Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

435 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Qanter

Qanter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 16:56

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 problem z wymiana tych plastikowych pod wylotami zborza wylamane a by sie przydalo wymienic tylko jak wyciagnac cala to rure czy da sie pojedynczo je wyciągnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 09:15
  •  

#402 Share jakub1795

jakub1795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz Mechanika

Zapraszam do Kuzyna :) https://www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:54

Musisz całą tą rurę wyciągnąć nic trudnego :)

Jak coś chciałbyś więcej wiedzieć to pisz priv ,także posiadam taki siewnik :)

Edytowany przez jakub1795, 30 wrzesień 2016 - 19:11.

#403 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 30 wrzesień 2016 - 21:45

zawsze trzeba przyjąć 5% na poślizg kół  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share rolpol17

rolpol17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 październik 2016 - 17:04

Witam  kupiłem siewnik amazone d8 3m 25 redlic i mam taki problem ze prubę kręconą zrobiłem kilka razy na 190 kg/h a siewnik wysiał ponad 200 kg/h waga dokładna robiłem 16.5 obrotu sprawdziłem denka jak nowe i czy to normalne że w skrzyni przy kołach ubywa więcej ziarna niż na środku. Nie wiem w czym tkwi przyczyna. Pozdrawiam

#405 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 02 październik 2016 - 17:28

a na jakim ząbku masz ustawione denka? masz mieć na 1 góra 2. Waż wagą elektroniczną. 

#406 Share rolpol17

rolpol17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 październik 2016 - 18:13

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Mam na 2 ząbku pierwszy jest ponoć na żepak wazylem wagą elektroniczną

#407 Share brodaty1210

brodaty1210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 październik 2016 - 17:11

potrzebuje tabele wysiewu amazone D7

#408 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 10 październik 2016 - 21:17

mam amazone d8 i agregat tolmet polon. po siewie wiosennym wschody były super równiutkie i w jednym czasie, rzepak też bez zastrzeżeń, ale teraz to jest dramat. Widziałem dzisiaj pszenżyto siane 24.09 co prawda w istny popiół i sie załamałem. Część powschodziła , troche dopiero wychodzi a większośc dopiero wypuszcza kiełek. pole wygląda jak bym siał po pijanemu o 12 w nocy. pole IV - VI klasa więc może ma to związek z nierównym zagłębianiem się redlic? Ma ktoś takie problemy?

Zetor Team

#409 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:33

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Warto dopłacać do amazone d9 czy lepiej kupić starszą wersję d8 o 7 tyś taniej? Duża jest różnica między tymi dwoma modelami?

#410 Share kazach17

kazach17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 październik 2016 - 10:37

Witajcie,zakupiłem ostatnio siewnik amazone d7,czy ktoś wie jak go wyzerować?

Załączone miniaturki

• 14590089_1079478492172794_8423458065675852115_o.jpg

Edytowany przez kazach17, 16 październik 2016 - 10:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 październik 2016 - 05:08

Mam troche inny ale z boku jest pokrętło którym sie resetuje. A Może mi ktos powiedzić dlaczego licznik hektarów liczy mi do tyłu? Ustawiam na 00000 i zamiast liczyć do przodu liczy do tyłu i wskakuje na 99999 itd

#412 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 październik 2016 - 20:55

Witam! Planuję zakup siewnika Amazone D7, znalazłem dość ciekawy egzemplarz, jest tylko jedno "ale"... Ma on szerokie redlice, takie że z jednej redlicy robią się dwa rządki. Ma ktoś takie redlice u siebie? Może mi ktoś powiedzieć jak to się sprawuje? Pozdrawiam!

#413 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 18:36

Witam mam pytanie czy ktoś wie ile kosztuje amazone 4m na redlicach stopkowych ?

#414 Share Bura89

Bura89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 styczeń 2017 - 16:49

Witam. posiadam siewnik D7 junior i mam mały dylemat, mam zamiar siać soje i nie moge zalesć tabeli wysiewu do tego siewnika czy ktoś orietuje się czy tym modelem da radę posiać soję??

#415 Share EteroxPL

EteroxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 21:58

Witam, chciałbym na wiosnę sprawić sobie nowy-stary siewnik, żadne poznaniaki, mazury, kaszuby, konne itp. tylko chciałbym coś zagranicznego, z szerokością 2,5m(taka szerokość, ponieważ dojazd do pól strasznie jest trudny) do 5000zł-MAX 5500zł , myślałem nad Nordsten, Hassia, Isaria oraz Amazone, na którego głównie padł wybór, z powodu dużego i szybkiego dostępu części. Przeglądałem olx, allegro i widzę, że można znaleźć trochę w dobrym stanie, lecz mam kilka pytań związanych z tym siewnikiem: Czy lepsze są z 19 czy 21-22 lejami? Wiem, że nawet lepiej siać rzadziej, ale czy te 21-22 też jest dobre? Widziałem również różne wersje D7, D8, Special, Typ 25 itp, czy one się czymś różnią, które lepsze? Czy starsze wersje też są dobre jak nowsze? Na co uważać przy kupnie? Czy znaczniki na linkę też są dobre? I jak jest z skrzynią załadunkową, jaka jest pojemność? Jak z dokładnością siewu? (choć słyszałem, że bardzo dobrze :) ) A może jednak w ogóle inna marka?

Z góry przepraszam za tyle pytań, lecz niestety pierwszy raz będę kupował siewnik i chcę się trochę o tym dowiedzieć, bo te 5tys drogą nie chodzi, a myślę, że jest tu wielu posiadaczy tejże marki :)
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

#416 Share krzycho12316

krzycho12316

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 19:23

Pytanie czym to chcesz ciągać ? Jaki ciągnik, czy masz wzniesienia ? Czy będziesz go agregował z agregatem ?

#417 Share EteroxPL

EteroxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:42

A zapomniałem dopisać: Zetor 55km, wzniesień i wąskich dróg jest dużo dlatego chcę 2,5m, siewnik nie będzie współpracował z agregatem, może kiedyś jak będzie więcej równiejszych pól, ale załóżmy, że nie.

#418 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 18:02

Witam! tak się składa że od 5 sezonów uzytkuje dość leciwe Amazone D7 typ 25 i mogę z czystym sumieniem polecić ten sewnik,jak go ustawisz tak wysieje czy to pszenica,rzepak,gryka,ładowność szkrzyni to tak koło 160 kg pszenicy dodam jeszcze że mój ma tylko 17 lejków na 2,5m szerokości na początku myślałem że to rzadko ale teraz za żadne pieniądze bym nie zagęścił lejków w pszenicy i rzepaku to jest po prostu idealne.

#419 Share EteroxPL

EteroxPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 20:53

Dzięki!

Może ktoś jeszcze coś doda? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share mrugolek

mrugolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 11:42

Witam

Ja też posiadam od 7 lat  AMAZONE D7 SUPER S 2,5 m siewnik z większą skrzyną zasypową 250 kg i też ma17 lejków. Współpracuje z agregatem Agro-Maszu, ciągam zestaw Ursusem C382   , przedtem Zetorem 7245. Obsiewam ok 50ha rocznie.

Siewniki tej marki to bardzo dobre sprzęty, ale będziesz kupował używany i tu jest największy problem. Na pierwszy ogień ogólny wygląd zewnętrzny, farba i czy nie jest pogięty dużo mówi o użytkowaniu i przechowywaniu, zużycie części pracujących w ziemi i '' aparatów,,  wysiewających to są plastiki i mogą być wytarte lub popękane to pokazuje ilość roboty którą zrobił. Wszystkie tryby ustaw na drobny wysiew i zobacz czy dobrze pracują. Jeśli tryb jest " zastany ,, to potrafi narobić szkody.  Naprawy nie są tanie. choć nie nieopłacalne. Kumpel dorwał za parę groszy i  pięknie wyremontował na zamiennikach i częściach używanych. Najważniejsza jest skrzynia przekładniowa. Przy zakupie sprawdź czy była otwierana. W D7 dekiel przykręcony jest na kilka śrub na klucz 10. Dokładnie je pooglądaj orginalnie są zamalowane razem z przekładnią, jednolita powłoka farby. Gdy będzie otwierana to będzie widać '' zerwaną ,, farbę.Czy nie przecieka olej tymi ośkami , które wychodzą z przekładni. Chociaż do sprzedaży to będzie umyty. I ta wada wychodzi w robocie. Z przeciekami da się pracować jeśli ma się olej na dolewkę.

Regenerowanej skrzyni nie należy się bać, jak fachowiec ją robił to popracuje długo. Na regerowaną skrzynię dobrze aby mieli jakieś faktury naprawy z warsztatu lub na części jeśli ktoś sam naprawia, regeneracja w warsztacie to koszt ok. 1200-1500 zł. Sprawdź poziom oleju w okienku w przekładni, siewnik w poziomie, jeśli regenerowana pytaj na jakim oleju pracuje ewentualne dolewki. Jeśli będzie mało a dekiel nie ruszany to ma przecieki na ośkach. Przy kręceniu kołem na ustawieniu mniejszym od 100 musi być wyczuwalne REGULARNE  '' terkotanie,, nie sieje płynnie tylko takimi  '' kupkami ,, im mniej na skali tym większe szarpnięcia.Na filmie to dokładnie słychać.  Przytrzymaj wałek wysiewający ręką i kręć kołem jeśli go utrzymasz w miejscu to skrzynia do remontu. 

Najlepiej gdyby ktoś Ci pomógł w wyborze, niekoniecznie właściciel amazonki ale ktoś kto ma doświadczenie z przekładniami bezstopniowymi.

Edytowany przez mrugolek, 17 styczeń 2017 - 12:22.

Dodaj odpowiedź