Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!!

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 13:36

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Witam :)
Posiadam prase Metal Fach Z562 ktora pracuje z New Hollandem T4.75 i tu pojawia sie problem. Gdy beluje drobna sianokiszonke (prasa ustawiona jest na maksymalny zgniot) i bela jest juz dobita to wskazowka od wypelnienia komory znajduje sie na koncu czerwonego pola lecz gdy stoja podczas gdy bela sie owija (sznurkiem) wskazowka gwaltownie spada i tuz przed wywaleniem beli wskazowka znajduje sie na linni pomiedzy polem zielonym a pomaranczowym a bela z komory wypada slabo dobita. I tu mam pytanie czemu ta wskazowka tak gwaltownie spada w dol i bele wychodza slabo dobite. Belowac probowalem wszystkimi mozliwymi sposobami np. Co 20m zmiana strony, "na pijaka" :), i srodkiem nie chodzac wezykiem. Prosze o pomoc :)

Edytowany przez NewHollandT4, 07 sierpień 2013 - 14:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Dzisiaj, 20:15
  •  

#2 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:49

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! A od kiedy masz ta prasę?? Jak zacznie się ta wskazówka podnosić to musisz jechać co najmniej bieg wolniej (albo półbiegiem) i wtedy zacznie zbijać dopiero ta prasa. Jak jedziesz szybko to nie zdąży sprasować i wtedy wychodzą słabo zbite belki

#3 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 07 sierpień 2013 - 18:12

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Ja jak beluje sionakiszonke i gdy wskaźnik pójdzie trochę w gorę, to zmieniam bieg na wolniejszy i gdy zacznie piszczeć, że komora jest pełna to staję, czekam chwile, aż wzkaźnik opadnie (belka się zbije) ruszam i gdy znowu zacznie piszczeć to dopiero puszczam siatkę (czasami jak widzę, że wskaźnik szybko spada, albo gdy jest mały wałek trawy to jeszcze raz czekam az wskaźnik opadnie i znowu ruszam...) Ale i tak często wskaźnik spadnie trochę i przestanie piszczeć. Belki wychodzą bardzo dobrze zbite :)

Edytowany przez farmtracker, 07 sierpień 2013 - 18:13.

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#4 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:41

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Xawier robiłem tak jak mówisz i efekt też nie był zadowalający. Może być przyczyną że ta trawa jest bardzo mała? Jak belowałem większą trawę to chyba nie było tak źle.

#5 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:03

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! To jeszcze bieg mniej, ogólnie im wolniej jedziesz tym bardziej się ubiją. Tylko z drugiej strony tez nie za wolno bo wydajność na godzinę mizerna będzie. Ogólnie porównując Twoją prasę a taką z NH to powiem że i wydajność lepsza i bardziej zbite są przynajmniej na przykładzie słomy

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 06:00

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Jak na mój gust to autor tematu pomylił chyba otwory na wskaźniku z tym o największym zgniocie z tym o najmniejszym, ma być na tym na końcu tego płaskowniczka hehe, innej możliwości nie widzę, bo ten ciagnik ten hohlandzik, domyslam się że ma około 70km wiec, gdyby był max zgniot to nie raz po prostu nieźle by się dusił, gdyby był ten max zgniot, zresztą jeśli ten ciągnik nie "słabnie" przy dobijaniu to możesz jeszcze linkę popuścić, ale mimo wszystko nie skaźnik najwazniejszy, ale sam chyba czujesz po ciągniku czy bela jest dobita czy nie

#7 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 12:47

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Ciągnik ma 75km a zgniot jest ustawiony na końcu tego płaskownika i linka jest maksymalnie poluzowana że więcej się nie da. Skoro pisałem że jest maksymalny zgniot to chyba wiem co pisze. Jak wczoraj belowałem jechałem w ostatniej fazie dobijania około 2,5 km/h i belki były już w miarę dobite ale to jeszcze nie jest to. Zgnioty nie da się juz przestawić na wiekszy a ciągnik jeszcze zapas mocy ma. Ludzie tu na forum kiedys pisali że ciągnik 90km zgasili tą belarką tylko się zasanwiam jak to możliwe skoro mój NH nie ma się źle przy dobijaniu czuć czuje ale jeszcze nie ma tragedii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 19:54

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! hmmm no jak jedziesz wolno i wałek cienki to poczuje ale ni ezdechnie, no sam nie wiem co jest, może to na twój gust słabo a bela zbita, no jakieś to niemozliwe mi się wydaje, ja latam z taką prasą ciągnikiem 82km i kilk arazy zgasł mi w sianie na otworze na 3ciej dziurze jak było z góry i "połknoł" szmatę tzn gruby wałek szuwary i długiego siana "czego to ludzie nie belują w tych pakietach ekologicznych" a zielonkę jak woże dla krów to też na 3cim otworze jak nakręce belkę żeby zwieść do obory to czuje po silniku, także dla mnie to dziwne o czym piszesz, przecież który otwór by nie był puki nie pusci sznurka to jedziesz aż ciagnik zadusisz, a przerób sobie na ręczne załączanie sznurka "prościzna" i beluj aż do zdychu silnika to bedziesz miał twarde bele innej rady nie widzę ;)

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 20:27

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Ja bez problemu duszę tą prasą jaśka (JD 5720) więc coś jest nie halo-pobaw się tą linką od "dobijania"

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 21:34

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Twoja to 507 pierwszy sort nasze to z 562 może już nie to sam nie wiem, pewnie coś spaprali w tych prasach dziwny temat dziwne pytanie

#11 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 12:25

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! U siebie mam ustawiony zgniot na ostatnim otworze i linka rozkręcona też do końca i musze powiedzieć,że na równym DF-a nie zadusze ale lekko pod górke i przy 5km/h schodzi z obrotów,ale dobijam do końca czerwonego B)

#12 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:31

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! można załączanie sznurka przedłużyć na łańcuchu tam jest kilka ogniwek

#13 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:55

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! Ja wcale nie patrzę na wskaźnik. Beluje aż ciągnik ma ciężko. Ważne jest aby wałki były dobrze zgrabione , nie za wąskie i nie za duże. Musisz nabrać wprawy. Drobna trawa a zwłaszcza 3-4 pokos, zawsze słabiej się dociska niż długa odpowiednio dosuszona. Pracuje z 4514

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:23

Metal Fach Z562 prosze o POMOC!!! W tym wypadku trzeba sprężynę od zgniotu podciągnąć i powinno być dobrze, http://www.metalfach...nr-9-2013.html- chyba jakieś nowe prasy wkrótce będą no i walcówka z większą ilością walcy