Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur1295    0

Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla

i interesowaly by mnie koszty takiej budowy

jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka

budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

icek1    178

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

artur1295    0

w obecnych czasach by się opłacało trza obory na min imum 100 szt a 10 to chyba hobby

może i takie hobby ale na więcej mi areał nie pozwala a jak kupować jedzenie to już sie w ogóle nie opłaca w moich stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

hodowcamlody    34

teraz z byka zostaje 500-1000zl max jak jakis dobry + 600 dopłaty za dwa lata i max to te 1,5k. Dwa lata to 700 dni ponad to będziesz zapierdalal przy sztuce za 2zl dziennie, przy 10 za 20zl, opłaca ci sie w ogole za tyle robić?

d4rio    7

Kolega to chyba pytał raczej o koszta budowy, a nie o to czy opłaca się hodować 10 byków czy może lepiej wsadzić ręce w kieszenie i po jajkach się drapać.

Rolnik7343    1481

Dziwi mnie myślenie niektórych ludzi :blink:
Kolega pyta o koszy a ten coś mu pisze co wgl nie wnosi nic do tematu ... <_<

Kolego a myślałeś żeby byku trzymać na luzie ? Ja ostatnio zacząłem przerzucać sie na luz i jak narazie jałówki opasowe mam na luzie ale planuje byki opasowe też na luz wypuścić dużo mnie roboty choćby z obornikiem

A koszty budowy takiej "obory" do bydła na luzie nie są aż takie wielkie powidzieł bym nawet ze minimalne :) Bo wystarczy postawić wiatę ze ścianami np. z blachy i i zrobić stół paszowy czy też koryta i opasy nic więcej nie potrzebują aby im na łeb nie padało i były osłonięte od wiatru ;)

kamciow    87

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

artur1295    0

Podstawowe informacje, luz czy łańcuch, wszystkie sztuki w jednym wieku ?

łańcuch i w 2 przedziałach wiekowych 

5szt od 2miesięcy do 1roku

5szt od 1roku do 2lat

same110    66

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

Rolnik7343    1481

Łańcuch i zrób tak jak pisze kolega Wyżej żeby.był.ciąg sprzedaży co rok

Ale przecież to autor tematu pisał ze tak chce zrobić :ph34r:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048

• Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez boooolek
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory wolnostanowiskowej 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z. Jeśli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie będzie zgarnicza tylko będę usuwał turem obornik .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.