Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, posiadam 8 ha i chciał bym zainwestować w bydło mięsne rasy simental kupować co 4 miesiące po 2 sztuki przez dwa lata po 2 latach sprzedawać co 4 miesiące po 2 sztuki i dobierać chodzi o to żeby co 4 miesiące wpływała kasa czy lepiej jest kupić od razu 12 sztuk i hodować ?? czy mój plan jest dobry i ma szanse wypalić?? czy był bym w stanie utrzymać 12 sztuk ?? 

Edytowano przez MagorzataKuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

To zależy od kilku czynników. Ile masz łąki jaka klasa ziemia jaki dostęp do cielakow jakie wiekowo cielaki chcesz kupować jaka masz obore jaki sprzęt itp. itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam do tego około 2 ha łaki c 360 sieczkarnia do QQ i podstawowy sprzed do produkcji siana dostep do cielaków nie był by problemem cielaki w wadze około 150 kg  klasa ziemi od 3 a do 5 byki mogły by byc luzem jak i na uwiezi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Może najpierw poczytaj forum bo tematów podobnych jest sporo na forum a nie zakładasz nowy temat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

to zalezy czy masz duzo czasu czy dodatkowo gdzies pracujesz bo jak pracujesz to tylko jedna partia ok 10-12szt bo najwiecej uwagi trzeba im poświęcić jak do ciebie przyjada a potem tylka dawac jesc. a jak masz duzo czasu ro mozesz co 4 miesiace dokupowac tylko to troche takie rozdrobnienie. jak kupisz jedna partie 10 szt to to mozesz razem je luzem postawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wojtal24 ciesze się ze zainteresowałeś się tematem ale nie tego dotyczy pytanie 


a czy z takiego areału dam rade wykarmic te 12 sztuk ? i czy bedzie to opłacalne ?

Edytowano przez MagorzataKuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj