Skocz do zawartości


Teraz przy kłótniach Zetor/ursus vs reszta świata trzeba będzie stać w rozkroku

  • Like 15
  • Thanks 1



Rekomendowane komentarze

Przed chwilą, daron64 napisał:

Zrobiłem tak, jak radził huberb- zwarlem na chwilę b+ i d+ i ładowanie wróciło.

Sprawdź jaką masz żarówkę w kontrolce ładowania powinna być 2W. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać do sprawdzenia na krótko układ wzbudzania. Jeśli okaże się dobry winę ponosi alternator. 

Taki układ mam zmontowany na sprawdzanie obwodu ładowania:

spacer.png

Tak było to rozwiązane w golfie II układ działa bezbłędnie. Montuje nawet zamiast żarówki. 

35 minut temu, hubertb napisał:

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać

Narazie to był jedyny raz, od kiedy go kupiłem, że ładowanie zginęło, tak to nigdy nie było z tym problemu. 

 

Jazda próbna zaliczona - poza tym co cieklo - nic strasznego nie ma. Ale to będziemy już po nawozach uszczelniać. Nic nie pękło - w paru miejscach dość dobrze mu dałem po dziurach. Poziwiom - uwidiom. 

Została maska do założenia i po zabiegu. Myślałem, że dłużej mi się zejdzie z tym, a tu jakby nie ta wczorajsza aukcja z hydraulika to już by było po robocie.

Trzymać kciuki, aby zdało to egzamin.

 

@bratrolnika

Jak jechałem kilka razy dałem mu po garach, ale z telefonu ch*ja słychać 😐

 

  • Like 1
1 minutę temu, robi57362 napisał:

Co do uzywania tej spirali grzewczej w kolektorze to moj 845 gorzej odpala po podgrzaniu niz bez

To akurat zjawisko normalne, nie dosyć że pożera sporo prądu to ciepłe powietrze nie jest tym czego byśmy chcieli. Dlatego świece żarowe umieszcza się obecnie wprost w komorze spalania. Świeca płomieniowa ma sens tylko podczas kręcenia silnikiem działa to jak dawniej popularny "knot" z zrobiony z gazety. 

Jak jest gorący pali od szczał? Jeszcze można by zrobić test przelać go kilka razy ciepła woda i zobaczyć czy to coś pomoże . Może coś z silnikiem też może nie tak . 

8 godzin temu, conny napisał:

Do siuntki na kolanko zakładałem ten tłumik, fajnie chodzi, dość cicho i z pogwizdem. 

Ten od wersji 6 cyl ? Którym końcem go zakładałeś? 

1 godzinę temu, hubertb napisał:

To akurat zjawisko normalne, nie dosyć że pożera sporo prądu to ciepłe powietrze nie jest tym czego byśmy chcieli. Dlatego świece żarowe umieszcza się obecnie wprost w komorze spalania. Świeca płomieniowa ma sens tylko podczas kręcenia silnikiem działa to jak dawniej popularny "knot" z zrobiony z gazety. 

Skan z instrukcji mf, pisze wyraźnie jak użyć świecy

P4090031.JPG

2 godziny temu, hubertb napisał:

Już kiedyś patrzyłem na ceny. Trzeba będzie zamówić. 

1 godzinę temu, Alchemik napisał:

Jak to mawiał dziadek: 

Zdarza się tylko żywym

Kurcze powiem Ci, że ja to momentami jak coś robię i nic się nie dzieje, to czuję pewny niepokój, dyskomfort. Nie mogę się cieszyć tym, że idzie robota, bo myślę że pewnie coś się spierdolilo, ale tego nie zauważyłem 🤦😅

25 minut temu, mf362 napisał:

Jak jest gorący pali od szczał? Jeszcze można by zrobić test przelać go kilka razy ciepła woda i zobaczyć czy to coś pomoże . Może coś z silnikiem też może nie tak . 

Ten od wersji 6 cyl ? Którym końcem go zakładałeś? 

Gorący tzn? 

- po postoju nie pali bez samostartu (niezależnie od temperatury na zewnątrz)

- po pierwszym odpaleniu moge go od razu zgasić i będzie palił nawet zimny od strzała, niezależnie od temperatury na zewnatrz

- jak po odpaleniu postoi (zimny 15-30min, zagrzany ~1h) - nie odpali bez samostartu. Psikne - odpalę go i od nowa Polska ludowa - mogę go od razu po odpaleniu zgasić i będzie palił bez problemu, aż do kolejnego postoju - im jest lepiej rozgrzany, tym dłużej może postać

- nie puszcza dymku przy pierwszym odpalaniu bez samostartu

- próbowałem palić na prostowniku z rozruchem - nic, tylko lżej kręcił, ale nie odpalił

- próbowałem zostawiać go z górki - nie odpalił 

- założony zaworek zwrotny

 

 

Samo składanie skończone. Zmarzlem jak pies, trzeba się zawijać na chatę i do pracy.

Błotników nie zakładałem, bo może się zbiore rozebrać ten most i wymienić uszczelnienia. No i obciążnika nie montowałem, bo chce wykombinować do niego dorobić jakiś zaczep. Reszta złożona. Jutro jeszcze posprawdzam płyny i zapinamy rozsiewacz.

Ktoś pytał wczoraj o tłumik - tak jak w podlinkowanych ogłoszeniach - średnica wewnętrzna 80mm.

 

IMG_20230307_144751988_copy_847x904.jpg

IMG_20230307_144722492_copy_1148x2040.jpg

IMG_20230307_144655093_copy_1050x1288.jpg

IMG_20230307_152936277.jpg

IMG_20230307_152919627_HDR.jpg

  • Like 3

Nabije, założenie mocniejszej spowoduje spore nastepstwa. Ma być prawie bez ciśnienia 0,2-0,3 bar nie więcej niż 0,5. Pamiętaj że w środku jest pompa łopatkowa która zbuduje ciśnienie będące krotnością ciśnienia pompy podnoszącej. 

Co do szmalecu, są inne marki nie chciało mi się szukać podałem przykład. Dobre pompy to raczej takie montowane w zbiornik taką może kupić na próbę. 

POMPA PALIWA DIESEL 77083E MEAT & DORIA AUDI 77083E za 166,57 zł z Łuków - Allegro.pl - (13251151768)

Ta [powinna pochodzić, możesz kupić w najbliższym sklepie motoryzacyjnym. Audi A6C5 2.5TDI. 

Pompa do założenia w zbiorniku paliwa(w przypadku tej porządniejszej) elektrycznie potrzebuje plusa po zapłonie na bezpieczniku 15A. 

Edytowane przez hubertb

W sumie musiałby wybadać temat, czy pompa ma własny zawór regulujący ciśnienie, bo część pomp go nie ma i przy małym przepływie  będzie pracować mocno obciążona. Inaczej trzeba  pomyśleć o dodatkowym zaworze ( w sumie wystarczy zaworek zwrotny ze sprężyną puszczający nadmiar w powrót), albo popatrzeć gdzie się włączyć, aby była filtracja. 

Może szybko kończyły się właśnie przeciążone pompy, bez zaworka.

 

Edytowane przez Alchemik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v