sobciu1994

Massey Ferguson 3635 vs 5420

Polecane posty

sobciu1994    0

Witam, jestem nowy na forum, wiem, że było dużo podobnych tematów, ale ja potrzebuję konkretnej profesjonalnej rady.

Biorę ciągnik na PROW, mam 14 ha słabej ziemi i chcę kupić ciągnik który posłuży mi naprawdę na długie lata, najważniejsze to żeby był niezawodny, bez problemu z częściami zamiennymi i w miarę łatwy w obsłudze, bo będzie pracował na nim mój wuja który ma już swoje lata. Chodzą mi po głowie te dwa MF'y, bo cena nie różni się wiele, ze 3635 w podstawie z obciążeniem cena ok. 200tyś a za 5420 jakieś 10-15tyś więcej, co byście wybrali na moim miejscu ? MF miał by pracować z pługiem do podorywki 7skib, normalnym 3 skibowym, agregat 2,2 metra albo 2,7(mam 1, ale może kupię nowy 2,7m,) rozsiewacz do nawozu, rozrzutnik itp. no i w transporcie, więc nie miał by za dużo pracy, bo to małe gospodarstwo, nie chcę żeby palił dużo ale fajnie mieć ciągnik z lepszym wyposażeniem(dyna4 itp.) czyli 5420 choć to może śmiesznie wyglądać z moimi sprzętami i wątpię, czy by było opłacalne, narazie stawiam na 3635 z uwagi na gabaryty i zwrotność, chociaż wyposażenie 5420 kusi bardzo.

Edytowano przez sobciu1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Osobiście uważam że kupno nowego ciągnika u ciebie mija się z celem. Jak sam powiedziałeś mało by pracował to może coś używanego znaleźć w naprawdę dobrym stanie a resztę pieniążków zainwestować żeby się mnożyły kolego :). Jednak jak już naprawdę chcesz kupić ciągnik to postawił bym na MF 3635 ponieważ twój park maszynowy, powiedzmy pasował by do niego, a wymieniać wszystkie maszyny to dalsze koszta.

Edytowano przez Finek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

te ceny ciągników to pewne są czy takie orientacyjne, bo nie wieże, że 3635 przez 6 m-cy podrożał o 50 tyś... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

Cena to 45tys euro, przy kursie euro 4,50 wychodzi 202,5 tys złotych ;/

45 tys e to mi za 5440 powiedzieli i to z jakim wyposażeniu to coś ci sie pomyliło a z resztą oni takimi cenami walą że szok ale jak siądziesz do negocjacji to już schodzą w doł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

MF 3625 32tys euro na takiego czekam mam w nim jeszcze półbiegi z opcji

Edytowano przez menos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Fakt jak się zachodzi czy pyta na targach to ceny walą, że głowa boli. 200 tys nawet brutto nigdy bym za 3635 nie dał. a czy się nowego ciągnika kupować na tyle gleby to chyba nie do końca prawda. Jak ktos ma wydać na używkę 60 tys np. To można troche dołożyć wliczając zwrot z ue i jest nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobciu1994    0

MF 3625 32tys euro na takiego czekam mam w nim jeszcze półbiegi z opcji

A jeśli mogę wiedzieć to od kogo bierzesz ? Masz już umowę przedwstępną czy jak ? :rolleyes:

Jeśli tako to kiedy podpisywałeś i kiedy ustalałeś cenę ? :unsure:

A ceny podane przeze mnie są oczywiście brutto B)

Edytowano przez sobciu1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj