Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młode maciorki

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:44

Młode maciorki Witajcie mam taki problem, iż posiadałem kiedyś dużo świń około 100szt, w tym maciory. Było to kilka lat temu Cena spadła i jakoś tak się stało że zostało kilka sztuk i nie mogę dorobić się macior.Powodem są: a to kiepska ruja, a to nawet szczepione na parwowiroze maciory rodziły martwe lub mało prosiąt. Teraz po dokładnej dezynfekcji kupiłem prosięta lecz mięsne i chcę dokupić kilka bardziej mlecznych z przeznaczeniem na maciorki. Moje pytanie jest takie, jak wychować jak i czym karmić jakie koncentraty dawać i jakie szczepienia oraz czym później dopuścić najlepiej ?? Pomóżcie :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młode maciorki Dzisiaj, 11:37
  •  

#2 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 12 październik 2013 - 18:17

Młode maciorki Czy nikt nic nie wie ?? no nie wieże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 12 październik 2013 - 19:24

Młode maciorki Chcesz najprostszej rady z szybkim uzyskaniem efektów? Kup loszki hodowlane, dobrze by było gdyby były już pokryte, rasa wbc czy pbz. Przy takich masz pewność, że odchowane są na dobrej paszy i przy odpowiedniej opiece weterynaryjnej, bo byle kto przy tym interesie sie na dziś dzień nie uchował. Jeśli chodzi o materiał na tuczniki, to w przyszłości kryj je nasieniem Duroc-Pietrain, w krzyżówce z rasami białymi otrzymujesz dobre mięsne tuczniki, a w odróżnieniu od czysto-mięsnych nie musisz im puszczać muzyki i bać się, że ze strachu dostaną zawału lub wybiją dziurę w ścianie jak usłyszą jakiś hałas.