ReMeK8250

V.I.P.
  • Ilość treści

    497
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez ReMeK8250


  1. To można powiedzieć że nie ma ciągnika do prasy zwijającej chyba że Ursus Z-543. @ysy nie przecze temu co mówisz, ale mój kolega ciąga MTZ 82 prase New Holland 865 (to jest łańcuchowa prasa) no to jedzie w sianokiszonece tak między 6 a 8 km\h oczywiście mówie tu o dobrej trawie w słomie suchej mniej więcej też tak w takiej zaraz po kombajnie około 10km\h i powyżej nieco, a prasa raz że jest dość ciężka no to łańcuchowa napewno potrzebuje więcej tej mocy od pasowej.


  2. A no właśnie tak myślałem że z wydajnością to będzie kiepsko. Ciągnik to Zetor Forterra 9641 90KM to ma na silniku a na WOM to nie mogę nigdzie znaleźć jaką ma moc.

    @lukasz56612 a może wiesz jakby dawał rade sobie ten zetor w Uni DF 1.7Z? O nożach to już nawet nie mówie w tej prasie bo według producenta ma zapotrzebowanie ta zwijka 80-100KM.


  3. Wujek zasiał 6.30ha kolega 4ha z hakiem wujek 4ha na kiszonke kolega 3ha. Pierwszy rok będzie cięte swoim sprzętem Mengele MB300 która będzie współpracować z MTZ 82 a wozić będą C360 z D47 x2 u wuja a u kolegi C360 z D47 i C355 z rozrzutnikiem dwu osiowym 4t oczywiście wszystkie z nadstawkami wszystko, deptać będzie Zetor Forterra 9641&Trac Lift 260SLi. Wozić każdy będzie sam bo nie będzie tak dużej wydajności jak w ubiegłych latach kiedy ciął Agrostroj Prostejov ale pan brał tak drogo że była potrzeba kupienia swojego sprzętu. Tylko deptać będzie u kolegi wujo a kolega u wuja będzie cioł swoim ciągnikim i tak wygląda u nas akcja kukurydza.


  4. Chyba model 10-16 nie jest standardowo wyposażony w rotor chyba każda miała to jako opcje, a "s" to raczej oznacza, że ma owijanie siatką a nie że jest rotor. Wydaje mi się że najbardziej zauważalna różnica tutaj to to że 8-16 może robić bele o średnicy od 80cm do 160cm, a 10-16 od 100cm do 160cm. Konstrukcyjnie nie wiem.


  5. A u mnie znowu jest tak, że źle podłączyli hydraulike w ładowaczu i na wychylaniu narzędzia, otwieranie/zamykanie jest na odwrót(joy biorąć w lewo otwiera się, a w prawo zamyka) ale trzecia sekcja jest normalnie, czyli w lewo po naciśnięciu przycisku krokodyl się zamyka a w prawo otwiera (ładowacz zetorwski). I teraz takie pytanie czy wystarczy przełożyć tylko przewody od hydrauliki czy przy elektrozaworze też trzeba zamieniać?


  6. A jeżeli nowe to jak na twoje potrzeby nie baw się w inne marki tylko raczej szukaj czegoś z Karchera. Ja mam z serii domowej coś takiego 140bar ciśnienie i smary z koparki schodzą, więc i gówno z rozrzutnika bądź przyczep zejdzie tylko jest takie "ale" że w wyposażeniu była dysza rotacyjna i to podobno daje dodatkowe 50 % mocy. Dałem 1200 brutto, a tak jak ja to jeszcze VAT sobie odpisałem.


  7. Witam mam pytanie odnośnie akumulatorów montowanych w ładowaczach Trac-Lift, gdyż oni też montują podwójne i pojedyncze czym one się różnią? Czy tak jak we wcześniejszych postach już ktoś napisał ,że podwójne działają zarówno przy małym jak i dużym ładunku, a pojedynczy tylko przy dużym lub małym(czyli na pustym ładowaczu). I jeszcze taka ciekawostka, bo ostatnio byłem z wujkiem zamawiać w/w ładowacz to pan, który nas obsługiwał wymienił tylko amortyzator za 700zł (pewnie ten pojedynczy) i jak brałem kiedyś cennik to też był tylko ten jeden, więc czy wgl te TL co idą na Polske mogą być wyposażone w ten podwójny, jesli tak to jaka jest róznica w cenie. Sorry że tak się rozpisałem ale chciałem zrozumiale to opisać. Proszę kogoś obeznanego o odp.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj