Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur1295    0

Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla

i interesowaly by mnie koszty takiej budowy

jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka

budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

icek1    178

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

artur1295    0

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

może i takie hobby ale na więcej mi areał nie pozwala a jak kupować jedzenie to już sie w ogóle nie opłaca w moich stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

hodowcamlody    34

teraz z byka zostaje 500-1000zl max jak jakis dobry + 600 dopłaty za dwa lata i max to te 1,5k. Dwa lata to 700 dni ponad to będziesz zapierdalal przy sztuce za 2zl dziennie, przy 10 za 20zl, opłaca ci sie w ogole za tyle robić?

d4rio    7

Kolega to chyba pytał raczej o koszta budowy, a nie o to czy opłaca się hodować 10 byków czy może lepiej wsadzić ręce w kieszenie i po jajkach się drapać.

Rolnik7343    2938

Dziwi mnie myślenie niektórych ludzi :blink:
Kolega pyta o koszy a ten coś mu pisze co wgl nie wnosi nic do tematu ... <_<

Kolego a myślałeś żeby byku trzymać na luzie ? Ja ostatnio zacząłem przerzucać sie na luz i jak narazie jałówki opasowe mam na luzie ale planuje byki opasowe też na luz wypuścić dużo mnie roboty choćby z obornikiem

A koszty budowy takiej "obory" do bydła na luzie nie są aż takie wielkie powidzieł bym nawet ze minimalne :) Bo wystarczy postawić wiatę ze ścianami np. z blachy i i zrobić stół paszowy czy też koryta i opasy nic więcej nie potrzebują aby im na łeb nie padało i były osłonięte od wiatru ;)

kamciow    87

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

artur1295    0

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?

łańcuch i w 2 przedziałach wiekowych 

5szt od 2miesięcy do 1roku

5szt od 1roku do 2lat

same110    69

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

Rolnik7343    2938

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

Ale przecież to autor tematu pisał ze tak chce zrobić :ph34r:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.