Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Podeszczu    0

Witam

Mam problem na łące chodzi o to że ginie trawa są to łąki torfowe takie jakby gęsta szfama, wełna na początku był to mały placek a teraz rozeszło sie to na pół łąki i sąsiednie łąki tez to mają trawa jest rzadka a jak coś wyrośnie końcówki robia się zółte jakby rdza az niektóre place to juz tylko sam torf odziwo kilometr dalej łąki piękne jakby jakaś zaraza weszła  czy coś, wsialem na wiosne trawa wyrosła ładna zielona a dzisiaj jechałem zobaczyc uschła kiełki około 3 cm zrobiły się brązowe a przepadywało ładnie i często. Spotkał się ktos z takim problemem nie wiem co to moze być i nie wiadomo co robic bo  z łąki nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

może jest zbyt niska łąka i podmokła? wtedy się lubi pojawiać taka trawa której nic nie chce zjesć. Może braki wapna? albo poprosty ktoś gdzieś kiedyś w okolicy nabył sobie tekiej trawy na swoją łąkę i ta sie dobrze zadomowiła i sieje spustoszenie na innych... wtedy to chyba tylko roundup wchodzi w gre. Przyczyn może być wiele a na sam opis ciężko stwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaudw    2

Właśnie dlatego niektóre miasta zaczynają odchodzić od równo wystrzyżonych trawników i w ich miejsce zakładać łąki kwietne. Taniej. Ekologiczniej. Dużo lepiej znosi susze i nie brzydnie przy pierwszym błędzie człowieka. Moim zdaniem również ładniej, ale to kwestia gustu, nie lubię "ogrodów" złożonych z kamieni ...

Łąka jest bardzo ciekawą opcją, założenie jej nie jest takie drogie.

Polecam przy okazji zasadzić kilka traw ozdobnych.  https://www.podkarpackiesady.pl/byliny-i-trawy-ozdobne/292-trawa-ozdobna-imperata-red-baron.html

Jak red Baron

Edytowano przez kaudw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez bibon98
      Witam, nie orientuje się ktoś czy na terenach natura2000 można wyorywać trwałe użytki zielone które nie są cenne? Ciekawi mnie to bo miałem ponad 2ha cennych tuzów, a teraz przy składaniu dopłat, wszystko zamieniło się w zwykłe tuzy.
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj