Polecane posty

Maciekz1213    0

Witam. Mam na oku kupno nowego rozsiewacza Sulky DPX 24.

Chciałbym spytać się o waszą opinie na temat jego. Co myślicie o otwieraniu zbiornika na linki? Istnieje później możliwość założenia otwierania olejowego? Z góry pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmati193    15

Witam posiadam taki rozsiewacz co widać w mojej galerii :) Rozsiewacz ma swoje plusy i minusy. My mieliśmy olejowe otwieranie ale rozj**a** się z 4 razy. Siłowniki sie gięły pękały mocowania zacinały się więc przeszliśmy na linki i jest okey. Ogl dobry prosty rozsiewacz średniej klasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciekz1213    0

Dzięki za odpowiedź czekam na następne.

Mam jeszcze pytanko do ładowności. Jak mam rozsiewacz Sulky o ładowności 1500l czy wejdzie do niego 1500kg np. saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja też mam w Sulky zamykanie na linki i jak narazie nie ma z nimi żadnych problemów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

jak macie ustawiony ten rozsiewacz chodzi mi o szerokość dla nawozów takich jak saletra, saletrosan, mocznik, polifoska szerokość 12 metrów ale mogą być też na 15 i 18 metrów ustawienia, łopatki mam 12 24 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzięki za odpowiedź czekam na następne.

Mam jeszcze pytanko do ładowności. Jak mam rozsiewacz Sulky o ładowności 1500l czy wejdzie do niego 1500kg np. saletry?

Masa nasypowa (ciężar właściwy ) saletry amonowej to 0,96 kg/dm3, czyli inaczej 1m3 waży 960 kg.

Ja mam DPX70 od 7 lat (otwieranie na linki ) i narazie bez problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

jak macie ustawiony ten rozsiewacz chodzi mi o szerokość dla nawozów takich jak saletra, saletrosan, mocznik, polifoska szerokość 12 metrów ale mogą być też na 15 i 18 metrów ustawienia, łopatki mam 12 24 m.

Ja sieje na 15m i z boku mam ustawione na 125 dla wszystkich nawozówn a łopadki jest napisane 18-28


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

rozsiewacz ładnie przerzuca rozkład nawozu w kształcie klina i nawet jak pojedziesz trochę niedokładnie to ci wybaczy i nic nie widać też się zastanawiam żeby przesiąść się na linki bo te hydrauliczne to tak średnio się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

Ja sieje na 15m i z boku mam ustawione na 125 dla wszystkich nawozówn a łopadki jest napisane 18-28

 

MD czy byłbyś w stanie zmierzyć długość łopatek, powiedzmy na płaszczyźnie przylegającej do talerza?

 

mam problem ze swoim DPX;( poza tym, że nie wiem jaki ma symbol (masakra) to nie umiem go ustawić, aby rzucał równomiernie na 15m

 

będę wdzięczny,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj