Zaloguj się, aby obserwować  
PROXIMAMICHAL

zdolnośc kiełkowania 2 letnich nasion BOBIKU????

Polecane posty

czesc

zabraknie mi nasion bobiku na obsianie jednej całkiem sporej działki , posiadam troche nasion z 2012 roku jak myslicie dadza rade?? odmiana jakas taninowa nasiona poczarniały

 

nie moge zrobic próby kielkowania nie bedzie mnie w domu jakis czas i dla tego takie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak nie zrobisz próby to się nie dowiesz i nikt ci nie pomoże. Jak bobik był suchy to na pewno skiełkuje ale od razu zwiększ wysiew na wszelki wypadek przynajmniej o 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

PROXIMICHAL jak kolega wyżej nie sprawdzisz się nie dowiesz, poproś tatę mamę siostrę kogokolwiek przecież to nie problem zrobić próbe :)

w ostateczności weź nasionka do koperty i wyślij do mnie pomogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Przerabiałem ten temat w ubiegłym roku.

Kupiłem taniej dwuletnie nasiona kwalifikowane, część była poczerniała. Na szczęście zrobiłem próbę kiełkowania - 40%. Te czarne nie skiełkowały, a te co skiełkowały to też marnie wyglądały. Odwiozłem te nasiona i sprowadzili mi jednoroczne i te były w porządku.

Tak że daruj sobie sianie tych nasion i kup bobik z ubiegłorocznego zbioru, a ten czarny to najlepiej do pieca :( .


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba-ursus
      witam serdecznie posiadam siewnik do buraków kleine unicorn 2. Mam pewnien problem mianowicie , nie chcą wylatywać nasiona o większej średnicy i siewnik ich nie wysiewa dodam że nasiona KWS . Proszę o poradę jak wyregulować siewnik by moc wysiac nasiona .
    • Przez ursus-5314
      Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie na forum, a mianowicie oglądałem dziś siewnik nordsten, bardzo ładny stan, tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Siewnik ma niby drobny wysiew na którym bardzo mi zależy, wszystko ładnie, pięknie tylko niewiem jakim sposobem ustawić go do siania. Czy należy coś dokupić, bo ja już nie wirm. Bardzo prosze o pomoc.
    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez Lowca131
      Sprzedam nasiona cebuli więcej informacji pod nr 606 971 792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj