Skocz do zawartości

Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2013 - 18:49

Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643 Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Próbował ktoś przerobić bolka żeby nie gubił tak ziemniaków? U mnie strasznie uciekają na tym wałku od chwastów jak złapie się jakiś łęt albo coś. I jeszcze te dwa zgarniacze ciągle podnoszą się do góry... Dzisiaj cały dzień wybierałem kamienia i myślałem o tym ale nic mądrego nie wymyśliłem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643 Dzisiaj, 00:15
  •  

#2 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:16

Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643 Da się go przerobić. Trzeba zlikwidować ten wałek i dołożyć jedną taśme z palcami odbierającymi chwasty.

#3 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:46

Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643 Witam, podpinam się pod temat. Czy ktoś z was przerabiał lub myślał nad przerobieniem nad przyspieszeniem taśm w Bolku? Chodzi mi o zmianę wielkości kół pasowych na przekładni głównej. Posiadam ciężkie gleby i aby dobrze oczyszczało muszę jeździć na wysokich obrotach a zastanawiam się czy dało by się osiągnąć te same obroty taśmy przy niższych obrotach silnika. Prawie zawsze kopię 330 na obrotach 1600 z 1 :( bo niestety z 2 ziemia nie zdąży się odsiać.

#4 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 05 maj 2014 - 09:53

Usprawnienia kombajnu BOLKO Z-643 Przydalby sie ciagnik z szybkim WOM. Aleciapus jest niezastapiony do bolka maly zwrotny caly dziem kopania ziemniaka a spali pare litrow :D

#5 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:47

macie jakiś pomysły jak zagęścić obie taśmy? mam sypką ziemię i mało kamieni a chciałbym trochę zmniejszyć ilość uciekających drobnych ziemniaków...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:53

Możesz dać kolejne otuliny na pręty tasmy odsiewającej, ale to trochę zabawy jest

#7 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 październik 2014 - 10:02

Możesz dać kolejne otuliny na pręty tasmy odsiewającej, ale to trochę zabawy jest

da się założyć jeszcze jedną otulinę? czy trzeba jakiegoś innego materiału użyć?

#8 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 21 październik 2014 - 12:24

Mój sąsiad przerobił tak, że na ograniczniku palcowym poprzecznego podajnika wywalił co drugi palec a na pozostałe naciągnął gumowy przewód. Daje to taki efekt, że większość grud i kamieni tam właśnie ucieka z taśmy. A zamiast łapacza kamieni założył worek na małe ziemniaki. W ten sposób na przyczepę idą ziemniaki handlowe, a małe są workowane. On robi C-360. Dwie osoby dają radę przebierać ziemniaki małe/duże na taśmie. U niego priorytetem sa ziemniaki handlowe, więc na tym małych mu aż tak nie zależy.

Edytowany przez jahooo, 21 październik 2014 - 12:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share remberton

remberton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 maj 2016 - 14:38

co chodzi o obroty też mam ten problem, zwłaszcza przy kopaniu w nocy, sąsiedzi skarżą się na hałas ciągnika który musi pracować na prawie 2000 obrotów, zamierzam zamienić koło pasowe napędzające na takie samo jak odbierające, tak żeby przełożenie wyszło choć 1.  :) Na pewno będzie szybciej pracował. :)