Skocz do zawartości

koparka

Members
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O koparka

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Zwolnienie z podatku rolnego a dzierzawa

  Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tu. Wiec do rzeczy nabyliśmy od ANR przed świętami wieloletnią dzierżawę (dzierżawa od 11.09.2005 do 11.092015) czyli po 8 latach w ramach pierwszeństwa nabycia na warunkach obowiązujących do końca 2013 roku (10% wkładu przed podpisaniem aktu notarialnego + 14 rat na 2%). Ojciec był w gminie i chciał złożyć wniosek o zwolnienie z podatku rolnego ale pani w gminie stwierdziła że to nie przejdzie i w końcu nie złożył tego wniosku . Przeglądając internet natknąłem się na dwie możliwości : pierwsza to że te grunty nie powiększają gospodarstwa bo już je jakiś czas dzierżawimy, a druga to że przy kupnie tej ziemi korzystaliśmy z, że tak nazwę „preferencyjnych warunków zakupu od ANR” podwójna pomoc publiczna. Czy należy się zwolnienie z podatku rolnego, i co sądzicie dobrze rozumuje czy też jest coś o czym jeszcze nie winem? A pani z gminy mówiła ze jakiś zmiany weszły nie dawno w tej kwestii. Miesiąc temu kupowaliśmy działki rolne za gotówkę od rolnika (prywatnej osoby) z ulgą nie było problemu.
 2. pszenżyto Fredro C1 1554zł/t brutto + transport 50 zł na gospodarza bo braliśmy we czterech kilka ton
 3. Problem z krową limousione

  Musisz mieć bardo dużo cierpliwość i pilnować cielak muś być pojętny a i tak wszystko zależy od mamki i jej charakteru czy zaakceptuje cielaka czy nie. W tamtym roku zaliczyłem 2 upadki i żeby krówki nie chodziły cały rok na pusto to podsadziłem im po cielaku. Pierwsze 3 dni to ja inicjowałem porę karmienia i pilnowałem jeden jedna drugi drugą, po trzech dniach same załapały ale żebyś nie myślał że poszło tak łatwo, bo doiły tylko jedna mamkę druga miała taki charakter że nie dała się dotknąć obcemu cielakowi jeśli nie bylem tuż koło niej i zaraz się zasuszyła, wszystko było dobrze doiły sobie tą jedna mamkę dopóki nie poszły na łąkę, jeden nie radził sobie więc wrócił do domu akurat w tedy ocieliła się następna mamka i dawaj dalej podsadzać do nowej krówki na szczęście przy tym świeżo ocielonym cielaku w miarę sobie radził miesiąc dłużej w oborze zostały i znowu na łąkę i było ok. Przy sprzedaży odsadków jałówka która bez problemów zaaklimatyzowała się na łące była największa i najładniejsza jałowką natomiast ten drugi podsadzany byczek który doił na spółkę był najsłabiej wyglądającym byczkiem i też ta jałówka z którą doił nie wyglądała najlepiej.
 4. New Holland TDD

  Czy ktoś możne wie jak powinien być ustawiony czujnik miernik paliwa w baku new hollanda td95d bo wykręcałem go by zobaczyć czy nie zapchała się wlot rurki zasysającej paliwo a nie popatrzyłem jak on tam był ustawiony i teraz nie działa jak trzeba pokazuje od pełnego do 3/4 dobrze i dalej już nie opada choć paliwa już nie ma w zbiorniku. dziś go przestawiłem o jedna śrubę to pokazywał dobrze w zakresie od pustego do 1/4 potem się zawieszał. na pusto ruszając ręką pływak wskaźnik pokazuje prawidłowo w całym zakresie wiec pływak musi się blokować o ściankę baku.
 5. Zetor 5320

  Napisz jak już skończysz remont jakie koszty wyszły. Nasz zetor 5320 z roku 2002 dobija do 5000 mth i synchronizatory 4 i 5 biegu już odmówiły  współpracy raz nawet coś go na skrzyni lekko przyblokowało ale na szczęście samo mu przeszło znając życie też niedługo czeka nas remont skrzyni ale dopóki wszystkie biegi są nie będziemy tego ruszać.
 6. Ceny cieląt 2013

