Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szkoła

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BravoTV

BravoTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanizacja Rolnictwa, Fotograf

Napisany 11 luty 2016 - 21:56

Szkoła Chodzę do klasy 3 gim i stoję przed trudnym wyborem co mam wybrać po gim lubię pracę w gospodarstwie i myślę iść do zawodówki rolniczej ale boje sie że kiedy np: nie przejme gospodarstwa i gdzie pójdę do pracy z tym zawodem pomóżcie ! i jakie będą plusy i minusy tego czy może lepiej zrobić jakiego mechanika no ale w tedy nie będę sie czuł bez rolnictwa dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szkoła Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:13

Szkoła

zrób jakieś porządne technikum, tak jak mówisz mechanik czy co tam lubisz, a rolnicze wykształcenie potem na kurs zaoczny na przykład.

#3 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 11 luty 2016 - 22:17

Szkoła

nie orientuje się, czy po zawodówce możesz pójść na studia? Mam tu na mysli jakieś studia rolnicze. ewentualnie liceum a potem studia, ale to już się wydłuża czas zanim zaczniesz się uczyć w temacie, który Cię interesuje, czyli rolnictwo. Zawsze po zawodówce możesz próbować wyjechać za granicę, jeśli nie przejmiesz gospodarstwa, sam znam duzo osób właśnie tak pracujących np przy zbiorach owoców czy przy zwierzętach. Sam jednak nie jestem zwolennikiem wyjazdów, wolę swoje regiony. 

Jakie inne opcje rozważasz?

Jeśli chodzi o mechanika, to tez jakaś opcja, możesz chyba zająć się naprawą ciągników itp. a jak przejmiesz gospodarstwo to zawsze można to połączyć zawodem mechanika

zrób jakieś porządne technikum, tak jak mówisz mechanik czy co tam lubisz, a rolnicze wykształcenie potem na kurs zaoczny na przykład.

no dokładnie, na rolnicze możesz też zaocznie i będziesz miał fach mechanika w ręku i wykształcenie rolnicze 

#4 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2016 - 22:20

Szkoła

żeby pójść na studia trzeba mieć maturę koledzy, najłatwiej kurs rolniczy, a jak pójdziesz do technikum to przez 4 lata przynajmniej nauczysz się jakiegoś fachu, żeby zostać rolnikiem nie trzeba czterech lat siedzieć w szkole, tylko konieczne zamiłowanie, i ten kurs wystarczy aby zdobyć podstawową wiedzę, reszta przyjdzie sama

#5 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 luty 2016 - 23:09

Szkoła

Możesz połączyć mechanika i rolnika i wybrać Technikum Mechanizacji Rolnej :)

#6 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 luty 2016 - 23:14

Szkoła

myślę iść do zawodówki rolniczej ale boje sie że kiedy np: nie przejme gospodarstwa i gdzie pójdę do pracy z tym zawodem pomóżcie ! i jakie będą plusy i minusy tego czy może lepiej zrobić jakiego mechanika no ale w tedy nie będę sie czuł bez rolnictwa dobrze

Chłopok ja jestem mechanikiem, pracuję jako magazynier w dość dużej firmie i nie przeszkadza mi to w tyraniu przy bykach :P

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#7 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 12 luty 2016 - 01:06

Szkoła Ale po ukończeniu TMR dalej nie będzie mógł przejąć gospodarstwa
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#8 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 12 luty 2016 - 07:10

Szkoła @kamciow Dlaczego nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 12 luty 2016 - 07:18

Szkoła Bo nie posiada technika rolnika, kończąc TMR trzeba zrobić dodatkowo TR aby przejąć gospodarstwo
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#10 Share Westa

Westa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:ogród, kwiaty, rośliny

Napisany 12 luty 2016 - 08:51

Szkoła

A może warto na sprawę spojrzeć przez pryzmat wielkości/wydajności gospodarstwa? 

Wielu naszych równolatków łączy pracę  w gospodarstwie z innym zajęciem, więc opcja rolnik + mechanik jest super.

Moi teściowie dużo wysiłku włożyli właśnie w wykształcenie dzieci, tak by nawet będąc rolnikami nie czuli sie nigdy "do tyłu" w spotkanaich z innymi ludźmi. Wiec mam męża z dyplomem na kombajnie i jest super :)

#11 Share crystal169

crystal169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i zwierzęta

Napisany 12 luty 2016 - 09:24

Szkoła Powtorze to co kolega trochę wcześniej. Zrób Technikum jakie ci sie podoba, potem zrobisz sobie kurs, i bedziesz decydował co dalej. Doświadczenie teoretyczne to duzo za mało niż rzeczywistość wiem po sobie. Ale tori też musj być chociaż minimum.

#12 Share Karol28OZE

Karol28OZE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:odnawialne źródła energii (głównie w rolnictwie)

Napisany 12 luty 2016 - 12:55

Szkoła

A może warto na sprawę spojrzeć przez pryzmat wielkości/wydajności gospodarstwa? 

Wielu naszych równolatków łączy pracę  w gospodarstwie z innym zajęciem, więc opcja rolnik + mechanik jest super.

Moi teściowie dużo wysiłku włożyli właśnie w wykształcenie dzieci, tak by nawet będąc rolnikami nie czuli sie nigdy "do tyłu" w spotkanaich z innymi ludźmi. Wiec mam męża z dyplomem na kombajnie i jest super :)

Dokładnie :) moim zdaniem spokojnie można połączyć te dwa zawody, tym bardziej, gdybyś sam prywatnie pracował jako mechanik. U mnie np jest kilku mechaników w sąsiednich wsiach zajmujących się i rolnictwem i naprawą sprzętu rolniczego. Zresztą zawsze jak coś CI się zepsuje będziesz sam mógł sobie naprawic

#13 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:45

Szkoła

A powiedz nam jeszcze jaka to sytuacja z tą gospodarką. Dużo tych hektarów? :D Jest jakaś perspektywa rozwoju?

#14 Share BravoTV

BravoTV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanizacja Rolnictwa, Fotograf

Napisany 12 luty 2016 - 18:37

Szkoła

No właśnie nie jest dużo tych ha bo tylko 5 swojego a z 7 dzierżaw a technikum żadnego rolniczego nie ma w moich okolicach a plany no wiesz chciał bym sę naprawdę rozwinąć jechać zagranicę na początek a potem czas pokaże 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 12 luty 2016 - 19:27

Szkoła

@kamciow Nie masz racji bo mój kuzyn ukończył ten kierunek i dostał Mr ja też kończę w tym roku.Ten kierunek daje takie same uprawnienia jak Tr technik agrobiznesu też daje takie same uprawnienia.Kurs musisz zrobić gdy kończysz kierunek nie związany z rolnictwem

Edytowany przez jonek98, 12 luty 2016 - 19:29.