Polecane posty

wojtek1628    0

ok a jakie maszyny jeszcze polecacie np agregat scierniskowy opryskiwacz rotacyjna broby zebowe itp jakich marek

Edytowano przez wojtek1628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal_90    0

jeśli mogę zabrać głos, zauważyłem że 912 ma być dla ciebie głównym ciągnikiem do pracy będziesz spędzał sporo czasu w środku, polecam zastanowić się nad czeskim odpowiednikiem kabina lepiej wygłuszona, tapicerowana a wygłuszenie w 912 pozostawia wiele do życzenia. no i dodatkowo radio a koszt części bez różnicy bliźniacze konstrukcje no i ja zastanowiłbym się nad przednim napędem, młody jesteś na pewno przyjdzie ci do głowy rozwój gospodarstwa, więc jest to temat godny zastanowienia minusem w przodku jest gorszy skręt i ogólnie słabsze wspomaganie bez napędu jeździsz bardziej komfortowo kosztem gorszymi warunkami do pracy w polu ale o tym na pewno wiesz. Polecam też zainteresować się ładowaczem czołowym. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

a jakie modele polecasz z zetorów jakie mają spalanie zbliizone do 912 umnie ma 330 latać z ładowaczem a 912 do cięzkiej pracy ja mam narazie 12 ha więc mi niepotrzebny przedni napęd poniewarz niemam górek na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Jeśli by kogoś interesował Zetor 8011 to mam do sprzedania po remoncie silnika za 16 tyś do uzgodnienia ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Miedzi tymi ciognikami niema dużej rónicy nawet żadnej zależy też od zim ale pisałeś że masz 3-5 kalse to ursusu 385 dał by sobier rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Pług 4x35 pociągnie bez problemu ja taki pług przy U-912 miałem tylko Overuma to szedł jak przecinak a po remoncie silnika to juz wogóle. A ziemie mam drugiej klasy przeważnie glina czy coś takiego. Agregat mam 3,6 metra na niskiej spreżynie z podwójnymi wałkami i ciągnik dymku nie puści.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

roznic jest duzo ale w wiekszosci takich drobnych. oba dadza rade ja mam 3 skibowy i dogodnych warunkach jest przymaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

panowie a jaką szerokość akregatu aktywnego do c385? ziemia w 5 hektarach piaskowa 5,6 klasa, 6 hektarów 3,4 klasy, i 3 hektary cięzkiej ziemi z gliną iłem, Szukać czegoś 3 metrowego a najwyżej na tych cięzkich ziemiach bedzie się wolniej jeżdzić czy lepiej 2,5 metra ? ogólnie znajdzie się coś godnego do 3-4 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

2,5 metra w zupełności wystarczy i w takich pieniądzach nic nie znajdziesz 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja pożyczyłem do 912 pług z akpilu 4*40 to generalnie u mnie na glinie dało sie jechać 1 szosową na zającu ale orałem starą łąkę, która nie była orana przez 10 lat. A planuje kupić 3 skibowy obrotowy


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

ja na poczatku 2012 kupiłem z "młodego rolnika" prasę zwijającą metalfach , tura 3b ( eh !!! ) i owijarke ... wyszło mie to razem 55 tyś a za resztę kupiłem zetora 7045 oczywiście dołozyłem do niego 10 tys ze swoich i nie żałuję zestaw zetor + prasa sprawdza sie świetnie gożej jest c360 + tur 3B...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie,

Czy Mój 1014 nie ma za ciężko w czasie orki fortschritt B201/5.

Oram na 1,6m i ciągnę kolczatke 1,7m która waży 250kg, jadę na 1 szosowej a jak ma troche ciężej to na 4 polowej.

Ciągnik dymi normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zależy jaka ziemia.:)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

KOlego mam ursusa 1014 ze zwykłą skrzynią 25km/h to 4 polowa jest szybsza od 1 szosowej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Właśnie, co za pytanie? Przecież czujesz pod nogą jak Ci traktor idzie.. ehh co za tematy teraz otwierają... Jak Ci sie nie grzeje, depniesz mu gazu to idzie, nie dymi jak mówisz to oraj a nie się innych pytasz czy ma ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Prawdziwy operator to powinien wjechać w bruzde opuścić pług zamknąć oczy i po słuchy pozna czy pług zerwać czy popuścić albo dać bieg w dół


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Sam sobie powinieneś odpowiedzieć na to pytanie, w końcu ty najlepiej wiesz czy ciągnik ma ciężko :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Lol koles patrzy na tłumnik jak dymi to ma za cięzko a jak nie to mozesz jechac :D


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli nie ma ciężko to czemu raz do roku walnie uszczelka pod głowicą albo któraś z panewek się obróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam! :D

 

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale mam do sprzedania ursusa 1212 może ktoś by był zainteresowany? ;)

Planuje zamiast niego kupić ursusa 1014 może ma ktoś do sprzedania w rozsądnej cenie? możliwa też zamiana!!

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Patryk ,to raczej coś z silnikiem nie tak ,a nie z tym że ma za ciężko no chyba że woda się gotuje to wtedy uszczelkę szlag może trafić ,a że panewka się obraca to wina wału poprostu ją chwyta ,czas na remoncik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj