Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w T-25 / T-30 / T-40

Wladimirec T-25A + Amazone 1004R

Dzisiejsze rozsiewanie saletry po zbożach jarych smile.png


Informacje o zdjęciu Wladimirec T-25A + Amazone 1004R


12 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Gość e1leex

Przyjemna fotka. Wiedzę że zacząłeś robić ścieżki, wiec wiadomo czemu nowy opryskiwacz i rozsiewacz, na 12m?  :)

@BizonFan321, zgadza się to jęczmień. Przedsiewnie poszło 200 kg/ha lubofoski. Teraz mu sypnąłem 100 kg/ha saletry, za jakiś czasz dam jeszcze 150, albo 200 kg/ha saletry.


 


@e1leex, a dzięki :) Ścieżki chodziły mi po głowie już od dłuższego czasu, ale zawsze jakoś tak nie miałem motywacji żeby się z nimi pobawić. Jak wymieniłem zestaw do nawożenia i ochrony na 12 metrowe, to już nie było wyjścia i trzeba było działać w tym kierunku :) Zupełnie inaczej się pracuje jak są ścieżki, nie muszę się pilnować gdzie jechać, żeby nie zrobić mijaków, czy nakładek. Po prostu poezja :)


 


 


@UlizanyZetor7745, z rozsiewacza jestem i nie jestem zadowolony. Z jednej strony ładnie i równo rozrzuca, duża pojemność, więc nie trzeba często napełniać :P Ale niestety jak poszedł w pracę pojawiły się wycieki oleju na przekładni i przez jedno mieszadło saletra się trochę sypie. Jak już wszystko pozasilam to zawiozę go do mechanika żeby uszczelnił przekładnie i zajął się nieszczelnym zbiornikiem. Potem go odmaluje i będzie bajka :) 


 


@damianbizon, trochę było z tym zachodu, ale było warto. Pierwszy ha na którym robiłem ścieżki siałem chyba 2 h :P Krokiewką rozstawioną na 1m odmierzałem gdzie wypada środek ścieżki, później kładłem na to miarkę gdzie zaznaczyłem rozstaw kół w Władku i w ten sposób wiedziałem które lejki zamykać. Wszystko zapisałem i teraz jak sieję to tylko zerkam na rozpiskę kiedy i jakie lejki zasuwać. Trochę się jeszcze machąłem w drugiej i czwartej ścieżce, czyli w tych które robione są w dwóch przejazdach siewnika, wyszły troszkę za wąskie, ale już przy jesiennych zasiewach będę wiedział co poprawić :)

masz 3 m czy 2,70 bo jak 3m to żadnych ko9mbinacji nie sptrzebac mierzysz tylko rozstaw wewnetrzny kół w ciagniku ktory eździ w polu wtedy odmierzasz szerokośc koła i wiesz ile i jakie lejki masz zamknąć 

Gość e1leex

Jak masz sam siewnik 2,7m to, jaki masz problem? Rozsuń redlice na 3m i po problemie. Z tego co się orientuje to @PaWeL07 sieje z agregatem 2,7m, a to już byłby problem. Trzeba wziąć pod uwagę, że ścieżki mają sens jeśli masz zgrany siewnik, rozsiewacz nawozów i opryskiwacz, na tą samą szerokość, przynajmniej 12m.

No tak u mnie jest agregat 2,7, więc to ciężko przeskoczyć, chyba że wymienić agregat, ale to na razie nie wchodzi w grę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×