GrzegorzKulawiecki

Members
  • Ilość treści

    167
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez GrzegorzKulawiecki


  1. wojtal24 napisał:

    GrzegorzKulawiecki napisał:

    dwie są na 17 i jedna podwójna na 8 to mógłby przelew podpiąć a resztę zaslepic w moim przypadku

    tylko trzeba sprawdzić czy któraś z tych na 17 nada się na zasilanie bo nie będzie wyciągał paliwa do końca albo będzie się zapowietrzał jak będzie mało paliwa

    chyba są rurki w środku i żadna się nie nada trzeba będzie przerobić z przelewu do dolnego zbiornika


  2. wojtal24 napisał:

    to ja na szybko kiedyś podłączałem tak że z tego grubego węża zrobiłem redukcję i było zasilanie a powrót do tych cienkich przewodów podłączyłem. tylko ten duży otwór jest od drugiej strony co pompa

    no właśnie tu jest problem , nie wiem jak to rozwiązać , czy zrobić po przeciwnej stronie zasilanie tylko przewód nie bardzo będzie jak puścić, szkoda że nie ma zasilania na dole z drugiej strony , a. ty masz 10540?? bo tam na dole są 4 wyjscia i tyle w sumie nie potrzebne , resztę trza będzie zaslepic??


  3. wojtal24 napisał:

    10540 na dwa zbiornik na dole i na górze i one sa polaczone cienkimi przewodami +gruby przewod do tankowania a w 9540 ma jeden zbiornik na górze i ma inne wyjścia bo w zbiornik jest wkręcony ostoinik a 10540 ciągnie paliwo z dolnego zbiornika

    no właśnie , ale udało mi się kupić tylko od 10540, i teraz chce to jakoś zrobić by podlaczyc


  4. DrVVall napisał:

    Nie wiadomo czy będą jakieś nowe wytyczne. Na razie te co miały być nowe są stare bo unia nie zaakceptowała.

    1 godzinę temu, GrzegorzKulawiecki napisał:

    witam , o co chodzi z tymi ekoschematami , czy dotyczy to też rolników do 10 ha,???? Mam poniżej 10 ha i czy muszę siać poplony na zimę chodzi o te 80% okrywy, czy podstawowe dopłaty będą wypłacane jak do tej pory?? a dodatkowo mogę skorzystać z ekoschematow by dostać większe?? słyszałem też że jakiś procent ziemi musi być ugotowany,. Może mi ktoś to wytłumaczyć?? dziękuję pozdrawiam.

     

    ugorowany*

     

    Ekoschematy dotyczą wszystkich rolników ale są dobrowolne. 80% okrywy dotyczy też wszystkich i jest obowiązkowe. Podstawowe dopłaty będą wypłacane jak do tej pory ale są niższe, żeby dostać tyle co do tej pory trzeba będzie wejść w ekoschematy. Ugorowanie dotyczy gospodarstw powyżej 10 ha.

    dziękuję, a te 80 % okrywy wlicza się jako ekoschemat czy nie ?? wykopałem ziemniaki i teraz planuje tam kukurydzę i ziemniaki , mam zamiar posiać tam gorczycę jutro i co teraz mam to trzymać do wiosny i dopiero zaorać po 15 lutym?? czy lepiej zaorać i zasiać poplon a wiosną talerzowa?? jest jakiś termin do kiedy trzeba posiać poplon???


  5. witam , o co chodzi z tymi ekoschematami , czy dotyczy to też rolników do 10 ha,???? Mam poniżej 10 ha i czy muszę siać poplony na zimę chodzi o te 80% okrywy, czy podstawowe dopłaty będą wypłacane jak do tej pory?? a dodatkowo mogę skorzystać z ekoschematow by dostać większe?? słyszałem też że jakiś procent ziemi musi być ugotowany,. Może mi ktoś to wytłumaczyć?? dziękuję pozdrawiam.


    GrzegorzKulawiecki napisał:

    witam , o co chodzi z tymi ekoschematami , czy dotyczy to też rolników do 10 ha,???? Mam poniżej 10 ha i czy muszę siać poplony na zimę chodzi o te 80% okrywy, czy podstawowe dopłaty będą wypłacane jak do tej pory?? a dodatkowo mogę skorzystać z ekoschematow by dostać większe?? słyszałem też że jakiś procent ziemi musi być ugotowany,. Może mi ktoś to wytłumaczyć?? dziękuję pozdrawiam.

    ugorowany*


  6. Alchemik napisał:

     O wyśmiewanym MTZ napiszę tylko, że ma pod przednią osią prawie 65cm prześwitu. Zrobi trochę mniej zniszczeń jak trzeba wjechać z rozsiewaczem, czy opryskiwaczem  w wyższe uprawy niż taki Zetor 5245

    MTZ ma 80 koni ,poza tym nie będzie za szeroki rozstaw kół np. żeby kopać ziemniaki ?? ja sądzę na 68


  7. wojtal24 napisał:

    ja bym bral 6245 wcale nie są dużo droższe a warto dokozyc a coś zachodniego małego nie wchodzi w grę?


    ja mam 6211 i właśnie brakuje mi tego napędu w opryskiwaczu 1000l jak jest mokra wiosna

    zachodniego sam nie wiem boję się kosztów i braku części , a takiego zetorka każdy ogarnie, poza tym mam małe gospodarstwo


  8. konteno napisał:

    @GrzegorzKulawiecki  Plastikowy typowy nie podejdzie w to miejsce ? W sumie sprawdzałem to nawet droższe od blaszanych . 

    Moze coś z innego pojazdu próbować adaptować o zbliżonej pojemności albo z ciężkiej serii te dodatkowe i tylko dospawać wlew . Byle za nisko nie wisiał. Ciekawe są te duże od ogrzewania postojowego . 

    zbiornik mocowany jest do maski i można go przechylić na prawą stronę , tak jak to było w ursusie z tego co pamiętam, ale wątpię by coś podeszło akurat w to miejsce.


  9. miwigos napisał:

    Po co Ci stelaż , skoro chcesz pracować bez górnych nadstawek, trzeba ściągnąć plandeka , następnie górne nadstawki , ale wtedy mało ziemniaków sie zmieści nie widze sensu, za wysoka do kombajnu 

    Zapomniałem dopisać że ziemniaki będą kopane we wtorki 15 kg , następnie transportowane na skup, dlatego potrzebuje plandekę w razie deszczu np. słońca.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj