Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług 3 skibowy zagonowy gassner- bardzo proszę o opinię przed zakupem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 22 wrzesień 2015 - 07:46

Witam. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy jakiejś trójki do naszego 4514. Zastanawiałem się nad tym polskim z unii, ale niedawno zadzwonił do nas handlarz od którego kupowaliśmy wcześniej ten ciągnik i prasę (jak na razie odpukać wszystko ładnie chodzi) i powiedział że ma właśnie na sprzedaż tego niemca. Jest także wystawiony na olx:

http://olx.pl/oferta...57-IDbIOw3.html

Z tego co zdążyłem się "ogólnie" dowiedzieć przeglądając forum, to niby zachodnie maszyny ogólnie chodzą lżej od naszych. Ten dodatkowo jest dosyć wysoki więc nie powinno być raczej problemu z zapychaniem. Skiby też nie są jakieś tam ogromne. Myślę, że przedpłużki to także spora zaleta. Osobistego doświadczenia z nimi nie mam, ale widziałem jak sąsiad robił pługiem w nie wyposażonym i fajnie to szło- przedpłużki ścinały tą wierzchnią warstwę roli robiła się jakby taka kanapka z tego wszystkiego przewalana do sąsiedniej bruzdy. Najbardziej nurtuje mnie dostępność części. Poszerałem trochę w necie i niby lemiesze, odkładnice itd. do gassnerów są, ale pytanie czy na pewno do tego modelu. Tam jest napisane US 3003 ale naklejka wygląda jakby odleciała od niej jeszcze jakaś przednia część. Generalnie jak popatrzyłem po sklepach w necie to są części pasujące do "US 3003"- być może pasują one do każdego pługa z tej serii. Nie jestem tego jednak pewien.

No, tyle moich skromnych przemyśleń. Prosiłbym o wasze opinie i spostrzeżenia.

Pozdrawiam.

Edytowany przez Maikerus, 22 wrzesień 2015 - 07:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług 3 skibowy zagonowy gassner- bardzo proszę o opinię przed zakupem Dzisiaj, 07:04
  •  

#2 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 09:51

Pług 3 skibowy zagonowy gassner- bardzo proszę o opinię przed zakupem lepiej kupić coś z kvernelanda, lemken, huard albo overun

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług 3 skibowy zagonowy gassner- bardzo proszę o opinię przed zakupem Dzisiaj, 07:04
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 23 wrzesień 2015 - 07:49

Mógłbyś polecić jakiś konkretny model?