Aquaa

Czy warto wybrać technikum rolnicze?

Polecane posty

Aquaa    0

Siemka, kończę właśnie III kl. gimnazjim i zastanawiam się nad pójściem do technikum rolniczego, tylko.. zastanawiam się czy warto? Dodam, że tata posiada gospodarstwo około 16Ha, to chyba tyle. Chcę wiedzieć, czy waszym zdaniem warto pójść w tym kierunku?

@Edit

Jak wygląda później praca/praktyki? Gdzie można pracować, lub odbywać praktyki?

I czy w dzisiejszych czasach jest jakaś szansa na powiększenie gospodarstwa do jakichś większych rozmiarów?

Edytowano przez Aquaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Z doświadczenia widzę że nie warto iść do technikum rolniczego zwłaszcza że teraz funkcjonują kursy rolnicze r3 i praktycznie po 2 latach możesz mieć technika rolnika równolegle z innym zawodem np mechanik elektryk budowlaniec itp. Na kursie rolniczym na który aktualnie uczęszczam są osoby które na co dzień chodzą do technikum dziennie a zaocznie robią sobie ten właśnie kurs


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekx    2

To zależy jak planujesz ułożyć swoją przyszłość. Technikum dobra rzecz, sam chodziłem i polecam, nie wiem jak jest w tym które chcesz  wybrać, ale w tym do którego chodziłem kurs prawa jazdy B i T, uprawnienia na kombajn fundowała szkoła. Ja kończę teraz studia i powiem szczerze, że szkoła średnia nie ma za dużego wpływu na przyszłość, dopiero później człowiek bardziej się zastanawia co chciałby robić.  Jeśli interesujesz się rolnictwem, może warto pójść do takiej szkoły, przynajmniej będziesz się uczyć chociaż w jakiejś części o tym co Cie interesuje. Nikt nie powiedział, ze musisz później "przejmować" gospodarstwo i zostawać rolnikiem... wszystko zależy od Ciebie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

jeżeli masz zamiar być rolnikiem to jak najbardziej idź. w technikum nauczysz się dużo więcej jak na takim kursie. Chybione chodzi ci tylko o papier a nie jakakolwiek wiedzę z zakresu rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquaa    0

Jak wygląda później praca/praktyki? Gdzie można pracować, lub odbywać praktyki?

I czy w dzisiejszych czasach jest jakaś szansa na powiększenie gospodarstwa do jakichś większych rozmiarów?

Edytowano przez Aquaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Praktyki mozna odbyć u siebie w gospodarstwie jeśli spełnia okreslone warunki, szkoła może skierować Cię na staż zagraniczny, a praca w gospodarstwie jest możliwa przy 16 ha i odpowiednim parku  maszynowym masz szanse na rozwój a to jakie rozmiary bedzie miało Twoje gospodarswto zależy tylko od Ciebie czy jesteś w stanie zaryzykować i wziąć np duzy kredyt


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez ursonagriculture
      Witam, chodzę do technikum rolniczego i na dobrą sprawę nie wiem dokładnie poco. Wiem że po skończeniu szkoły jest egzamin zawodowy, który daje mi kwalifikacje zawodowe.
      Słyszałem że bez TR można przejąć gospodarstwo ale dopłat nie można brać.
      Słyszałem też że bez TR można przejąć gospodarstwo i po 3 letnim stażu brać dopłaty.
      Proszę o odpowiedź, bo nie wiem na czym stoję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj