Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik360-3P

Consul zatyka sita

Polecane posty

Witam. W moim Claasie mam taki problem : Zabija mi ciągle sito pod żaluzjami kłosami, żaluzję muuszę mieć zamkniętę i wiatry na full to wtedy jest dobrze, ale znów wywala zboże z tyłu. Nie mogę otworzyć sita bo co chwilę się zapycha kłosami i koniec. Takie coś mam od początku tego sezonu i nie mogę tego naprawić, w poprzednim sezonie problemu nie było. Proszę o pomoc w usunieciu awarii. Z góry Dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A kłosy są wymłócone czy nie ? Mozę masz dziurę w klepisku? Lub szczelina jest źle ustawiona na klepisku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

No to albo cepy tępe albo druty w klepisku wyleciały albo klepisko krzywe. Kłosy są niewymłócone i dlatego wiatr ich nie zdmuch*je tylko po sicie się przesuwają i wlatując w nie blokują go.

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Możliwe, że przy przestawianiu szczeliny w klepisku skrzywiłeś mechanizm.

Na jakim sicie młócisz zboże? (podłużne oczka?)

Kłosy są całe nie wymłócone czy w jakimś procencie? w Sumie kłosy powinny z powrotem trafiać na młocarnie podajnikiem kłosowym

Edytowano przez emtecc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młócę na podłużnym sicie, a kłosy są wcale nie wymłócone. A to zaczęło się od remontu wentylatora, pod koniec sezonu ukręciło oś wentylatora i kupiłem nową, założyłem i jakoś oblatało sezon do końca, chodź miałem problem z łopatkami bo biły o obudowę i postanowiłem ich troszkę cofnąć poprzez nawiercenie otworów w łopatkach ( pół centymetra niżej ) złożyłem wszystko, ja w pszężyto i taki problem. a nigdy tak wcześniej nie było. Łopatki cofnąłem tak jak być powinno bo myślałem, że to jest problemem, ale nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizar
      Witam, panowie jakie waszym zdaniem są najlepsze sita do kombajnu, na sito wstępne (górne) polecałbym żaluzjowe, tylko tutaj tez są różne rozmiary lamelek, jakie sprawdzają się u was? A jakie sita dokładne (dolne) ? zamierzam dokupić sobie 9mm do zboża, jak myślicie będzie dobre? A użytkuje ktoś z was takie sito z podłużnymi otworkami? bo spotkałem się z takim sitem 5x25mm i podejrzewam że z takimi otworami nie puszczałoby całych kłosów.
    • Przez RolnikMarian6226
      Witam, od jakiegoś czasu mam nowy kombajn a w nim sito górne takie jak przedstawione w załączniku. Mam pytanie dotyczące tego sita, do czego ono jest? Czy nadaje się do młócenie pszenicy,jęczmienia,rzepaku? Czy może nie bawić się z nim i kupić sito żaluzjowe? dodam że sito dolne mam oczkowe

    • Przez damian8070
      cześć! Mam do sprzedania parę "złomów" zalegających u mnie w garażu. A więc tak klepisko do kukurydzy do new hollanda 8070, 8060- dostałem je razem z kombajnem, kukurydzy nie uprawiam więc chętnie komuś je odsprzedam. jest w bardzo dobrym stanie! następnie mam do sprzedania sito do new hollanda 8060 8070 z tych samych przyczyn co klepisko z tym ze sito jest do zboża- drugiego nie potrzebuje. i jako ostatnie mam do sprzedania cześć (połowę) podsiewacza do claasa chyba 105, nie jestem pewien- również dostałem je do kombajnu gdyż miałem naprawiać podsiewacz u NH a ze kupiłem nowy to chętnie sprzedam ten. Pozdrawiam i zachęcam zainteresowanych do kontaktu ze mną !






×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj