Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault czy Massey Ferguson

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 14 październik 2014 - 17:57

Tu się z Tobą nie zgodzę, skoro w samochodzie wycierają sie wrażliwe punkty w trakcie użytkowania to tak samo dzieje się w kabinie ciągnika a podłoga nie jest wygnieciona tylko zdarta a jest tam gruba guma, "nakładki" też mają ok 5 mm grubości i są łudząco podobne( może nawet są takie same) do tych w Aresie więc nie widzę tu paranoi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault czy Massey Ferguson Dzisiaj, 01:24
  •  

#22 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:42

no z przebiegiem zaszalal  :lol:

wczesniej nie zauwazylem bo nawet nie patrze na te wymyslone przez sprzedawce cyferki, wiekszosc reni jakims cudem ma nastukane 7-9 tys. godzin, co najlepsze ostatnimi czasy nawet schodza ponizej 6  :lol:  a jeszcze we Fracjii mial 20 czy 25 tys. <_<

na pedalach hamulca chyba nie ma gumy, sama blacha wiec dosc szybko zetrze sie farba

Polska B

#23 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 październik 2014 - 21:50

Po pedałach sprzęgła czy hamulca przebiegu się nie pozna, po siedzeniu raczej też nie. U mnie tylko pedał sprzęgła jest wytarty, w siedzeniu niewielkie przetarcie na oparciu. Skoro ja w mojej reni podejrzewam przebieg około 25tyś to ile mają nastukane te bardziej przytyrane sprzęty gdzie wszystko wytarte, obdarte i pomalowane?????

Kolego @ptaszyna tutaj nikt nie pisał że sugeruje się przebiegiem - ocenialiśmy tylko stan ciągnika po zdjęciu i tyle.

#24 Share DamianAgacki

DamianAgacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 październik 2014 - 13:56

Sam posiadam 4 renie w moim gospodarstwie, 110.54, 155.54, 180.94 i temisa 630 z silnikiem iveco, miałem jeszcze 145.14. Jestem bardzo zadowlony, przerabiałem już różne marki... ursus, mf, zetor, case i nigdy więcej... spalanie naprawdę bardzo niskie chodź temis ma nie co wyższe i zapewne silniki już nie są tak żywotne jak MWM.. co do przebiegów, znajomy sprowadza mi renówki i czasami przywozi nawet nakręcone po 35 tyś które nie biorą oleju, silniki oryginalne, przekładają liczniki i klienci od kilku lat zadowoleni, wiadomo przed sprzedażą coś tam poprawiają... Co do modelu który szukasz spokojnie wystarczy Ci 110, spali troszkę mniej niż 120-ka ze względu na pompę i w tym sprzęcie co będziesz ciągać nie będzie miała co robić, nie bój się EHR-ów, ja mam każdego z EHR-em i jest lepszy niż mechaniczny co powie Ci każdy kto takowy posiada. Po pierwsze wygoda, ustawiasz sobie pług na daną głębokość i jedziesz do przodu nie czując dyskomfortu z trzymaniem wajhy, zazwyczaj problemy z EHR-em są takie że po prostu dostaje się bród pod pokrywkę plastikową, czyszczenie 50 zł i śmigasz dalej tak było u mnie, najlepiej samemu przy tym nie grzebać tylko dać do elektryka, jedynie płytka może pójść która kosztuje 500 zł nic więcej a jak coś skrzanisz grzebiąc to sam wiesz. Ja polecam i nie zamieniłbym na nic innego. :) Nie bójcie się EHR ja już bez niego żyć nie mogę. :) Części są dostępne w Grene, czyli praktycznie w każdym większym mieście, mają dużo części na stanie, albo na zamówienie czekasz dzień. Z mechanikami też nie ma problemu, u mnie już każdy się podejmuje, budowa prosta, nie ma żadnej filozofii... :)

Edytowany przez DamianAgacki, 15 październik 2014 - 14:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share damianluzak2

damianluzak2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 październik 2014 - 09:12

DamianAgacki Dzięki ;) Każdy straszy tą elektryką w ciągniku ale nie mówi co się tam sypie i jaki ew koszt :) Też chciałem zawsze ciągnik z elektryką bo jest ogromna wygoda ale zawsze straszyli że to się psuje, skąd części, kto naprawi :) Do Grene mam 10km i jeżeli mówisz że wystarczy poczekać dzień dwa to szukam traktora z EHR em i może trafi się i klima :) Dzięki pozdrawiam :)

Jakby ktoś podesłał kilka linków na modele 80.34 - 106.34 z turem do 55 tysi lub bez tura do 45 byłbym wdzięczny :)

Edytowany przez damianluzak2, 16 październik 2014 - 09:14.

#26 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 11:41

Posiadam Renault w prostej wersji 133.14 z roku 1983 na liczniku 10.000 mth ale ostatnio wskazówka się zacięła więc wyjąłem licznik a tam ślady po szpilce hehe obejrzałem to dokładnie i wynika z tego że Reno miało przebieg ok 2045 mth ( patrząc po nakłuciach na cyfrach) to i tak było by rewelacyjnie..kto wie może ma tyle bo nie malowana a silnik rakieta ale wracając do wątku to naprawdę dobre ciągniki u mnie mankamentem jest skrzynia 30 tka (tak naprawdę jedzie 35) , ciągnik nie do zajechania, w ciągnikach z EHR trzeba pilnować wymiany oleju  dobrze jest też pod spodem skrzyni przyczepić magnes neodymowy który wszystkie opiłki będzie ściągał..Ogólnie wdzięczny ciągnik o prostej budowie i silniku nie do zajechania .Warto rozejrzeć się za miękką kabiną w wersji 54 z mechanicznym rewersem i ew. EHR.. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Dominikus2013

Dominikus2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:36

a co myślicie o tych ogłoszeniach ? Ciągniki są w miarę blisko i cena jeszcze w granicach.

http://olx.pl/oferta...html#c0bfa7ee6c

http://olx.pl/oferta...html#a8972dff43

http://olx.pl/oferta...html#1b8dc5a43a

Mi osobiście się podoba ten ostatni :D

Haha tak się składa ze ja jestem a raczej byłem właścicielem tego Renaulta z drugiego linku.Przypadkiem znalazłem tu na forum komentowanie mojego ciągnika.

Zadnych dziur w kabinie nie miał ten ciągnik nie wiem co tamten  jeden wymyśli komentatorł.

Gumy na pedałach hamulca nie miał te minimalne wytarcie farby to zerowa sugestia zuzycia ze  ciągnik ma duży przebieg,a dywanik to od nogi wytarty,bo przecie na kierownicy nogów się nie trzyma tylko na podłodze:-).

A co do licznika to zagranicą krótko przed sprzedazą miał załozony nowy licznik(stary widocznie się uszkodził i ktoś kupił nowy w polsce kosztuje 1000zł więc nikt tak sobie z nudów go nie kupił.

Oczywiście przebieg nie do ustalenia  prawdziwy to fakt.

Opony były w super stanie,silnik skrzynia bez zastrzeżeń.Jak na 25 letni ciągnik to cięzko znaleśc w tak dobrym stanie jak mój.

Sprzedałem go bo zamarzyłem sobie o lepszym modelu i kupiłem Renaulta Aresa 620X,a czy lepszy???hmm cięzko powiedzieć w 110-14 nie miało się ogólnie co psuć,a tu to nakichane cudów troche jest.

Zawsze lepszy podnośnik tradycyjny na cięgnie jak te ERH chyba ze ktos kupuje nową sztuke ciągnik to co innego.Używane ciągniki to kazdy jeden swoje juz ma wykręcone i ogólnie kazdy jeden ma przebieg 10-20 tyś,a nie 4-6 -8tyś jak mają odkręcone.Zagranicą ciągniki robią duzo ładne z wyglądu a wśrodku bywają zjechane.