Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 09:25

Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF Jaki zastosować olej do hydrauliki w starszych ciągnikach ze stajni SDF? Mam głownie na myśli Deutz Fahr z serii DX 6, chociaż inne SDFy z roczników 1980-1990 będą się łapały pod taki sam.
Ile ludzi tyle opinii. Jedni każą zalać uniwersalny SHDP 15W40, inny UTTO 10W30 - takie tez najczęściej wymieniane są na stronach producentów olejów (np. fuchs, orlen, lotos).
Inni znowu każą zalać jak w specyfikacji 20W20, ale jaki konkretnie, bo nigdzie takiego nie mogę znaleźć?
Np. na stronie Tedexa jest wskazany olej: Tedex Diesel Truck Motor Oil 20W20 jednak takiego nigdzie nie ma (nawet na ich stronie).

Załączam wycinek instrukcji do DX120:
Dodany obrazek

Edytowany przez Xeon, 23 kwiecień 2014 - 09:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF Dzisiaj, 23:35
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2014 - 17:58

Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF Ja do sowjego Deutza DX 6.05 leje olej AGRO UTTO 10W30 GL-4 Hydrauliczno - przekładniowy i jak do tej pory wszystko chodzi jak powinno :) mam znajomego który kiedyś wlal do Deutza DX 120 jakis olej hydrauliczny dokladnej nazwy nie znam to po tygodniu padła mu pompa hydrauliczna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:42

Olej hydrauliczny w starych ciągnikach SDF Zalałem układ hydrauliczny Tedex'em UTTO 10W30 - jak na razie jest wszystko ok.
Przy okazji wymieniony filtr hydrauliki.