Skocz do zawartości

Zdjęcie

Luzem czy uwięziowo ?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RolnikKonkretny

RolnikKonkretny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2016 - 21:24

Luzem czy uwięziowo ?

Witam.

Mam taki dylemat. 

Opasy chować luzem czy uwięziowo. 

Postawiłem nową oborę 5 lat temu (wolnostanowiskową). Stara obora miała 50 stanowisk na bydło mleczne. Wyciąłem spora część i trzymam teraz tam zborze. Zostało 18 stanowisk i mogę je wyciąć i puścić luzem lub uwiązać. Po co ma kurzyć się bez czynnie jak mogę coś postawić.  Zielonkę przywoził bym przyczepą ( ścinaczem zielonek) By miały świeżą trawę. Bo nie mam możliwośći wypuścić na łąkę. Gdybym wpuścił je luzem to na sprzedaż ciężko ich połapać. Np." ten jeszcze nie, dawaj tego' itp. A weź i wejdz w takie stado. I nie wiem co z tym zrobić.... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Luzem czy uwięziowo ? Dzisiaj, 04:03
  •  

#2 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 14 luty 2016 - 21:29

Luzem czy uwięziowo ?

Dobrze poszukaj jest podobny temat.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share BOSSSMETOWO

BOSSSMETOWO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 luty 2016 - 21:36

Luzem czy uwięziowo ?

Szczerze mówiąc jest to ciężki wybur. Z jednej strony na uwięzi nie gubią tyle masy co na luzie a z drugiej strony na wolnym są zdrowsze. A jeszcze dochodzi to z póżniejszym łapaniem, bodzeniem się i obskakiwaniem. Ale mniej roboty z nimi jest na luzie. Lecz mimo wszystko wybrał bym uwięziówkę. Jednak jakbyś wpuścił tam takie do roku max 1,5 roku to okej, ale już jak są starsze to jest problem. Więc jak uważasz jak masz gotowe to raz je wpuść jak nie przyniesie efektu to przerobisz. Przerobić można zawsze. :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:54

Luzem czy uwięziowo ?

Dawno temu jak ojciec był osobą decyzyjną byki były wiązane od początku,

teraz ja mam je luzem, przecież nie bodzą i nie obskakują sią 24/h i nie zauważyłem żeby "gubiły masę" jak twierdzi @BOSSSMETOWO :huh:

bardzo ładnie rosną, zima lato na okólnik wychodzą kiedy chcą........jeśli ktoś ma możliwość to tylko luz ^^

P.S faktycznie temat był.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...