Zaloguj się, aby obserwować  
Mat

Działalność gospodarcza a młody rolnik

Polecane posty

Mat    3

Witam.

 

Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.

 

 

Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.

 

A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?

Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?

Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.

 

 

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co wiem w dotychczasowych rozdaniach programu młody rolnik był wymóg ubezpieczenia w KRUS ...pewnie w nowym będzie podobnie.. choć przepisy w kwestii dostępu do programów ARiMR są tak dynamiczne :P

że poszczególne wymogi będą pewne i znane dopiero na dzień składania wniosku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat    3

No a tu trzeba bedzie raczej płacic zus w pracy. Chyba że dodatkowo przed złożeniem zacząć płacić też składkę krus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

:) nie możesz być ubezpieczonym w pełnym zakresie jednocześnie w ZUS i KRUS...

 

dziś się raczej tym nie martw...masz wiele możliwości :D np. na dzień składania wniosku możesz zrezygnować z pracy ( i ZUS )... :P dogadać z pracodawcą i przejść na KRUS itd...

sprawdź raczej czy spełnisz pozostałe wymogi ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat    3

Z tego co czytałem wszystko bede spełniał tylko własnie chodziło mi o ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

mam podobne pytanie w temacie czy jeżeli będę starał sie o dofinansowanie na działalność gospodarczą np warsztat usługi ładowarką czy coś i po jakimś czasie to rozwiąże i jak przejde na KRUS to będę mógł skłądać na MR? oczywiście ziemia wykształcenie itp wszystko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat    3

Z tego co wiem i słyszałem jeżeli z urzędu weźmiesz 20 tys na warsztat to już nie bedziesz mógł na młodego składać.

Więc albo to albo to. Niestety za dobrze by było gdyby istniała taka możliwość. :)

 

Więc się zastanów czy lepiej teraz 20 tys na warsztat bądź potem 75 tys w tym przeznaczyć ok. 58 tys na gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez weengosz
      Witam, mam dostarczyć braki formalne we wniosku dotyczącą dofinansowania na młodego rolnika.
      Składałem tam o dofinansowanie na halę na bele siana, jako, że nie spodziewałem się, że będzie to tak problematyczne i będę potrzebował różnych zgód, kosztorysów itp itd chciałbym zmienić cel wykorzystania środków.

      Myślałem o mikrociągniku czyli po prostu quadzie, który by się bardzo przydał w gospodarstwie, lecz wszędzie wokół mówią, że lepiej tego nie robić, gdyż powiedzą, że sobie robie jaja i chce sobie kupić zabawkę i, że w ogóle mi nie dadzą dofinansowania, myślicie, że to możliwe?

      Moim zdaniem jak się dobrze uargumentuje to, to nie powinno być żadnych problemów, co o tym sądzicie?
      Czy ktoś z Was brał mikrociągnik czyli QUADA z dofinansowań?
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
    • Przez SardynaTV
      Witam. Jak wygląda sprawa w odluczeniu podatku Vat za maszyny kupione z dofinansowania Młody rolnik ? Można odliczyć czy raczej nie .Są tutaj jacyś praktycy ? Za pomoc bardzo dziękuję!
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was kożystał z premi młody rolnik w 2018 roku. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zmiany w porównaniu do ubiegłych lat, jakie warunki trzeba s nopełniać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj