Skocz do zawartości

Zdjęcie

instrukcja do volvo 830

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 19:23

instrukcja do volvo 830

Cześć szukam instrukcji najlepiej polskiej do kombajnu volvo830 może mi ktoś cos polecić? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
instrukcja do volvo 830 Dzisiaj, 01:55
  •  

#2 Share Grabek

Grabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, maszyny rolnicze

Napisany 26 listopad 2015 - 20:30

instrukcja do volvo 830

Z polską może być problemZałączony plik  volvo s830 instrukcja.pdf   10,17MB   144 pobrań

Edytowany przez Grabek, 26 listopad 2015 - 20:32.

#3 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 20:36

instrukcja do volvo 830

Instrukcji nie miałem i nie mam ale kosiłem tym kombajnen 7 sezonów więc coś tak pewnie jeszcze wiem i pamiętam. Więc jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało. Możesz tu lub na priv. Mam też jeszcze trochę części z rozbiórki tego sprzętu.

#4 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 listopad 2015 - 18:51

instrukcja do volvo 830

ok dzieki za podpowiedzi bede pamieał

a jakieś katalogi części?

w tym tygodniu kuiłem ten kabajn i juz mam perwszy głupi poblem. Jest jakiś myk na montaz hedra bo sprężyna go odpycha...?

#5 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 00:41

instrukcja do volvo 830

Masz zdjęty ten heder i chcesz zamontować czy chcesz go zdjąć ? Ta sprężyna jest do odciążania hederu i musi tam być. Operacja zdejmowani i zakładania jest dość skomplikowania bo przy tej szerokości hederów żaden producent w tamtych latach nie myślał o tym, że ktoś to będzie rozbierał...no chyba,że do jakiegoś remontu ale to robiło się w takich maszynach po 20 latach lub więcej. Ja swój zdjąłem do rozbiórki i poszło bardzo łatwo ale odwrotnie to już raczej tak łatwo nie jest. Potzebny jest ciągnik z ładowaczem, jakaś ładowarka lub wózek widłowy. Podnosisz heder na maxa do góry ale nie hydrauliką kombajnu tylko ciągnikiem ale najpierw odkręć przewód olejowy od siłownika. Potem wybijasz bolce i wyjmujesz siłownik. Następnie odkręcasz heder z w gniazdach przy kombajnie...trochę jest z tym zabawy i trochę nerwów ale się da :) Jak masz wszystko odkręcone (pamiętaj o łańcuchu i przewodzie hydraulicznym do siłowników nagarniacza) odjeżdżasz z hederem do tyłu i po sprawie. Zamontowanie to to samo tylko odwrotnie ale trzeba większej precyzji żeby trawić w gniazda na kombajnie no i oczywiście niczego nie pogiąć. Generalnie bardzo prosta maszyna a co najważniejsze poskręcana śrubami bardzo dobrej jakości...dziś już się tak nie robi maszyn. Mój stał pod chmórką praktycznie 7 lat a wszystkie śruby i śróbki jak nowe i odkręcały się  jak by je ktoś dzień wcześniej zakręcał.

#6 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 01:42

instrukcja do volvo 830 Jest przywieziony z rozmontowanym hedrem bo do transportu . i chcialem zlozyc zeby sprawdzic jak wszystko razem dziala no i troche zabraklo czasu bo ciemno sie zrobilo. myslalem ze to male piec minut .jak na poczatku nie moglem zlozyc tloka z sprezyna bo ciezko ja scisnac to jak wpadlem na pomysl ze zloze bez sprezyny tylko skrece w gniazdach podniose tlokiem max podloze klocki i wyjmne tlok zeby go zlozyc wtedy jak powinien byc to okazalo sie ze przykrecenie srob gniazda od strony paska napedzajacego heder jest nielada sztuka dla dloni niemowlaka a co jeszcze dokrecenie kluczem i sie poddalem. a bede musial rozpinac bo caly do garazu nie wejdzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 21:14

instrukcja do volvo 830

Czyli dostałeś rozmontowany siłownik ze sprężyną oddzielnie czy coś żle zrozumiałem ? Jeśli tak to trochę się pomęczysz.

Jeśli chodzi o te śruby od strony paska to w tym dużym kole pasowym jest otwór. Ustawiasz koło tak żeby otwór był na wprost śruby i przez ten otwór wkładasz klucz i dokręcasz. Wbrew pozorom nie jest z tym tak żle.

#8 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 15:39

instrukcja do volvo 830 No tak rozmontowany jest siłownik . No właśnie z nim problem jest żeby scisnac te sprężynę . Wogole jest jakaś możliwość złożenia go i w całości ścisnięty włożyć do kombajnu. Może przez te otwory by się dało ale już ciemno się zrobiło .

#9 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 21:44

instrukcja do volvo 830

Dziwne,że ktoś to rozebrał i nie wiadomo po co...no ale jak masz rozebrane to trzeba coś poradzić i złożyć. Może ktoś z Twoich znajomych ma sciągacz do sprężyn zawieszenia w samochodzie ? Możesz też dać to wszystko do jakiegoś warsztatu samochodowego i tam złożą. Możesz też sam zrobić taki ściągacz. Wystarczy spawarka, kątówka, trochę złomu i dwie mocne i długie śruby. Jak nie wiesz jak takie coś wygląda to poszukaj na Allegro w "wyposażeniu Warsztatów". Bez takiego ściągacza tego nie złożysz. Mało tego...możesz sobie krzywdę zrobić bo jak ściśniesz sprężynę czymś prowizorycznym to Ci może puścić i wystrzelić a z tym żartów nie ma bo w takiej nawet lekko napiętej sprężynie jest potężna siła. Mam ten siłownik ze sprężyną i jutro popatrze to może coś mi jeszcze przyjdzie do głowy jak to ogarnąć.

#10 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 11:07

instrukcja do volvo 830

moze zrob foto z bliska zlozonego silownika . a jeszcze pytanie widziałem ze natym silowniku sa jakies zbiorniczki a moj tego niema jest tylko zaslepiony gwint . czy jest on potrzebny i do czego

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 22:49

instrukcja do volvo 830

Cześć. Wciąż nie mogę się wyrobić żeby zrobić to foto bo dzień krótki a roboty masa...ale w końcu zrobię i Ci wyślę ale podaj mi swój tel albo email na priv.

U mnie tego "zbiorniczka" też nie ma bo nie wszystkie to miały. Ten "zbiorniczek" to nic innego jak akumulator gazowohydrauliczny, który wspomaga odciążanie hedera w czasie jazdy i przy kopiowaniu terenu jak się kosi z hederem na ziemi. eneralnie przy tak lekkim hederze to sprężyna wystarcza ale pewnie za dopłatą jak ktoś chciał to dostawał z tym akumulatorem. Wydaje mi się, że w starszych Bizonach były same sprężyny (2 na heder) a w nowszych też dawali na każy siłownik taki akumulator gazowohydrauliczny. Podobne są w ładowaczach czołowych z amortyzacją i innych maszynach. Ogólnie to bardzo popularne "zbiorniczki" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:38

instrukcja do volvo 830

Witam ponownie. Zdobyłem katalog części oryginalny do s830 . W katalogu są sane rysunki montarzowe , sa oznaczone elementy lecz brak jest opisów . Czy może ktoś wie jak to jest , czy była jeszcze dodatkowa książka z opisami ? Nie chodzi mi o instrukcjie obsługi.