tomo12

Members
  • Ilość treści

    3012
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Komentarze zdjęć napisane przez tomo12


  1. Trabo mamut przyczepy produkowane ze starych naczep? Niestety, ale ja nie uznaję przyczep tego typu bez amortyzowanego zaczepu. Nie wiem jak jest to rozwiązane w innych firmach, ale w tej maszynie bez uszczelnienia tylnej klapy rzepaku się nie załaduje. Jakoś to dziwnie rozwiązane.


  2. 1. Luzy na teleskopie jak w każdej ładowarce. Jak wyglądają śruby mocujące ślizgi teleskopu oraz same ślizgi. 2. Podnieść się na maszcie i sprawdzić luz na zwrotnicach. 3. Na maksymalnym skręcie jechać i patrzeć czy koła w przednim moście nie zrywają nadmiernie ziemi. Jeżeli ktoś stosował niewłaściwy olej czy też nie zmieniał regularnie najprawdopodobniej będą zużyte tarczki od "szpery". A możliwe, że i z tytułu zużytych tarczek coś innego także uległo awarii w moście. 4. Z 4 biegu maszyna powinna ruszyć na równym terenie bez problemu. 2 powinna ruszać bez dodawania gazu. I tak samo jak działają hamulce, czy będą w stanie utrzymać maszynę na biegu i wyższych obrotach. Jest lrzelacznik6 od skrzyni biegów, który powoduje, że pedał hamulca jednocześnie wysprzęgla ładowarkę. 4. Ogólnie te maszyny mają taki myk z działaniem hydrauliki - możliwe, że bez ruszenia kierownicą joystick nie będzie reagował. Ogólnie sprawdzić jak reaguje maszyna na ruch joysticka, czy jest w stanie na jałowych obrotach przebić zamki. Mniej więcej czas podnoszenia teleskopu, czy nie trwa to kilkunastu sekund. Czy obciążenie hydrauliką nie powoduje przygasania silnika. 5. Czujniki położenia trybu skrętu kół (bardzo drogie czujniki). Czy na ciepłym oleju koła się nie rozjeżdżają. Czy działa zawór od przestawiania trybu skrętu kół. 6. Hamulec ręczny - jedna z ważniejszych rzeczy w maszynie czy działa bez zarzutu. 7. Wycieki pod rozdzielaczem (znajduje się pod prawą stroną kabiny gdy wejdzie się pod teleskop). U mnie akurat wyciek był z pompy hydraulicznej, która widać pod siłownikiem od podnoszenia teleskopu. Okazało się, że była pęknięta. Warto też zaopatrzyć się w manometr i sprawdzić ciśnienie w hydraulice. 9. Zostaje oczywiście cały silnik i jego oprzyrządowanie, ale nie wiem co tutaj można by doradzić. Chłodnica płynu jest zespolona z hydrauliczną i jest strasznie droga, więc przyjrzeć się czy nie ma wycieków. W tych modelach lubią pękać uchwyty od silnika, ktore mocują silnik do ramy. Ogólnie dosyć proste i pozbawione zbędnej elektroniki maszyny. Tylko jak to używane ładowarki, są już zazwyczaj mocno wyeksploatowane. A ceny części do nich niestety nie należą do najniższych.


  3. Odnoszę wrażenie, że ziemia na zdjęciu jest jakoś słabo uprawiona pod siew kukurydzy. Przeglądając galerię można stwierdzić, że są maszyny które poradziły by sobie w tym przypadku. Chyba, że zdjęcie przekłamuje.


  4. Pojemność skrzyni 20m3, może nie wygląda na taką, bo sama w za sobie przyczepa jest dosyć niska. Nacisk na zaczep na pewno jakiś jest, ale raczej nie jest większy jak w rozrzutnikach czy beczkach jednoosiowych. Tylko przez to, że zaczep amortyzowany na sprężynach to bardzo dobrze nierówności wybiera i nie czuć tego na ciągniku.


  5. tomek73 napisał:

    4 godziny temu, janek884 napisał:

    Trzeba było brać continental albo Michelin 

    Wiesz ile kosztowały by Michelin? 

     Teraz kupowałem 2 sztuki  BKT 650/85 R 38 za 25,6  Ascenso z 19 tyś a  Michelin  ale 25 jedna sztuka. 

     540.65 R30  BKT za 7700  też 2 sztuki. 

    Strasznie drogo wychodzą ta BKT w rozmiarze 650/85r38. Alliance kilka tysięcy taniej. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, do Claas założony komplet Vredestein. Cenowo podobnie jak BKT wychodziły.

  6. Amazone ED602K

          10

    Waga siewnika to około 2550kg. Wagi skrzyni zasypowej niestety nie znam 😄 Ale pojemność jak mnie pamięć nie myli to 1150l. Rzeczywiście, żmijka super sprawa. Równo w skrzyni rozsypany nawóz, bez grudek już a dodatkowo o wiele niższy i wygodniejszy punkt do wsypania nawozów. Sprzęt bardzo prosty, przemyślany i dobrze wykonany. Jednak 4-rzedowe maszyny to nie wiem czy dobra inwestycja. Pierwotny plan u nas był na zakup 4-rzedowego siewnika do mniejszego ciągnika, ale tak jak widać ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

  7. Amazone ED602K

          10

    Wysiana niewielka ilość kukurydzy w celu sprawdzenia maszyny 🙂 @soltys48 Bardziej przypadek niż celowy. Ogólnie z innych firm brane pod uwagę były siewniki 6 rzędowe. Z kolei w Amazone 6 jakoś nie przypadła mi do gustu konstrukcyjnie. A trafiła się 8 w fajnym stanie i widać efekt na załączonym obrazku.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj