Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur1295    0

Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla

i interesowaly by mnie koszty takiej budowy

jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka

budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

może i takie hobby ale na więcej mi areał nie pozwala a jak kupować jedzenie to już sie w ogóle nie opłaca w moich stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

teraz z byka zostaje 500-1000zl max jak jakis dobry + 600 dopłaty za dwa lata i max to te 1,5k. Dwa lata to 700 dni ponad to będziesz zapierdalal przy sztuce za 2zl dziennie, przy 10 za 20zl, opłaca ci sie w ogole za tyle robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rio    7

Kolega to chyba pytał raczej o koszta budowy, a nie o to czy opłaca się hodować 10 byków czy może lepiej wsadzić ręce w kieszenie i po jajkach się drapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Dziwi mnie myślenie niektórych ludzi :blink:
Kolega pyta o koszy a ten coś mu pisze co wgl nie wnosi nic do tematu ... <_<

Kolego a myślałeś żeby byku trzymać na luzie ? Ja ostatnio zacząłem przerzucać sie na luz i jak narazie jałówki opasowe mam na luzie ale planuje byki opasowe też na luz wypuścić dużo mnie roboty choćby z obornikiem

A koszty budowy takiej "obory" do bydła na luzie nie są aż takie wielkie powidzieł bym nawet ze minimalne :) Bo wystarczy postawić wiatę ze ścianami np. z blachy i i zrobić stół paszowy czy też koryta i opasy nic więcej nie potrzebują aby im na łeb nie padało i były osłonięte od wiatru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1295    0

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?

łańcuch i w 2 przedziałach wiekowych 

5szt od 2miesięcy do 1roku

5szt od 1roku do 2lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

 

Ale przecież to autor tematu pisał ze tak chce zrobić :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj