Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanka gorzowska

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 10:39

Mieszanka gorzowska

Witam. planuje zasiać w przyszłym tygodniu poplon i myslałem o mieszance gorzowskiej, ale problem w tym że nie mam siewnika do wysiewu takich nasion, starego poznaniaka tylko mam, wiec myslałem żeby wymieszać ją z owsem? czy to zda egzamin? oczywiście myslałem o dawne np. 25kg gorzowskiej + 175kg owsa bo muszę liczyć że poznaniak wysiewa te +-200kg/ha.

stosował to ktoś? z góry dzięki :)

Ps. ewentualnie znajomy proponował  mi Futteltrio i jestem ciekaw co by było lepsze

Edytowany przez xzibit0000, 30 lipiec 2016 - 10:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanka gorzowska Dzisiaj, 11:53
  •  

#42 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 30 lipiec 2016 - 12:03

Mieszanka gorzowska Jeśli masz poznaniaka 2,70 to poszukaj kółek do wysiewu drobnych nasion najlepiej na olx bo też będę siał mieszankę Gorzkowska i też kupiłem takie kółka.

#43 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 11:15

Mieszanka gorzowska

@PRIMO, tak mam 2.7m. ile tych kółek trzeba kupić i jak i gdzie trzeba je zamontować?

#44 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 31 lipiec 2016 - 12:30

Mieszanka gorzowska

Witam. planuje zasiać w przyszłym tygodniu poplon i myslałem o mieszance gorzowskiej, ale problem w tym że nie mam siewnika do wysiewu takich nasion, starego poznaniaka tylko mam, wiec myslałem żeby wymieszać ją z owsem? czy to zda egzamin? oczywiście myslałem o dawne np. 25kg gorzowskiej + 175kg owsa bo muszę liczyć że poznaniak wysiewa te +-200kg/ha.
stosował to ktoś? z góry dzięki :)
Ps. ewentualnie znajomy proponował  mi Futteltrio i jestem ciekaw co by było lepsze

Odniosę się do drugiej części - mieszanka gorzowska i futtertrio to dwa, bardzo dobre produkty.

Futtertrio:
Ilość wysiewu - 45 kg/ha
Termin wysiewu - do 15 sierpnia
Nawożenie - intenstywne

Mieszanka gorzowska:
Ilość wysiewu - 50 kg/ha
Termin wysiewu - koniec sierpnia – połowa września w siewie czystym, od połowy maja, jako wsiewka (np. w pszenicę ozimą, kukurydzę od stadium 8. liścia)
Użytkowanie - pastwiskowe, kośne, na nawóz zielony
Właściwości szczególne - na wszystkie gleby; wysoki plon masy zielonej i suchej; wysoka wartość pokarmowa; duża masa korzeniowa; uprawiana na ogół jako międzyplon ozimy

Szczegóły dotyczące Futtertrio: http://big-agro.pl/p...ttertrio-25-kg/ (+nasze foto z tego roku)
Szczegóły dotyczące Mieszanki Gorzowskiej: http://big-agro.pl/p...orzowska-25-kg/

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#45 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2016 - 13:27

Mieszanka gorzowska

W sprawie Mieszanki Gorzowskiej i Futtertrio / innych poplonów zapraszam do kontaktu ze mną lub do big-agro.pl - tel 572 577 700 / kontakt@big-agro.pl

Krótko mówiąc POLECAM! www.big-agro.pl

#46 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 15:44

Mieszanka gorzowska

dziękuje panowie za podpowiedz, ale mi bardziej chodzi o to czy ze względu na brak profesjonalnego siewnika do wysiewu drobnych nasion moge wymieszać te 40kg gorzowskiej z 160kg mieszanki zboża i to wysiać?

na jednym polu tak chciałem zrobić a na innym kawałku chciałem zmieszać gorczyce z mieszanką zbóż, czy ewentualnie coś dodać np. saladere? w jakich proporcjach wymieszać i siać?

dodam że przed gorzowską pójdzie tylko 100kg/ha mocznika, a klasa ziemi to IV.

#47 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 19:50

Mieszanka gorzowska

siejąc poznaniakiem  trawe nie potrzeba zmieniac kółek  do wysiewu drobno nasiennych, sieje już pare lat nim trawe i niema problemu ostatnio wysiane 40kg na ha

#48 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:49

Mieszanka gorzowska

a podpowiedz jak go ustawić?

#49 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:01

Mieszanka gorzowska

kolego jutro zobacze jak było ustawione i napisze

#50 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:26

Mieszanka gorzowska

ok fajnie dzięki, to czekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 20:32

Mieszanka gorzowska

Witam też planuję wysiać futtertrio jako międzyplon po jęczmieniu i około października skosić i zbelować na kiszonkę. Co myślicie jak wysiej roziewaczem w rżysko i potem gruberem albo najpierw gruberem, siew rozsiewaczem nawozów i później bronami ? Czy jednak wykonać orkę uprawę i siew siewnikiem ??

#52 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:00

Mieszanka gorzowska

@Pantera jak możesz to podaj ustawienie poznaniaka

#53 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:38

Mieszanka gorzowska

C5 na zmniejszonym, klepisko domknięte na maxa i zasówki na połowie tak to miałem u siebie

#54 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:00

Mieszanka gorzowska

dzięki i tak zrobię próbę ,ale już mam z czego startować

#55 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:19

Mieszanka gorzowska

Wydaję mi się że drogo wychodzi. 14zł/kg netto sieję się 50kg/ha, wychodzi 700zł netto. Taniej będzie kupić życice i dokupić trochę wyki.

Nigdy nie siałem ze względu na zbyt duże koszty.  

Oryginał do kupienia u nas na big-agro.pl w cenie 12,50 zł brutto/kg - warto zapytać o rabaty ;) Dostarczamy nasiona w całym kraju.

Proszę mi uwierzyć że kupienie "jakiejś życicy i wyki" to nie jest dobry pomysł, bo efekt żaden w porównaniu do MG DSV. Pozdrawiam.

Witam też planuję wysiać futtertrio jako międzyplon po jęczmieniu i około października skosić i zbelować na kiszonkę. Co myślicie jak wysiej roziewaczem w rżysko i potem gruberem albo najpierw gruberem, siew rozsiewaczem nawozów i później bronami ? Czy jednak wykonać orkę uprawę i siew siewnikiem ??

Wystarczy płytka uprawa i płytki siew. Najlepiej siewnikiem żeby to wysiać równo. Ja osobiście wysiewam trawy rzędowo siewnikiem pneumatycznym. Jak posiejesz szybko to przy dobrej pogodzie zbierzesz na koniec września i jeszcze wypasiesz w październiku odrost. Na międzyplon ozimy polecam Mieszankę Gorzowską. Na wcześniejsze siewy poplonowe lub siew wiosenny polecam Country 2053 Turbo - życice westerwoldzkie (Futtertrio) + koniczyna perska. Pozdrawiam.

Załączone pliki

#56 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:12

Mieszanka gorzowska

Oryginał do kupienia u nas na big-agro.pl w cenie 12,50 zł brutto/kg - warto zapytać o rabaty ;) Dostarczamy nasiona w całym kraju.

Proszę mi uwierzyć że kupienie "jakiejś życicy i wyki" to nie jest dobry pomysł, bo efekt żaden w porównaniu do MG DSV. Pozdrawiam.

ALE TY JESTES MATACZ! GDZIE SIE NIE CZYTA TWOICH POSTOW TO CIAGLE TO SAMO ze zawsze najlepsze Twoje i inne to badziewie czy jesli chodzi o drogą siatke do bel czy nasiona...... daj sobie siana bo czytac sie tego nie da, Ty naprawde wszystkich masz za frajerow....... i zaraz odp ze to forum ze trzeba pisac z kultura argumentować i ze sam jestes rolnikiem..... masakra....... sialem MG super daje plon ale nie gadaj glupot ze nie da sie tego zlozyc samemu z takim samym efektem...... bo 600zł na ha to przesada za nasiona jednoroczne......i jak ktos chce  zlozyc samemu własna mieszanke g. to nie wkrecaj innym ze to zly pomysł i ze bd zaden efekt jak nie wiesz kto jakie odmiany uzyje, powiem wiecej sam pewnie nawet nie umialbys podac odmian uzytych do oryginalnych mieszanek g. , wystarczy kupic dobre odmiany o duzym wigorze poczatkowym i efekt ten sam, CZŁOWIEKU dzisiejsze czasy  TO NIE CIEMNOGRÓD Nie chce byc nie mily ale nie narzucaj swoich towarów innym za wszelka cenę, to forum, kazdy chce tu zasiegnac wiarygodnej informacji a nie informacji przez narzuconej przez pryzmat sprzedawanych swoich towarów......... mam nadzieje ze wielu się ze mną zgodzi........

Edytowany przez Kamilek1, 06 sierpień 2016 - 08:29.

#57 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:39

Mieszanka gorzowska

Gościu zbadaj paszę z oryginału MG i ze "swoich nasion", porównaj plon oraz szybkość przyrostu wiosennego. Nie jest to mieszanka jednoroczna jak to nazwałeś. Mam takie delikatnie wrażenie, że z jakiegoś ciemnogrodu się wywodzisz... nie widziałeś, nie badałeś a wiesz - gratulacje! Taka rada - nie wychylaj się tam gdzie nie masz pojęcia o czymś.

kiedy siales? ja sialem na koncu sierpnia ok chyba 25 jak dobrze pamietam i jest super,,, nic nie wymarła gesta itp dodam tylko ze u mnie tez mrozy byly pod -20 bez sniegu, wiec chyba wplyw na przezimowanie ma termin i stan jej juz na jesien..

Panowie po tej zimie wymarzło mnóstwo odmian różnych roślin w poszczególnych rejonach kraju więc i MG miejscami się dostało. Taka sytuacja bywa raz na 4-6 lat i jest to tak proporcjonalne ryzyko. Nasze najlepsze rzepaki np. Minerva w badaniach COBORU jako nr 1 w tym roku też wymarzła w niektórych gospodarstwach. Są mikroklimaty i tak bywa. Pozdrawiam.

czy bedzie dobra na siano 

Z MG szkoda robić siano, bo straci trochę na jakości plus pogubi się to co jest najlepsze. Pozdrawiam.

Witam. 

Czy Ktoś z Was wie, czy można zostawić mieszankę po pierwszym zbiorze? Odrośnie, czy nadaje się tylko jako poplon?

MG to międzyplon ozimy więc jest z założenia jednokośny. Oczywiście w pewnym stopniu odrośnie ale to już nie to samo - nie ma to sensu. Mam Klientów, którzy gdy jednak nie obsiewają wszystkiego kukurydzą to w pozostałości po zbiorze MG wsiewają C2053 albo Futtertrio i wtedy do końca roku zbierają jeszcze 3-5 pokosów. Pozdrawiam.

A ktoś próbował ją siać na wiosnę ? Jestem ciekaw czy by urosła i do kiedy

I jak ktoś już zebrał tą mieszankę jaki plon?

Można posiać wiosną ale nie będzie rewelacji, gdyż mega plon MG bierze się głównie z wykorzystania wody pozimowej.

Na siew wiosenny polecam mieszanki traw - Futtertrio i Country 2053 Turbo. Załączam zdjęcia z drugiego pokosu w naszym gospodarstwie. Pozdrawiam.

Załączone pliki

#58 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:41

Mieszanka gorzowska

to mieszankę g zostaw na 2 lata na polu gdzie występują normalne opady (a wiec okresowe niedobory wody) a w drugim roku ledwo Ci życica urośnie......

wyrazam swoją opinie obiektywną popartą doświadczeniem, co do ciemnogrodu to zaloze sie ze mam wyzsze wykształcenie niz Ty bo skoczylem kilka wyżych uczeli  i potrafie dzieki temu odroznic np te sciemy, ktore walisz innym, nie kwestionuje ze MG jest zła bo to towar pierwszej klasy, ale no nie wrecaj innym ze w tych czasach nie mozna sobie samemu złożyc mieszanki...  za 50% ceny o równie dobrych parametrach odżywczych, pasze badam regularnie,

dobra siej dalej swoją propagandę, ja juz nie bd odp, mam tylko nadzieje ze dałem innym torche do myslenia, pozdrawiam

Edytowany przez Kamilek1, 06 sierpień 2016 - 08:43.

#59 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 06 sierpień 2016 - 08:53

Mieszanka gorzowska

to mieszankę g zostaw na 2 lata na polu gdzie występują normalne opady (a wiec okresowe niedobory wody) a w drugim roku ledwo Ci życica urośnie......

wyrazam swoją opinie obiektywną popartą doświadczeniem, co do ciemnogrodu to zaloze sie ze mam wyzsze wykształcenie niz Ty bo skoczylem kilka wyżych uczeli  i potrafie dzieki temu odroznic np te sciemy, ktore walisz innym, nie kwestionuje ze MG jest zła bo to towar pierwszej klasy, ale no nie wrecaj innym ze w tych czasach nie mozna sobie samemu złożyc mieszanki...  za 50% ceny o równie dobrych parametrach odżywczych, pasze badam regularnie,

dobra siej dalej swoją propagandę, ja juz nie bd odp, mam tylko nadzieje ze dałem innym torche do myslenia, pozdrawiam

Hmm, kilka wyższych uczelni - ciekawe. Może się pochwalisz? :)

Dlaczego zarzucasz nam propagandę, oszustwo, ściemę? My jeżeli coś mówimy, to staramy się chociażby podawać przykłady, zdjęcia jako argument. Może przedstawisz nam wyniki swoich badań albo chociaż informację, które pozwolą NAM zweryfikować iż nie wciskasz nam bajerów? Bo równie dobrze możesz być 19letnim chłopaczkiem po technikum, który próbuje zaistnieć ze swoją "doświadczalną" wiedzą.

Proszę zachować chociaż jakiś minimalny poziom dyskusji, skoro skończyłeś te KILKA wyższych uczelni, to powinieneś robić to już z automatu :)

PS jeżeli chodzi o dowody, to nie chodzi o puste słowa (mogę napisać, że pracuję w NASA :P). 

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 09:00

Mieszanka gorzowska

O Jezu... jakie to uczelnie? Pewnie zagraniczne, bo widzę że ciężko "po polsku" się wypowiedzieć...

Można wszystko nawet za 20% ceny ale nie będzie takiego efektu i to powie każdy. Jeśli stworzysz jeszcze lepszą MG po cenie niższej o połowę to opatentuj to i sprzedawaj. W tym roku np. gospodarstwa Sano wysiały 20 ton nasion oryginału (400ha), no ale Ty jesteś od nich mądrzejszy. Żyj w swoim zadufanym świecie. Pa.