Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault-czy warto?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaso234

tomaso234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 00:11

renault-czy warto? cześć myślę nad zmianą ciągnika i zastanawiam sie nad renault , mam nastepujace pytania .
jak jest z dostępem do części?
czy są z tą marką jakieś większe problemy?
jak ze spalaniem?

Ciagnik ma być w zakresie od 70-85 km w cenie do 35 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault-czy warto? Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share ROL--PARTS

ROL--PARTS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Handel Maszynami Rolniczymi.
    Import-Export.

Napisany 03 styczeń 2016 - 01:39

renault-czy warto?

Ogólnie dobre wytrzymałe-ciągniki.Do typowych modeli nie ma problemu z dostępnością części.Grunt to znaleźć tylko nie wyjechany egzemplarz.

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

#3 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2016 - 08:05

renault-czy warto? a no właśnie znaleźć nie zajechany a to prawie graniczy z cudem bo wszystkie są sprowadzane może i mają mało na licznik ale to zmylka. części są dostępne cena to już trochę powala , było gdzieś na forum że trochę dużo palą
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mkalak

mkalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 08:36

renault-czy warto?

Sam się rozglądałem w podobnym zakresie ale jak zobaczyłem ceny części nawet tych używanych to trochę mnie odrzuciło dużo tańsze już np są do Mf-ów.

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 09:08

renault-czy warto?

Cena nowych części do mf jest faktycznie trochę tańsza, ale do renaulta niektóre części (skrzyni, zależy też od modelu) pasują od mf. Jedno jest pewne - silnik w każdym będziesz robił na nowych częściach a do skrzyni pewnie pójdą używki bo cena każdego modelu powala. Jest jeszcze pytanie - czy będzie potrzeba naprawy???

Ja osobiście polecał bym coś całkowicie mechanicznego RENAULT lub DEUTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 09:20

renault-czy warto?

Cześci prowadzi claas, ale w praktyce duzo rzeczy mozna znaleźć przez internet poza serwisem.  Renault w ciagnikach moim zdaniem jest bardzo dobre,  mam starą renault z lat 80, kupiona jeszcze przed wejsciem do UE, jak kupiłem była bardzo zmeczona, licznik pokazywał 14000 ale pewnie kilka dobrych lat juz nie krecił , ale silnik ( i osprzet) oraz skrzynia  bez grama spocenia. Przez te 10 lat obrabiała u mnie średnio 50 ha w pługu  agregacie siewnym, gruberze itp. Przez ten czas psuły sie sporadycznie drobnostki - silnik, skrzynia biegów, sprzegło, mosty, hydraulika - nietykana przeze mnie. Od 3 lat mam nowy ciagnik ale daleko do tej solidnosci sprzed lat.    Silnik Mwm odpala do -20 C bez podgrzewania. Wada jest zazwyczaj brak sprezarki, hamulce - suche tarczowe . spalanie w 6 cylindrowych jest jak  w Fendt  (mwm) czyli jedno z mozliwie najmniejszych.   JEsli znajdziesz egzemplarz  w dobrym stanie bez ehr i połówek to napewno bedziesz mega zadowolony,

Edytowany przez slav, 03 styczeń 2016 - 10:23.