  Jak ktoś przebije cenę jaką proponuje okoliczny handlarz bo mam do sprzedania 12 sztuk cielaków, 6 byczków (z czego 2 to MM po limuzenie w wadze ok 85 i 60 kg i 4 hf w wadze 60 100kg) i 6 jałówek mięsnych po limuzenie w wadze 60 100 kg: -15 za byka mieszańca mięsnego -12 za byka hf -12 za jałówkę mięsną + vat do tego to niech pisze PW województwo: warmińsko-mazurskie, powiat giżycki, gmina wydminy
 7. Ile dostane za prase kostkującą

  Nasza simpma z224 z 1998r ostatnie kostki zrobiła w lipcu 2007 a sprzedaliśmy ją w lipcu tego roku 5 lat stała w garażu ale też nie spieszyło się nam ze sprzedażą. Była u nas od nowości i z każdym rokiem robiła coraz wiece i zaczynały się drobne awarie w 2005r mieliśmy 80ha to była masakra tle roboty przy tm było do dziś pamiętam (inni mieli klocki lego ja z rodzeństwem mieliśmy mała kostkę) sterty do nieba każdy strych zapełniony i końcu przyszedł czas na prasę belującą.
 8. Jakie są u Was ceny cieląt?

  Mam do sprzedania jałówkę czarną koło 90 kg mieszaniec LM. Ile za kilo trza wziąć?
 9. OSM Olecko trochę ponad 8000 białko 3,3 tłuszcz 3,9 1,22zł brutto
 10. Na prawym wieszaku patrząc z tyłu jest cała regulacja maksymalnej wysokości podnoszenia przyciskiem.Wygląda to tak ustawiasz wajchami żądaną wysokość maszyny zawieszanej gasisz ciągnik wychodzisz z ciągnika poluzujesz nakrętkę na prawym wieszaku potem przekręcasz tą wyprofilowaną podkładkę do momentu aż dotknie tej rolki która steruje zaworem dokręcasz nakrętkę i wszystko. to wszystko jest opisane w przedziale obsługi podnośnika i systemu Lift-o-matic.
 11. Trawa na gruntach ornych

  Ja przed rozsianiem nawozu z trawą i późniejszym wałowaniem przeleciał jeszcze to pole bronkami żeby osłabić starą darń i odkryć trochę ziemie żeby nasiona miały kontakt z ziemią od razu a nie leżały darni.
 12. Mtz 82 & Sipma Farma II

  Nie masz problemu z zatrzymującym się wałkiem podczas dobijania beli?
 13. Jaki tur wybrac?

  Posiadamy nhtd95d (2005r 3200mht z turem 2200mht) z turem hydrametu 16 (2007r) co do samego ramienia ładowacza nie mam żadnych zastrzeżeń nie pogiął się ani nie popękał oczywiście mógłby być trochę lżejszy oczywiście złapał trochę luzów na sworzniach ale nie ma tragedii dobra rzecz amortyzator w naszym musiałem spuścić tylko trochę gazu bo reagował tylko na granicznych obciążeniach a tak to pływa na pusto. Teraz mankamenty najpoważniejszy to mocowanie ramy ładowacza do ciągnika z jednej strony zrywa nam co jakiś czas któraś ze śrub mocujących bo ramka zamiast idealnie dolegać to śrubami jest już na siłę dociągana na miejsce a wykręcić taką śrubę to trzeba czasu i cierpliwości a i gwintu nie uszkodzić, wymieniany na gwarancji jeden siłownik czerpania a teraz trza byłoby drugi wymienić bo też zaczął ciec no i jeden elektrozawór na gwarancji i jeden we własnym zakresie. ogólnie tur jest mocny new hollandem temu ładowaczowi krzywdy nie zrobisz.
 14. Musisz bić z przekonaniem a tak na poważnie to trzeba ruszyć ten krzyżak z tego klina jak nie w jedną to w drugą stronę albo rozebrać krzyżak żeby zostały same widełki tego krzyżaka na ośce i te otwory w widełkach wykorzystać do zamocowania jakiegoś ściągacza skleconego naprędce ja to tak widzę
 15. To ci trochę powinno pomóc http://www.kramp.com/shop/action/category_70_-1_10251_130277_0_Rotary+tedder+HR+641+DH
×