karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

karol012011    1

Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Tylko jakie Ty kupujesz te HF za 700zł?

 

A jakie autor tematu ma zamiar kupować za 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

one są z małą domieszką mięsnych ale to tylko śladowa domieszka .Z papierami i kolczykami oczywiście a jałóweczki po 500zł

 

Mieszaniec BBBxHF po takiej cenie kupuje u jednego gospodarza na mazurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Wypaliłby tylko, to tak jak niektórzy handlarze cieląt bo większość od razu sprzedaje, ale ja zamiast tego preparatu wolałbym krowy trzymać i mleko, do niczego te preparaty. A tak jak dostaną mleka odpowiednio to rosną jak trzeba i już dużo im nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

cieliczka 100% Hf za 1000 to nie jest źle bo nawet płaciłem za 2mies. 1400zł ostatnio kupiłem za 500zł miesięczna krzyżówkę z Jerseyem. Może ktoś ma na sprzedaż cieliczki to pisać na PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś od handlarza w wielkopolsce mieszańce za 800zł po paszportach doszłem że są z mazur, zadzwoniłem do tego gospodarza a on mówi że sprzedał je po 500, handlarz za przywiezienie skasowal 300zł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy twój pomysł jest najlepszy poniważ: przewóz+zmiana paszy=choroby np. biegunka, zapalenie płuc i choroby zakażne podczas kontatu zwirząt, czasami kilka ci odjedzie. jak odliczysz sobie ile wydasz na leczenie i wykarmienie zobaczysz ile masz zysku. ale powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

U mnie za HFa to w granicach 400 - 700 trzeba dac a za mięsnego to czasami nawet do 1000 zł ja sprzedaje 2-tygodniowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Jeśli masz zamiar odpajać preparatem mlekozastępczym to już koszty pójdą do góry worek tak ok 100zł.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Przewós to ok. 5km, cielaki jak biore to takie ponad 2tyg. odpojone przyzwyczajone do suchej paszy więc choroby odpadają,worek mleka dla 10 takich małych to spokojnie na miesiąc by wystarczył.Więc 300zł(cielak)+50zł(mleko na 1szt. cały czas chowania do 100kg)+100zł(koszty produkcji pasz)=450zł (500)zł dajmy na to że sprzedam za 800zł to zysk wychodzi 300zł niewiele ale zawsze coś.Jak myślicie moje wyliczenia są dobre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj