Daniel7414

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750

Polecane posty

Daniel7414    1

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego za pomocą autopilota 1-2cm.

I czy ktoś może mi doradzić który system jest lepszy Topcon czy Trimble.

I jakie sterowanie jest lepsze, dokładniejsze czy:

- wpięcie sie do hydrauliki układu kierowniczego ciągnika

czy

- zamiana kierownicy w ciągniku na elektryczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Kolego jestem pewny że CFX 750 ma trchę więcej funkcji które w przyszłości moga się przydać a druga żecz to Trimble napewno jest bardziej intuicyjne w obsłudze. A co do układu kierowania to wszystko zależy od tego do czego będzie uzywany, czy ciągnik jest przygotowany pod auopilota (jeśli tak to bardziej się opłaca autopilot) itp. Będziesz miał pytania to pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego mam znajomego Anglika, któy przetestował na swoim gospodarstwie Topcon 350 jak i Trimble i Agleader i z tego co pamiętam mówił, że na tę chwilę Topcon ma najlepszą konsolę. Widziałem na targach w Hanowerze konsolę 350 i jest dość prosta w obsłudze , dla mnie bardzo intuicyjna. Starsze konsole niedotykowe takie jak 110 i 150 są trochę mniej intuicyjne.

Topcon jest sprzedawany w Polsce przez firmę TPI i ma jako jedyna firma sieć poprawkową współpracującą z GPS i GLONASS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel7414    1

właśnie bedzie brany ten GPS z automatycznym prowadzeniem i będzie głównie używany do siewnika więdz musi być jak najdokładniejszy i które prowadzenie jest dokładniejsze czy to z kierownicą elektryczną czy to wbudowane w hydraulike układu kierowniczego????

 

i ciągnik nie jest przygotowany pod GPS ale koszt jednego i drugiego systemu jest taki sam

 

Przepraszam wpisałem zły model GPS zamiast TRIMBLE CFX 750 chcemy wziąść TRIMBLE FmX GPS+GLONASS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Co do tego czy Topocon czy Trimble to rozmawailem niedawno z dość dużym producentem ziemniaków i cebuli, byli niedawno w Holandii i zauważylie że pracuja na nawigacji Trimble, popytali się ich trochę i w Holandii stwierzdili że z Topconem były problemy zawiszał się, gubił bardzo często sygnał RTK i w ostatniej chwili zrezygnwali z zakupu Topcona na rzecz Trimble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik    0

Hello,

poprzednicy na forum przedstawiają swoje znakomite systemy. I słusznie.

Ale, widziałem, że na Agritechnice 2013 w Hannoverze oraz Polagrze-Premierach 2014 Claas pokazał swoje nowe terminaleGPS PILOT S7 i S10. Wyglądają niezwykle solidnie i przejrzyście. S10 obsługuje też ISOBUS. Są do zamontowania w wariancie z hydrauliką lub kierownicą elektyryczną. Dokładności od EGNOS (+/- 15-30 cm) do RTK / RTK NET ASG-EUPOS (+/- 2-3 cm). RTK NET ASG EUPOS - wyśmienita dokładność i to bezpłatnie!

Może powninieneś odwiedzić najbliższego dealera Claasa aby mieć spokojne sumienie, że rzeczywiście wybrałeś najbardziej optymalne rozwiązanie dla waszego gospodarstwa?

Dobrego wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje was nawigacja TRIMBLE CFX 750 to zapraszam na stronę www.polski-agrofoto.pl dla forumowiczów specjalne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Przeczytałem w gazecie o systemie eMik. Miał ktoś z was z tym do czynienia? Jak to się sprawdza w praktyce? W gazecie brzmi to obiecująco: dostęp na bieżąco do wyników prób mleka, limitu, faktur ale jak to się mówi papier wszystko przyjmie.
    • Przez rudy112
      Mam zamiar zbudować paszowóz do transportu paszy sypkiej z paszarni do zbiorników. Wszystko już wymyśliem tylko nie wiem jak rozwiązać problem wyładunku paszy z niego, konkretnie chodzi mi o kolono nad siłownikiem:http://www.google.pl...start=0&ndsp=24
      Chciałbym, żeby po włączeniu żmijki moża było wyładowywać paszą gdy długa żmijka ustawiona jest w poziomie i ukośnie. Tylko nie wiem jak połączyć żmijkę pionową z poziomą. Mam nadzieję, że coś wymyślicie.
    • Przez pawelp90
      Witam wszystkich!
       
      Jestem obecnie jeszcze studentem i dopiero zaznajamiam się z zagadnieniami rolnictwa precyzyjnego. Na początek chciałbym dowiedzieć się jakie urządzenia dla rolnictwa precyzyjnego (prowadzenie równoległe i jazda automatyczna) są najczęściej używane w polskich gospodarstwach. Po dotychczasowym przeglądaniu forum zauważyłem, że dużą popularnością cieszy się CenterLine 220, Farmnavigator G6 czy też Trimble EZ-Guide 250. Korzysta ktoś może z takich marek jak Topcon czy Leica? Widzę, że posiadają całkiem ciekawe urządzenia w swojej ofercie i cenowo też nie wygląda to tak strasznie jak w przypadku JD. Bardzo mało wątków poświęconych jest natomiast urządzeniom marki CLAAS, a też mają ich kilka jak chociażby najprostszy GPS COPILOT.
       
      Na razie jestem jeszcze dość zielony w tych tematach ale sukcesywnie pracuję żeby tak nie było Prosiłbym też wszystkich którzy posiadają urządzenia do jazdy równoległej i automatycznej, aby pochwalili się tym co zakupili i podzielili się doświadczeniami związanymi użytkowaniem tych sprzętów (co w nich się podoba a co nie, czego brakuje, co najbardziej denerwuje itp.).
       
      Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj