Pandowski

Members
  • Ilość treści

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Pandowski

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1154 wyświetleń profilu
  1. Mam prośbę do Pani z firmy BARENBRUG. Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu Klasa gleby: V Kategoria agronomiczna gleby: lekka PH w KCl: 3,64 P205: 5,9 K2O: 2,0 Mg: 1,6 Na pole zostało wywiezione 5 ton wapna a następnie wykonana została orka zimowa. Co chcę uzyskać? Na wiosnę 2016 roku chciałbym na tym polu założyć trwały, kośny użytek zielony z trawami pastewnymi, który będzie cechował się dużą trwałością (nawet 10 lat) i który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. 1. Jaką mieszankę traw zastosować? 2. Gdzie ją nabyć? 3. Jakie zabiegi agrotechniczne wykonać? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
  2. Na sobotę w moim rejonie nadają -2 stopnie, więc odkładam siew do wiosny. Pole będzie zwapnowane i zaorane. Sama kupkówka czy w jakiejś mieszance? Siać w osłonie czy czystą?
  3. Gdyby był normalny rok pod względem opadów i miałbym czas to nie było by tematu - posiałbym już pod koniec sierpnia... W lesie po sąsiedzku jest trochę olsów. Normalnie nie do przejścia wszystko zalane wodą ponad pas. W tym roku można w kapciach przejść. Nawet bobry się wyniosły. Jaki będzie przyszły rok tego nikt nie wie, ale to co wyparowało powinno kiedyś wrócić... W teorii...
  4. Okolice powiatu ciechanowskiego. Też jestem zdziwiony - ja bym chciał, żeby mi ktoś tak ziemię wciskał do uprawy Z tym sąsiadem rozmawiałem to twierdzi, że "ja to mam dużo pól, więcej mi nie potrzeba zapytaj tego i tego". Dziwna okolica
  5. Ogłaszałem się z ofertą dzierżawy i był tylko jeden telefon z pytaniem gdzie to jest Rolnicy w tych okolicach niezbyt chętni do współpracy. W innym miejscu mam kilka hektarów, także V, i tam się z kolei licytują o dzierżawę. Jeżeli nikt nie chce tego dzierżawić, a ja nie zajmuję się rolnictwem to mam w zasadzie dwie możliwości żeby otrzymywać płatności: 1) raz w roku zlecić orkę, 2) raz w roku zlecić koszenie. Myślę, że w długiej perspektywie zadarnienie tego gruntu to lepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że sąsiad obok (hodowca bydła) ma naprawdę ładnie utrzymane łąki (stąd m.in. moja inspiracja). Ile można żądać za 2 pokosy z 1 ha dobrej łąki?
  6. Za dzierżawę nic nie chcę, bo nikt mi nie zapłaci... Niech dba o łąkę to wystarczy. Nie ma chętnych na uprawę pola, to sam muszę zrobić coś przy czym dużo nie trzeba będzie chodzić, a porządek zostanie utrzymany. O tej porze roku mogę jeszcze siać? Kupić gotową mieszankę czy samemu dobrać?
  7. Cześć Wszystkim! Na początek dane: Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania Klasa gleby: V Kategoria agronomiczna gleby: lekka PH w KCl: 3,64 P205: 5,9 K2O: 2,0 Mg: 1,6 Co chcę uzyskać? Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm. Moje pytania są następujące 1. Jakie trawy zasiać? 2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny? Z góry bardzo dziękuję za pomoc Pozdrawiam P.
  8. Dziękuję wszystkimi za pomoc! Ostatecznie zdecydowałem się na mulczowanie gruntu. Teraz, nie licząc drobnych pozostałości korzeni, gleba jest w bardzo dobrej formie. W tym roku posiany łubin żółty na zielony nawóz. Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Jeśli ktoś będzie chciał uprawiać ten grunt, to chętnie oddam mu go za darmo. Natomiast jeśli nie to muszę raz w roku wykonać co najmniej jeden zabieg mechaniczny, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów. Wolę nie zadarniać tego pola. Gleba czarna jak w doniczce, chociaż lekka (V klasa). Jaki zabieg mechaniczny polecilibyście wykonać raz w roku i w jakim terminie (maksymalnie do 31 lipca), tak żeby nie ponosić dużych kosztów (nie posiadam własnych maszyn) i uzyskać możliwie najlepszy efekt?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj