Zaloguj się, aby obserwować  
farmmaster

samozbierająca do 50KM ciągnika co polecacie?

Polecane posty

farmmaster    0

jeden z moich znajomych ma chęć kupić samozbierającą do produkcji kiszonek (wiadomo rotor, noże itp...) ja się nie orientuję ale sądzę że taką zbierającą będzie miał ciężko znaleźć. co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

Powinien dać sobie radę w jakiejś nie dużej przyczepie wiem z własnego doświadczenia ponieważ sam ciągam mengele lw330 o ładowności 4 ton i nożami choć nie pamiętam ile ich jest ale sporo i T25 daje sobie jakoś radę, co prawda prędkość nie jest duża podczas napełniania jej ale jakoś idzie, więc ja bym mu poradził żeby kupił coś nie za dużego i spokojnie będzie dawał sobie radę.

 

Napisałem trochę nie na temat ale powinien coś znaleźć bo są takie nawet na allegro i nie ma problemu tylko teraz zależy od portfela znajomego za ile sobie sprawi taką zabawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmmaster    0

t25? heh chciałbym to zobaczyć. jestem zaskoczony. musisz wstawić na youtube jakiś filmik jak ten zestaw sobie radzi i wysłać mi link. może do swojej 30stki też sobie kupię .

ten znajomy aktualnie ma c-330 ale już za parę dni stanie u niego na podwórku zetor 5245 i właśnie do niego chce kupić samozbierającą.

ale skoro mówisz że twój t25 daje sobie rade to ten zetorek będzie śmigał aż miło;)

 

 

ludzie co tak słabo dawajcie więcej postów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

Filmu nie mam ale jest zdjęcie które zaraz dodam oczywiście ma ciężko ale jakoś daje sobie radę, drugi sezon tak śmigamy i daję radę a i tak nie mam innego więc musi dawać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmmaster    0

a no czasami tak jest że jak nie ma kasy na nowy sprzęt trzeba sobie radzić tym co jest

 

TomekT25 ty masz przy tej swojej noże czy wymontowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

oczywiście jest założone tylko 17 ponieważ 3 nie było jak kupiłem i tak zostało tych których brakuje nie założyłem po końcach i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Tez mam Mengele 7 metrową, 2,20m szeroka z rotorem i nożami.

Jedna z lepszych przyczep, słomę zbieram na 4 biegu w c360-ce.

Plusy: podbierak dźwigany do przodu, nisko osadzona i szeroka - zaleta w górach, pojemna paka,


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez idziek8
      Witam
       
      Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a jej cena rynkowa jest kiepska, to wpadłem na pomysł, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew i obiżył, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Czy przyczepa nie będzie zbyt długa i za ciężka? Przyczepa chodziłaby z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    • Przez kamzie1
      Witam,
       
      Zwracam się z zapytaniem co sądzicie o przyczepie typu http://www.ofertymas...om/kemper3.html ,
      mi osobiście bardzo sie podoba, ale nie wiem jak w praktyce, czy może ktoś posiada ? lub widział w akcji? i jeszcze jedno pytanie zna ktoś może jakąś firmę która się zajmuje sprowadzaniem takich przyczep ? lub wątpię w to ale czy jest jakaś firma która produkuje nowe takie urządzenia ?
    • Przez lukasik312
      Witam wszystkich. Przeglądałem forum i jakoś nie udało mi się znaleść odpowiedzi. Zamierzam kupić nową przyczepę samozbierająca do ciągnika John Deere 6125R (cztero cylindrowy, moc podniesiona na 150km). Interesują mnie przyczepy dosyć duże i takie, którymi można wozić i trawe i kukurydze. Przeglądałem modele Krone  MX 320 GD/ Lely Tiogo R Combi 60RD/ Pottinger EUROPROFI COMBILINE 5510D. Może macie jakiś inny pomysł bo tak naprawde nie wiem czy JD da im rade . Najbardziej widzi mi się krone, ale naprawde nie wiem czy da rade , a nie chcę później żałować. Prosze o pomoc oraz co sądzicie o tych Przyczepach. Dodam, że łąki są płaskie i nie ma żadny wzniesień po drodze do gospodarstwa. Jedyna góra to pryzma
       
    • Przez piotrek120hsx
      Witam chciałbym kupić przyczepę samozbierającą  do 10 tyś,  nie wiem na co należy zwrócić uwagę. Nie potrzebuje zbyt dużej przyczepy tylko 4 tony że by miała z 35 noży i może wałki dozujące. Jestem z woj łódzkiego jeśli by ktos miał sprzęt godny uwagi na sprzedaż niech wrzuci zdięcia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj