Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 108

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:49

Claas dominator 108 Witam czy moglby ktos napisc co ile mth robic wymiane oleju w silniku mercedesa i perkinsa w tym kombajnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 108 Dzisiaj, 21:12
  •  

#2 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 17 lipiec 2013 - 07:54

Claas dominator 108 no kolego jest tak ze olej sie co sezon wymienia ,nie tam motogodziny , zreszta ja kto woli , znam takich co nie wymieniaja bo i po co , ale co sezon wymienic na olej dobrej jakosci i bedzie ok , najlepiej SHPD

#3 Share janeczek

janeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:34

Claas dominator 108 ja wymieniam olej co 2 lata, czyli przy mojej pracy raz na 160 hektarów

#4 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:37

Claas dominator 108 no mozna i tak wymieniac,ale oleje sa jednosezonowe wiec w drugim roku olej nie ma właściwości smarnych traci wszystkie uszlachetniacze a przedewszystkim sie utlenia tak zwane starzenie sie oleju i póżniej sa problemy z silnikami czy pompami jak sa smarowane olejem z silnika , pompa wymaga dobrego oleju do smarowania a nie zuzytego i starego

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:56

Claas dominator 108 Jednosezonowe oleje to nie to samo co jednoroczne i tego mylić nie można! Jednorocznych nawet nie ma.
Trochę więcej możecie się dowiedzieć z tego linka http://www.mech.pg.g...owej_olejow.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:26

Claas dominator 108 tak kolego ,ale jak ktos wydał kase na kombajn czy sprzet to powinno byc go stac na utrzymanie go i nie robienie fuszerki np z olejami bo na tym sie nie zaoszczedzi , ale rolnicy wiedza lepiej a pozniej szukaja pomocy ,jestem mechanikiem i sie stykam z tym na codzien

#7 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 12:54

Claas dominator 108

Witam panowie, przymierzam się do kupna kombajnu i wybór padł na Claasa 98 lub 108 MAXI. Pytanie do użytkowników, na co zwrócić uwagę przy kupnie ? czy silnik V czy może rzędowy?, ponad 3200 mth to dużo na taki kombajn?. 

#8 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:38

Claas dominator 108

Jeśli tyle naprawde ma to i był w miarę szanowany to prawie nówka.Większość które oglądałem to miały 3200x2 a na blacie 2500. silni V moim zdaniem lepszy ale minus jest taki, ze komar pić** nie wsadzi w komorze silnika. V w 98 jest niedostępna. W mojej 98 siedzi mb 180 KM rzedowy i Mocy mu nie brakuje. Uwage zwracaj przedewszystkim czy wszystko PROSTE i nie pospawane,maszyną ma ładnie płynąć. Jak rzuca nią jak Kazikiem na kacu to spier*** o tego z daleka. Cepy w oryginale były przyspawane. Sprawdż czy z silnika śie nie leje,czy równo chodzi odrazu po odpaleniu,stan chłodnicy bo to 10tki tys, stan elewatorów , czy kołami pasowymi nie majta podczas pracy,czy klawisze mają jednakowy luz w różnych pozycjach wału,zajrzyj pod skrzynke z bezp. czy myszy się tam nie stołowały,bo widziałem tam ciekawe żeczy,sita mają być sztywne i się domykać, stan opn też jest ważny bo to nie małe pieniądze, fajnie gdyby przód był 24,5/32 a tył 500/60/22,5. Uwżaj na handlaży bo u nich prawie wszystko od dziadka Niemca co płakał jak sprzedał. Tylko póżniej  też się płacze jak się to kupi :)

#9 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:16

Claas dominator 108

Ja uważam, że lepiej kupić już 108-kę, bo większym kombajnem jak będziesz chciał kosić wolniej to można, a mniejszym szybciej już nie bardzo ;) Nie miałem nigdy V ale słyszałem, że palą więcej od rzędówek, bo na tę silniki nie można narzekać. W Dominatorze 108 MAXI masz OM 366 LA i to jest najlepsza jednostka napędowa w tymże kombajnie. Spalanie na poziomie 15l/ha nie są podatne na przegrzewanie etc także polecam. Cenowo 98 a 108 to w zasadzie to samo więc moim zdaniem wybór jest prosty. Sam koszę takim i nie zamieniłbym go na 98

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 08 luty 2016 - 20:22

Claas dominator 108

Panowie w końcówce żniwach zauważyłem w moim claasie 108 mały problem , a mianowicie gdy przyciskam przycisk od podnoszenia lub opuszczania chederu to czasem nie reaguje, opada i podnosi pulsacyjnie bądź gdy np: na dżojstku daje opuszczanie i puszczam przycisk a on dalej  opuszcza . Co to może być? elektrozawór ?. Może miał ktoś podobny problem?.

Dodam tylko , że poziom oleju jest ok .