Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasza treściwa dla 8 miesięcznych byczków

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:50

dobra kiszonka z qq to taka co zawiera duzo ziarna, które jest pogniecione czy pociete w kiszonce, do tego dobrze ugnieciona, zawierajaca ok 30% suchej masy, czyli zebrana w odpowiednim momencie...

jezeli 10 lat łaki nie widziały nawozu to juz ja widze co to za łaka, raczej step afrykanski z sucha dzika trawa bez wartosci

Edytowany przez odwajler, 01 grudzień 2015 - 20:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasza treściwa dla 8 miesięcznych byczków Dzisiaj, 07:46
  •  

#22 Share rolnik111222

rolnik111222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:51

zrob sobie badania ile masz procent bialka w sianokisoznce (zadzwon do jakiegos technologa i Ci zrobic nawet pewnie za darmo  a jak nie to za mala oplata:) ile wiecej bialka tym lepiej srednio ma od 10-15 %jesli mowimy o sianokiszonce z traw ... jesli Twoja tez tyle ma to spoko jak mniej to pokus sie o przesianie jej lepszymi trawami, tak samo z  kiszonka z kukurydzy wazne jest to azby robic kiszonke wtedy gdy ziarno jest w formie woskowej, wtedy ma duza koncentracje energii  oraz zeby kazde ziarko bylo naruszone przez sieczkarnie bo calych bydlo nie strawi  :) to najwazniejsze

#23 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:50

Ja swoim bykom daje dwa razy dziennie po:

1.kiszonka z kukurydzy bardzo dobrej jakości - wiadro 25l

2.Śruta zbożowa -4kg (40% owies czarny, 30%pszenica, 15% łubin, 15% pszenżyto lub jęczmień + 2%kreda pastewna + 10kg premiksu na 800kg gotowej paszy bodajże z ekoplonu przeznaczonego dla opasów) Bardzo ważne jest rozdrobnienie paszy musi być ziarno gniecione badż grubo śrutowane

3.Siano bądż dobrej jakości słoma z owsa lub jęczmienia - trzeba tak dobrać ilość rzeby opas wszystko zjadł - nie za dużo nie za mało(niby do woli jak pisza pseudofachowcy ale wiem z doswiadczenia że lepiej jak byk troche zgłodnieje niz jest przejedzony)

Jak zaczniesz kupować koncetraty lub gotową pasze treściwą i dodawać jak piszą w książkach lub jak mówią doradcy  to po przeliczeniu wszystkiego nic ci nie zostanie. Najważniejsze w hodowli bydła opasowego to 1.Genetyka zwierząt - sam kupuje cielęta i wiem jak cieżko dostać coś dobrego 2. Odpowiednia pasza w pierwszej kolejności objętościowa dalej treściwa. 3. Warunki panujące w oborze i sposób odchowu.+ odrobaczenie x 2

Razem z Ojcem utrzymujemy około 60-70 sztuk bydła opasowego. Byki sprzedajemy średnio w wieku 18-maks 24 miesięcy i srednia waga zawsze oscyluje w około 720-750 kg, rekordzista miał w wieku 20 miesięcy 930 kg.

Na koniec coś doradcach pracujących w firmach paszowych. Znam kilku, którzy pracują w tej branży sa to głównie koledzy ze studiów którzy sami twierdzą że ich głównym celem jest sprzedaż jak najwiekszej ilości produktów ich firmy. Jeżeli zaczniesz w 100% korzystac z ich porad to bedziesz musiał do interesu dołożyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share MafiaDG

MafiaDG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 07:32

Hmm tylko z tym ekspertem od technologii żywieniowej co ma mi zmierzyć zawartość białka w sianokiszonce to będzie problem bo ja mieszkam Na Górnym Śląsku w okolicach dużych miast . A co do podsiewania trwałych urzytków zielonych to nie jestem pewny jak ten zabieg wykonać . I w tym roku planuje zasiać ok. 3 ha łaki i jaką trawę polecacie na sianokiszonki ? oby nie lucerka bo mam 4 ha takowej i folie mi przebija przy owijaniu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share rolnik111222

rolnik111222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 08:30

w sklepie z paszami itp dadza ci namiary na technologa :) kolega wyzej ma racje nie mozesz w 100% korzystac z ich porad bo oni fakt wcisneli by Ci same ich produkty, ale do zbadania jakosci sianokiszonki czy kiszonki z qq sie swietnie nadaja, bo sam tego nie zrobisz, a reszte musisz robic wg siebie zeby na tym dobrze wyjsc :)

kazdy ma inne troche warunki, i kazdy musi patrzec na siebie, jednemu sie oplaci kupowac drozdze itp tak jak mi bo majac duza ilosc bydla nie wyrabiam ze zbożem w takiej ilosci jak niby zaleca sie wiec ja to nadrobiam mocznikiem i w objetosciowce a zeby ją lepiej i wiecej jadly to daje te drozdze i witaminki :)

co do gatunkow traw to w sklepie z nasionami cos Ci na pewno doradza :) ale napierw zbadaj ile ma wartosci twoja sianokiszonka, jak masz ja z lucerny to tam bialka masz fuuul i o nią sie nie martw, pytanie jak z innych traw a co do podsiewow traw to poczytaj o tym na necie

Edytowany przez rolnik111222, 02 grudzień 2015 - 08:49.