musiałem spuścić tylko trochę gazu bo reagował tylko na granicznych obciążeniach a tak to pływa na pusto. Teraz mankamenty najpoważniejszy to mocowanie ramy ładowacza do ciągnika z jednej strony zrywa nam co jakiś czas któraś ze śrub mocujących bo ramka zamiast idealnie dolegać to śrubami jest już na siłę dociągana na miejsce a wykręcić taką śrubę to trzeba czasu i cierpliwości a i gwintu nie uszkodzić, wymieniany na gwarancji jeden siłownik czerpania a teraz trza byłoby drugi wymienić bo też zaczął ciec no i jeden elektrozawór na gwarancji i jeden we własnym zakresie. ogólnie tur jest mocny new hollandem temu ładowaczowi krzywdy nie zrobisz.


  8. Dodatkowe wyposażenie:

     

    kabina, klimatyzacja, radio, 4x4, instalacja hamulców pneumatycznych, przedni WOM (Wałek Odbioru Mocy), siedzenie pneumatyczne, bezstopniowa skrzynia biegów

    Opis pojazdu:

     

    kabina, klimatyzacja, radio, 4x4, wyjścia hydrauliczne, instalacja hamulców pneumatycznych, układ hamulcowy do przyczep, TUZ (trzypunktowy układ zawieszenia), amortyzacja przedniej osi, zaczep HITCH, siedzenie pneumatyczne, bezstopniowa skrzynia biegów

     

    Ten tekst czytałem w kilku ogłoszeniach z okazyjnymi cenami ciągników więc bardzo bym uważał a jeszcze jak bym usłyszał o zaliczce to od razu przestał poważnie myśleć o tej ofercie.

     

    podobna sytuacja

    http://www.agrofoto.pl/forum/topic/50896-nh-t5050-mala-pomoc/page__fromsearch__1

     

    http://otomoto.pl/new-holland-t5050-A160982.html


  9. HORTUS chyba się mylisz.

    Dźwignia wyboru prędkości (ta mała za siedzeniem - zależne/niezależne) po środku. Dźwignia sprzęgła (ta duża obok siedzenia) do dołu, w takiej pozycji jak WOM załączony. Dźwignią (tą duża obok siedzenia) sprzęgło do góry rozłączamy WOM tylko na krótki okres czasu.


  10. Nie zakładając nowego tematu zapytam tutaj. Planuje remont rozrzutnika obornika 6t polskiego na tandemie z dobrego miasta każdy pewnie kojarzy ponieważ ma wieczny problem z wyciągającymi się łańcuchami przenośnika podłogowego co w efekcie prowadzi do rozluźnieni go i przeskakiwania na kołach napędowych i dalej do skoszenia listew i w końcowym efekcie do wyrywania się listewek. Łańcuchy skracałem tyle razy ze listewki musiałem wycinać razem z oczkami a on dalej kilka rozrzutników i wisi i przeskakuje. Więc moje pytanie czy ktoś kupował te łańcuch i czy są godne polecenia chciałbym żeby po zakupie tych łańcuchów ta historia która opisałem się nie powtórzyła.

     

     

     

    http://www.sklepy24.pl/sklep/sklep-grene_pl/produkt/lancuch-przenosnika-do-listew-przykrecanych-21-lopatek-tandem/9634


  11. Pójdzie tylko szału nie będzie. Nawiasem mówiąc ostatnio widziałem ulotkę kuhna gdzie zestaw 3 kosiarek o szerokości około 8,5 m miał minimalne zapotrzebowanie na moc 120 km tu dopiero szału by nie było podczas pracy z ciągnikiem o tej mocy.


  12. po kilku obrotach regulatorem zegar powinien zareagować a przynajmniej dojarka mieć lżej albo ciężej powinno być słuchać że coś się zmienia jak nie to zegar zepsuty. dojarka pilna sprawa wiec na pewno w krótkim czasie dojdziesz co i jak zawiodło i się pochwalisz ze już wszystko w porządku.


  13. Ja też szukam właśnie wannowej około 1600l wszystko zależy od gabarytów bo mało miejsca mam w pomieszczeniu. Z zamkniętej rezygnuje do jak usłyszałem po pierwsze o cenie 40tyś w górę po drugie koszty mycia po trzecie nie daj borze myjka siadła to zostaje tylko wchodzenie do środka a przy tym litrażu to w środku bardzo mało miejsca a ja raczej duży chłop jestem to mi się nie uśmiecha a sama myjka 10 tyś nowe polskie produkuje chyba tylko wsk-pzl krosno albo Eurotanks. Eurotanks chwali się że produkował dla Alfa Laval Agri co daje jakiś plus dla nich bo pewnie czegoś się nauczyli od nich na natomiast wsk-pzl krosno produkuje podobno dla de laval (tak słyszałem od sprzedawcy) półprodukty czyli same zbiorniki czyli też jakiś plus ale mniejsza z tym miałeś okrągły wsk-pzl krosno wiec coś możesz powiedzieć o marce chwalisz czy nie a może inaczej czy miałeś jakieś awarie w nim. I pytanie do wszystkich co sądzicie o tych markach a może coś innego cytują kolegę wyżej.


  14. Wypełniałem dzisiaj wniosek o duplikaty kolczyków dla bydła wszystko ładnie pięknie poszło żadnych błędów dopóki nie wszedłem i nie sprawdziłem czy wnioski zostały zrealizowane ku mojemu zdziwieniu wszystkie zostały odrzucone więc zacząłem sprawdzać i wyszło na to że jednak były błędy nie zaznaczyłem dostawcy kolczyków i podpunktów związanych z przesyłką (co mnie zdziwiło bo jak wypełniałem formularz tych podpunktów w ogóle nie było ) więc ciskam modyfikuj i tu ta sama historia też tych podpunktów nie ma znikają czy co. I tu rodzi się pytanie czy komuś się udało zgłosić wniosek o duplikaty kolczyków przez internet czy poddać się i wypełnić papierową wersje. Swoją drogą ten serwis jest bardzo toporny co miesiąc zmiana hasła na jakieś wymyślne a cały czas jakieś problemy z logowaniem wyrzucaniem po zalogowaniu i nic w tej sprawie się nie poprawia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj