BravoTV

Szkoła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BravoTV    2

Chodzę do klasy 3 gim i stoję przed trudnym wyborem co mam wybrać po gim lubię pracę w gospodarstwie i myślę iść do zawodówki rolniczej ale boje sie że kiedy np: nie przejme gospodarstwa i gdzie pójdę do pracy z tym zawodem pomóżcie ! i jakie będą plusy i minusy tego czy może lepiej zrobić jakiego mechanika no ale w tedy nie będę sie czuł bez rolnictwa dobrze

maromar    18

zrób jakieś porządne technikum, tak jak mówisz mechanik czy co tam lubisz, a rolnicze wykształcenie potem na kurs zaoczny na przykład.

Karol28OZE    0

nie orientuje się, czy po zawodówce możesz pójść na studia? Mam tu na mysli jakieś studia rolnicze. ewentualnie liceum a potem studia, ale to już się wydłuża czas zanim zaczniesz się uczyć w temacie, który Cię interesuje, czyli rolnictwo. Zawsze po zawodówce możesz próbować wyjechać za granicę, jeśli nie przejmiesz gospodarstwa, sam znam duzo osób właśnie tak pracujących np przy zbiorach owoców czy przy zwierzętach. Sam jednak nie jestem zwolennikiem wyjazdów, wolę swoje regiony. 

Jakie inne opcje rozważasz?

Jeśli chodzi o mechanika, to tez jakaś opcja, możesz chyba zająć się naprawą ciągników itp. a jak przejmiesz gospodarstwo to zawsze można to połączyć zawodem mechanika

zrób jakieś porządne technikum, tak jak mówisz mechanik czy co tam lubisz, a rolnicze wykształcenie potem na kurs zaoczny na przykład.

no dokładnie, na rolnicze możesz też zaocznie i będziesz miał fach mechanika w ręku i wykształcenie rolnicze 

maromar    18

żeby pójść na studia trzeba mieć maturę koledzy, najłatwiej kurs rolniczy, a jak pójdziesz do technikum to przez 4 lata przynajmniej nauczysz się jakiegoś fachu, żeby zostać rolnikiem nie trzeba czterech lat siedzieć w szkole, tylko konieczne zamiłowanie, i ten kurs wystarczy aby zdobyć podstawową wiedzę, reszta przyjdzie sama

bukat82    1073

myślę iść do zawodówki rolniczej ale boje sie że kiedy np: nie przejme gospodarstwa i gdzie pójdę do pracy z tym zawodem pomóżcie ! i jakie będą plusy i minusy tego czy może lepiej zrobić jakiego mechanika no ale w tedy nie będę sie czuł bez rolnictwa dobrze

Chłopok ja jestem mechanikiem, pracuję jako magazynier w dość dużej firmie i nie przeszkadza mi to w tyraniu przy bykach :P

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

kamciow    87

Ale po ukończeniu TMR dalej nie będzie mógł przejąć gospodarstwa

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

kamciow    87

Bo nie posiada technika rolnika, kończąc TMR trzeba zrobić dodatkowo TR aby przejąć gospodarstwo

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Westa    9

A może warto na sprawę spojrzeć przez pryzmat wielkości/wydajności gospodarstwa? 

Wielu naszych równolatków łączy pracę  w gospodarstwie z innym zajęciem, więc opcja rolnik + mechanik jest super.

Moi teściowie dużo wysiłku włożyli właśnie w wykształcenie dzieci, tak by nawet będąc rolnikami nie czuli sie nigdy "do tyłu" w spotkanaich z innymi ludźmi. Wiec mam męża z dyplomem na kombajnie i jest super :)

crystal169    10

Powtorze to co kolega trochę wcześniej. Zrób Technikum jakie ci sie podoba, potem zrobisz sobie kurs, i bedziesz decydował co dalej. Doświadczenie teoretyczne to duzo za mało niż rzeczywistość wiem po sobie. Ale tori też musj być chociaż minimum.

Karol28OZE    0

A może warto na sprawę spojrzeć przez pryzmat wielkości/wydajności gospodarstwa? 

Wielu naszych równolatków łączy pracę  w gospodarstwie z innym zajęciem, więc opcja rolnik + mechanik jest super.

Moi teściowie dużo wysiłku włożyli właśnie w wykształcenie dzieci, tak by nawet będąc rolnikami nie czuli sie nigdy "do tyłu" w spotkanaich z innymi ludźmi. Wiec mam męża z dyplomem na kombajnie i jest super :)

Dokładnie :) moim zdaniem spokojnie można połączyć te dwa zawody, tym bardziej, gdybyś sam prywatnie pracował jako mechanik. U mnie np jest kilku mechaników w sąsiednich wsiach zajmujących się i rolnictwem i naprawą sprzętu rolniczego. Zresztą zawsze jak coś CI się zepsuje będziesz sam mógł sobie naprawic

Roxer    27

A powiedz nam jeszcze jaka to sytuacja z tą gospodarką. Dużo tych hektarów? :D Jest jakaś perspektywa rozwoju?

BravoTV    2

No właśnie nie jest dużo tych ha bo tylko 5 swojego a z 7 dzierżaw a technikum żadnego rolniczego nie ma w moich okolicach a plany no wiesz chciał bym sę naprawdę rozwinąć jechać zagranicę na początek a potem czas pokaże 

jonek98    1446

@kamciow Nie masz racji bo mój kuzyn ukończył ten kierunek i dostał Mr ja też kończę w tym roku.Ten kierunek daje takie same uprawnienia jak Tr technik agrobiznesu też daje takie same uprawnienia.Kurs musisz zrobić gdy kończysz kierunek nie związany z rolnictwem

Edytowano przez jonek98

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez adam1996s
      Witam 
      Czy jak dostane premie dla mlodego rolnika to mogę iść do pracy na jakimś półetacie albo umowie zleceniu. Posiadam prawko C+E i chciałbym gdzieś się załapać żeby se dorobić
      Z góry dziekuje za odpowiedzi 
    • Przez SIDCOM
      szukam osób do pracy przy kontrolach płatności zleconych przez ARiMR w okresie lipiec-wrzesień 2019 roku z tym że od 10 lipca do 31 lipca kontrole dywersyfikacji a od ok 10 sierpnia do końca września kontrole małych gospodarstw do kontroli mamy około 3200gospodarstw na terenie woj. łódzkiego, wymagane wykształcenie:
      - średnie oraz potwierdzone dyplomem lub świadectwem kwalifikacje w zakresie: geodezji, rolnictwa, ogrodnictwa, ochrony środowiska, leśnictwa, architektury krajobrazu, agrobiznesu, turystyki wiejskiej, mechanizacji rolnictwa, pszczelarstwa, hodowli koni,
      - wyższe: w zakresie geodezji, kartografii, rolnictwa, ogrodnictwa, biologii, ochrony środowiska, zootechniki, leśnictwa, studia podyplomowe związane z rolnictwem,     
      wynagrodzenie zależne od ilości skontrolowanych działek, tel. kontaktowy 668432549                                                                                                                                                                                                          
    • Przez OverGroup
      OVER Agro istnieje na rynku rolniczym od 2001 roku, stanowiąc jedną z marek polskiej firmy OVER Group. Od lat dostarczamy naszym Klientom produkty i usługi najwyższej jakości.
      W celu rozwinięcia sieci sprzedaży, aktualnie do zespołu handlowego poszukujemy odpowiednich kandydatów na stanowisko:
      Doradca Handlowy
      Teren pracy: woj. wielkopolskie (część północna)

Zakres odpowiedzialności:
      sprzedaż produktów marki OVER Agro do klientów indywidualnych i B2B (hodowcy bydła mlecznego, dystrybutorzy) wedle założonych planów sprzedażowych rozwój podległego terenu poprzez działania marketingowe, a także bieżącą obsługę stałych klientów i pozyskiwanie nowych oraz pielęgnowanie relacji z klientami planowanie swojej pracy i bieżące raportowanie stosowanie firmowego standardu obsługi klienta dbałość o pozytywny wizerunek firmy Nasze oczekiwania:
      min. roczne doświadczenie związane ze sprzedażą i/lub obsługą klienta (mile widziane doświadczenie handlowe w terenie) dużym atutem będzie wykształcenie wyższe w  kierunku zootechniki, hodowli zwierząt, weterynarii lub pokrewnym prawo jazdy kat. B wysoki poziom zaangażowania i motywacji do działania samodyscyplina, umiejętność organizacji swojej pracy, wytrwałość i konsekwencja Zapewniamy:
      umowę o pracę klarowne warunki wynagradzania w postaci podstawy oraz systemu motywacyjnego (nieograniczona prowizja od sprzedaży, premie uznaniowe) sprzęt niezbędny do pracy: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy autorski system CRM oraz aplikację mobilną do planowania, raportowania i bieżącej obsługi klientów szkolenia wdrożeniowe, w tym z zakresu oferty produktowej i zagadnień zootechnicznych wsparcie Product Managerów oraz innych pracowników poszczególnych działów szkolenia zewnętrzne, wyjazdy coachingowe w zależności od potrzeb możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego po okresie próbnym karta MultiSport zniżki na produkty firmowe wszystkich naszych marek  
      W razie dodatkowych pytań e-mail s.partyka@over-group.pl lub tel. 505 421 064

Aplikuj bezpośrednio przez link:
      https://www.praca.pl/doradca-handlowy_2362452.html#47c98ebbc3b45987f8684dfba5b82109

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.