MafiaNewChrapow

Case 2188 opinie??

Polecane posty

WITAM!

Przed tegorocznymi zniwami zamierzamy zakupic kombajn.Obrabial by on ok 200-300h.Niewmozemy wybrac.Padlo na case 2188 tylko ze podobno one duzo ,sieją,;)a że kombajn bedzie w większoci chodzil na uslugach to niebardzo zeby gubił ziarno.Jak jest jeszcze z dostępnoscią częsci?? Prosił bym o wypowiedz kogos kto posiada ten kombajn. Dziekuje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w okolicy w spółce rolnej pracują cztery takie maszyny na 3500ha(mają jeszcze kilka claasów} i koszą z tego co zauważyłe zwykle kukurydzę, chociarz w zbożach też ich widuję. Z tego co słyszałem nie ma z nimi problemów, bo by je napewno wymienili. Ten kombajn to typowo amerykańska maszyna przeznaczona na duże połacie pól gdzie jest zapewniony ciągły przepływ masy przez rotor, wtedy przy dobrych ustawieniach kombajn gubi tyle co klawiszowe. Niezastąpiony jest w omłocie gruboziarnistych czyli QQ i soji, nie ma lepszego kombajnu. Myśle, że na 200-300ha warto kupić. Jest w miarę tani i przy dużych kawałkach napewno się sprawdzi. Co do części to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest Grene i dealeer Osadkowski także nie ma problemów z częściami do Case'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

witam

Case 2188 axial flow to kombajn rotorowy

kukurydzę i inne gruboziarniste kosi się super no nie zgodzę się z tym że dobre ustawienie i gubi tyle co klawiszowe bo nie wymłóci tak czysto jak klawiszówka a gubi więcej zboża

co do moich spostrzeżeń

awaryjność:

podsiewacz lubi pęknąć jak w czas nie wymieni sie gumotulejek na wahaczach podsiewacza

rewers jest elektryczny na zasadzie rozrusznika

wałek sieczkarni zamontowany jest nad sitami trzeba na niego uważać bo niektóry wykręcają noże zeby nie siekac słomy i jak wykręcą niewłasciwe noże to lubi popękac mocowanie łożysk owego wału

silnik dobry nie było żadnej awarii

napęd jedna awaria siadł mechanizm różnicowy ale to chyba przypadek bo inne case w firmie nie miały takiego przypadku

 

jak sobie przypomne coś to dopiszę

a tu masz link koszenia wyleglego żyta wrzuciłem tam filmik na youtube

mój nick z youtube janko0810

 

 

moim zdaniem warto kupić ten kombajn jak będziesz siał tez kukurydzę bo jak same zboże to może lepiej klawiszówkę bedzie mniej gubił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@jankoursus powiem tobie ze jak dobrze ustawisz kombajn to nic nie zgubi, a czyściejsze będziesz miał ziarno niż od klawisza . Mam 1680 z 94r. silnik o mocy 280km wydajnosc zalezy od uprawy i warunkow jednak w pszenicy dobija 20-22t/h. Lubi duzo gobic jeczmienia ale to prawie kazdy kombajn to samo ma.

Pszenica , jeczmien i rzepak zbiram , najczystsze ziarno otrzymuje w rzepaku i pszenicy .W rzepaku brak polowek , malo nagubione , bardzo czyste , pszenica bardzo dobrze wymlucona , brak uszkodzen , czasem trfia sie jakies plewy albo zaniczyszczenia nieduze np.przytulia zielona. Wszystko kwestia ustawienia kombajnu i masz idealnie zebrane . wydaje mi sie ze duzo gubil kombajn bo niedostosowales sie do warunkow . Jak trzeba nawet kosze 7-8km/h wazne zeby mial cos w rotorze bo inaczej lubi gubic.

W sezonie 2011 skosilem 60 swojego i 300ha na usludze. Kazdy byl zadowolony z jakosci ziarna oraz niskiej ilosci strat na polu.Silnik igla ma 6210 mtg na wiosne po zimie zawsze pali na pol obrotu, nie mialem z nim zadnych problemow.Z czesciami nie mam problemow bo sie nie psuje , jedynie co to wymienialem lozska igielkowe na sitach a tak to reszta smarowanie oleje silnikowe , od 2008 mam go i nie wydalem na niego wiecej jak 10 tys , jedynie na poczatku sezonu 2011 zakupilem noze nowe do szarpacza. choc na starych (oryginalnych) mogl jeszcze leciec

 

 

 

95CaseIH2166halkileikkaus.jpg

 

 

Budowa jest prosta jak widac na obrazku

 

 

 

 

 

 

2 nagrania ktore ja zrobilem , 1680 bardzo polecam choc 2188 to juz lepszy komfort :rolleyes:


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na twoim miejscu kupiłbym kombajn Deutz-Fahr Topliner, bardzo dobra maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

@jankoursus powiem tobie ze jak dobrze ustawisz kombajn to nic nie zgubi, a czyściejsze będziesz miał ziarno niż od klawisza . Mam 1680 z 94r. silnik o mocy 280km wydajnosc zalezy od uprawy i warunkow jednak w pszenicy dobija 20-22t/h. Lubi duzo gobic jeczmienia ale to prawie kazdy kombajn to samo ma.

Pszenica , jeczmien i rzepak zbiram , najczystsze ziarno otrzymuje w rzepaku i pszenicy .W rzepaku brak polowek , malo nagubione , bardzo czyste , pszenica bardzo dobrze wymlucona , brak uszkodzen , czasem trfia sie jakies plewy albo zaniczyszczenia nieduze np.przytulia zielona. Wszystko kwestia ustawienia kombajnu i masz idealnie zebrane . wydaje mi sie ze duzo gubil kombajn bo niedostosowales sie do warunkow . Jak trzeba nawet kosze 7-8km/h wazne zeby mial cos w rotorze bo inaczej lubi gubic.

W sezonie 2011 skosilem 60 swojego i 300ha na usludze. Kazdy byl zadowolony z jakosci ziarna oraz niskiej ilosci strat na polu.Silnik igla ma 6210 mtg na wiosne po zimie zawsze pali na pol obrotu, nie mialem z nim zadnych problemow.Z czesciami nie mam problemow bo sie nie psuje , jedynie co to wymienialem lozska igielkowe na sitach a tak to reszta smarowanie oleje silnikowe , od 2008 mam go i nie wydalem na niego wiecej jak 10 tys , jedynie na poczatku sezonu 2011 zakupilem noze nowe do szarpacza. choc na starych (oryginalnych) mogl jeszcze leciec

 

 

 

95CaseIH2166halkileikkaus.jpg

 

 

Budowa jest prosta jak widac na obrazku

 

 

 

 

 

 

2 nagrania ktore ja zrobilem , 1680 bardzo polecam choc 2188 to juz lepszy komfort :rolleyes:

 

 

2188 axial flow gubi więcej niż klawiszówka

a porównanie mam bo mamy także claas lexion 450

lexion czyści lepiej zboże niż case rotorówka

i tam gdzie przejazdy case więcej jest zgubione

a szczególnie przy wyjazdach z łanu wtedy nie ma odpowiedniej masy i gubi

 

najlepiej to mogli w bizonie troche komfortu wstawić i przebił by nie jednego nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Nie umiesz ustawic kombajnu to zwalasz wine na rotor . Mialem 516b to powiem ze tylko na jeczmienisku nie bylo zielono tak jak po case , ale wystarczy chwila i kombajn malo bedzie gubil . trzeba miec tylko chceci do ustawienia i chwile.Wiecej przekosilem tym kombajnem wiec wiem co pisze wiem na co ten kombajn stac


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

Nie umiesz ustawic kombajnu to zwalasz wine na rotor . Mialem 516b to powiem ze tylko na jeczmienisku nie bylo zielono tak jak po case , ale wystarczy chwila i kombajn malo bedzie gubil . trzeba miec tylko chceci do ustawienia i chwile.Wiecej przekosilem tym kombajnem wiec wiem co pisze wiem na co ten kombajn stac

ustawienie to jedno a zrozum że to rotor!!

kukurydza jak i inne gruboziarniste tak ale nie zboże

w piaskownicy może i więcej przekosiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

To może ja się też udzielę. Mam już 3 sezony kombajn Case 1460 Axial-Flow z 83r. Dziedzio już pisał że kombajn w rzepaku nie robi połówek, super czyści. Tak to prawda, to samo mogę powiedzieć o moim 10 lat starszym kombajnie.

 

@jankoursus

Sąsiad kupił w tym roku 1680. Wcześniej miał klawiszowca MF. Zadowolony jest z wydajnośći, jakości ziarna i z tego że nie gubi tak dużo jak poprzedni MF. Także myślę że jeśli gubi to tylko jest to spowodowane tym że nie umiałeś/umiesz ustawić odpowiednie tego kombajnu.

 

 

w piaskownicy może i więcej przekosiłeś

Pozostawię to bez komentarza, gdyż tak naprawde guzik wiesz co Dziedzio przekosił.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez barthez96

D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

To może ja się też udzielę. Mam już 3 sezony kombajn Case 1460 Axial-Flow z 83r. Dziedzio już pisał że kombajn w rzepaku nie robi połówek, super czyści. Tak to prawda, to samo mogę powiedzieć o moim 10 lat starszym kombajnie.

 

@jankoursus

Sąsiad kupił w tym roku 1680. Wcześniej miał klawiszowca MF. Zadowolony jest z wydajnośći, jakości ziarna i z tego że nie gubi tak dużo jak poprzedni MF. Także myślę że jeśli gubi to tylko jest to spowodowane tym że nie umiałeś/umiesz ustawić odpowiednie tego kombajnu.

 

 

 

Pozostawię to bez komentarza, gdyż tak naprawde guzik wiesz co Dziedzio przekosił.

 

Pozdrawiam.

 

 

tym bardziej on nie wie ile ja przekosiłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

jankoursus piszesz że masz case 2188 i lexa 450 a zachwycasz się bizonem? a co do pękającego podsiewacza i wyrabiających się tulejek na wahaczu przy jego napędzie w 2188 to czy przypadkiem nie są zastosowane tam żmijki które wygarynają zboże na sita zamiast tradycyjnego podsiewacza? nie jestem na 100% pewien ale bardzo mi tak się wydaje jak kiedyś na szybko takowy kombajn oglądałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoursus    0

Laszek

 

bo do takowego bizona troszkę komfortu zamontować i zagranica się chowa a w case

żmijki są pod rotorem wygarniają zboże na podsiewacz a z podsiewacza dopiero wpada na sita a sita z podsiewaczem chodzą na jednej ramie

za rotorem umiejscowiony jest odrzutnik z nożami tnącymi takowy odrzutnik ma 2 zakresy obrotów i na tych wyższych obrotach pękają blachy boczne na których jest zamocowany

i mam porównanie między lexionem a case 2188

ten case jest dobry na gruboziarniste typu kukurydza a nie zboża

i części dużo łatwiej jest dostać do europejskich i tańsze

w spalaniu jest różnica między lexionem 450 a 2188 lexion mniej spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikos30    0

Witajcie Panowie... Mam takie pytanie. 

Zakupiłem kombajn case 2188 97r i moje pytanie jest takie... 

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak prawidłowo ustawić kombajn do skoszenia faceli... Żeby uzyskać w miarę częste ziarno... 

Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj