klo444

Handel maszynami opinie

Polecane posty

klo444    1

Witam

 

Mam dostęp do kilku maszyn agregat, brona wirowa, pługi, zgrabiarki, kosiarki. I nie bede ukrywał chciał bym cos nimi przy handlować i cos zarobić, rynek jest wypchany to wiem wiec chciał bym sie czymś wyróżnić hm tylko czym ????? Pytanie do was jakie cechy powinna spełnić maszyna, ogłoszenie oraz handlarz co powoduje wasze większe zainteresowanie u was ? Moja propozycja, maszyny które zamierzam sprowadzać będę wymagały nie wielkich napraw podkreślam nie wielkich ogólny stan chce zeby był dobry żadnych szrotów tylko lakier i tu pytanie czy moze malować te maszyny ? Ja wiem ze malowanie wzbudza mieszane uczucia ale jesli maszyna jest jak najbardziej ok ale lakier odstrasza i nie wyróżnia jej od innych rzucał bym im nowy lakier. Tylko podejście do tematu chce żeby było jak najbardziej profesjonalne pelne piaskowanie, otłuszczenie, podkład, farba. Jakie było by wasze zdanie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kupcy patrzą na cenę i stan maszyny Moim zdaniem jak masz możliwość to przeprowadz ten remont sam a co do malowania to lepij nie malować Malowane wzbudza podejrzenia że był odnowiony szrot na najtańszych częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WontekToJa    1

Powiem uczciwie jako kupujący maszyny do swojego gospodarstwa i sprzedający niepotrzebny sprzęt.

Malowanie jak najbardziej na plus oczywiście stan techniczny sprzętu też musi być bez zarzutu.

Jeśli kupujący będzie chciał zobaczyć maszynę podczas pracy to zrób mały pokaz to naprawdę działa bo gdy będziesz szukał wymówek to kupujący pomyśli że coś ze sprzętem jest nie tak .

Jeśli masz jakiś plac to maszyny ładnie poustawiane , trawa skoszona itp , pamiętaj że bajzel na podwórku odstrasza.

I ostatnia rada na dziś, bierz zadatki jeżeli klient zamawia maszynę i zapłaci za jakiś czas , bo po 1 pewniejsze że weźmie maszynę a po 2 jak nie przyjedzie to zostanie ci po nim miłe kilku złotowe wspomnienie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Jedyne czym możesz się najlepiej wyróżnić to jest oczywiście atrakcyjna cena jak również możliwości transportu maszyny do klienta. Nie wygórowane ceny maszyn z pewnością szybko znajdą nabywców. A co do malowania to różnie z tym bywa w zależności od maszyny, aby technicznie było OK to malowanie lepiej se darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się że ludzie sami nie wiedzą czego chcą. Najlepiej cud, miód malina i za darmo, albo najlepiej to im zapłać żeby wzięli.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Hmm spróbuje pomalować parę sztuk zobacze jakie beda reakcje. Ale wysłucham wszelkich sugestii i zachęcam do komentowania. Jeszcze mam takie pytanie z racji ze mieszkam w małej miejscowości przy drodze nie ruchliwej, zostają mi ogłoszenie w necie i hmm gdzie jeszcze ? np sklepy z czesciami do maszyn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WontekToJa    1

Internet jest dobry bo każdy może w domu przeglądać co jest na sprzedaż i za ile , poza tym prasa lokalna , sklepy z częściami też niezły pomysł .

Powodzenia w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się że ludzie sami nie wiedzą czego chcą. Najlepiej cud, miód malina i za darmo, albo najlepiej to im zapłać żeby wzięli.

 

 

Dokladnie!, handluje maszynami i tyle juz sie naslyszalem od "potencjalnych kupcow" ze az sie odechcewa. 80% zainteresowanych co stoji nad maszyna caly dzien lub przyjerzda codziennie sprawdzac, i zadaje ciagle kolejne pytania, tej maszyny i tak niekupi. A handlarzowi ktory chce sprzedac tylko pozostaje mniec cierpliwosc i nerwy ze stali zeby wreszcie ktos sie zjawil z tych pozostalych 20%

 

Hmm spróbuje pomalować parę sztuk zobacze jakie beda reakcje. Ale wysłucham wszelkich sugestii i zachęcam do komentowania. Jeszcze mam takie pytanie z racji ze mieszkam w małej miejscowości przy drodze nie ruchliwej, zostają mi ogłoszenie w necie i hmm gdzie jeszcze ? np sklepy z czesciami do maszyn....

 

 

Handluje maszynami, i odwazam sie malowac ciagniki rozsiewacze agregaty wirowe oraz wahadlowe, scierniskowce(grubery) Siewniki Zbozowe ale wszystko na orygninalnej farbie+naklejki,

 

Niemaluje szczegolnie Plugow poniewarz niemozna odruznic potem czy plug byl spawany czy nie. A to wzbudza niepewnosc u klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A jak czyścisz maszyny przygotowujesz do sprzedaży jakich środków używasz ? A przed malowaniem sposób na przygotowanie powierzchni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol012011
      Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce???
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
    • Przez bies11kgr
      siema
      mam poważny problem ponieważ chce wejsc w ziemniaki (sadzeniaki) i handlowac na broniszach i jak byście mi doradzili jaki samochód ciężarowy wziąć (solówke) i jak z miejscem na broniszach i dni handlu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj