Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6120R czy Massey Ferguson 6612

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share didku1

didku1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:06

Stoję przed zakupem nowego ciągnika i ciągle zastanawiam się nad tymi dwoma Masseya miałem na testach podobał mi się  lecz tego czegoś brakowało jak za te pieniądze Johna mają w okolicy i wiem co potrafi i nie mogę się zdecydowac co byscie doradzili ciągnik z wyposażeniem przednia oś amortyzowana przedni tuz massey skrzynia dyna 4 john auto quad i ewentualnie amortyzowana kabina ciągnik ma chodzic z pługiem obracalnym lemkenem 4 talerzówka 4m siewnik accord 3m i ewentualnie opryskiwacz co byście wybrali a i dodam ze servis johna mam nie daleko jeszcze jedno takie pytanie czy tak jak w masseju jest ta skrzynia dyna4 to prawidłowe to jest ze gdy traktor był w polu pod obciążeniem i biegi przełączały się w tyrybie auto to wszystko było ok płynnie i wgl ale jak jechałem szosą i dałem na auto to jak biegi się zmieniały to mało z fotela nie spadałem tak szarpało ?

Edytowany przez didku1, 09 październik 2015 - 22:32.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6120R czy Massey Ferguson 6612 Dzisiaj, 02:29
  •  

#2 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 09 październik 2015 - 19:39

Jezdzilem dwa lata 6125R zrobilem nim 1600mth bardzo fajny i sprytny ciagniczek . Z DPF nie bylo problemow co jakies ok. 100 mth wlancza wypalanie sadzy jesli sie w tym czasie jedzie na pelnym gazie trwa to jakies 30 min (nie wolno gasic ciagnika w trakcie wypalania)Kabina spoko jest cicho i wszystko dobrze pomyslane troche dzwi sie po jakims czasie obwieszaja bo sa mocno ciezkie .Skrzynia bardzo dobrze zestopniowana na ostatnim biegu i pierwszym polbiegu bez problemu ruszalem na szosie z 7-mio tonowym kombajnem.Na silniku zadnych przeciekow jedynie lubia pekac gumowe przewody od ukl.chlodzenia jesli maja ostre zalamanie ale to guma i we wsz.JD jest ten problem .Caly zbiornik paliwa starczal na jakies 25 godz pracy przy kombajnie ziemn,gdzie WOM byl ustawiony na 1300 obr. plus dojazd i powrot solo jakies 25 km. Ale juz przy transporcie z 16 tonowa przyczepa gdzie silnik byl przeciazany pod wzniesienia ciagnal jak rozklekotany zetor kom pokazywal ponad 33litry na szosie rownej i pelnym gazie predkosc ok.43 km palil 8-9 tak wiec prawie caly bak wypalal na jakies 13 14 godz.gaz do oporu a teren gorzysty . Wkurzalo mnie w nim ze po zapaleniu czasami zimnego silnika i wrzuceniu biegu oraz puszczeniu sprzegla oczywiscie rewers do przodu nie jechal czasami stal tak z 20 sek.i nagle wyrywal ostro do przodu byc moze wymagal kalibracji skrzyni .Nastepna rzecza ktora mnie w nim irytowala kompletny brak mocy na zimnym silniku zaraz po zapaleniu ledwo sie toczyl nie bylo bata musial silnik pochodzic z 5 min i wtedy wszystko ok.MF nie jezdzilem wiec nie mam porownania .

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 październik 2015 - 20:24

To coś ze skrzynią było nie tak, na zimnym oleju pierwsze ruszenie co prawda jest minimalnie opóźnione i trochę bardziej agresywne ale potem jest wszystko ok, to jest raptem 0,5s a nie 20s. A co do MF szkoda że nie ma dyna 6, 16x16 to takie minimum w takim ciągniku.

#4 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 09 październik 2015 - 21:30

John Deere 6120R czy Massey Ferguson 6612 na twoim miejscu brał bym Jd,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 październik 2015 - 21:35

John Deere 6120R czy Massey Ferguson 6612 weź 6613 i tam może być dyna6 lecz cenowo to drogo wyjdzie, massey 6612 jest większy od jd 6120r większy rozstaw osi i masa więc to duży plus

#6 Share didku1

didku1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 październik 2015 - 22:28

właśnie głównie chodzi mi o jego gabaryty zeby z pługiem ,siewnikiem nie tańczył :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 445 postów

Napisany 10 październik 2015 - 07:23

Skrzynia byla ok. poprostu tak sie w nich czasami dzieje poniewaz mielismy trzy takie ciagniki wziete nowe w ten sam dzien i we wszystkich to sie zdazalo Teraz mamy 6130R ten sam silnik w opakowaniu duzego ciagnika 6 cylindrowego i to byl blad na duzych kolach pusty ciagnik nie daje rady ruszyc na pusto ost biegiem.Wszystkie trzy szt mialy zrobiony pomiar mocy na WOM i maja moce 127 KM 129KM ostatni 137 KM tak ze jest nawet 10 KM roznicy wiec jednemu sie trafi slabszy a innemu silniejszy

Dodaj odpowiedź