Skocz do zawartości

Zdjęcie

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ludwik_53

Ludwik_53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:00

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Witam, ;)

Jak wszyscy wiemy wkońcu zaczął się sezon na koszenie traw a ja mam problem z osłoną u kosiarki. Otóż kiedy jeszcze ją miałem był duży problem z koszeniem na rogach (mam małe łąki ale dużo) i mimo osłony często mi wybijało szyby. Kolejnym powodem było to że kosiłem 30-tką i ciężko miał podnośnik więc ją zdjąłem. Gdy zakupiłem 3P pomyślałem że nie warto jej przykręcać bo to duzo roboty ale niestety w ubiegłym roku 3 szyby poszły, przednia, tylna, i na końcu boczna. Udało mi się jednak dokosić i wymienić przednią. Teraz znowu niewiem co robić kupe koszenie niema czasu przykręcać i do tego z osłoną kiepsko się kosi po rogach... Macie jakieś pomysły ? macie osłony na swoich kosiarkach prosze o szybką odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Dzisiaj, 05:14
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:08

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Temat troszkę bez sensu no ale... Ja w swojej mam osłony i jestem zdania, że wszystkie kosiarki powinny mieć osłony. Jeżeli fabryka je tam zamontowała to raczej jakiś cel w tym jest. Ewentualnym wyjściem w Twojej sytuacji może być zamontowanie na ciągniku siatki ochronnej na tylnej i bocznych szybach. Wtedy będziesz mógł kosić w rogach a i szyby będą całe.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:17

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Kolego pomyśl również przedewszystkim o własnym zdrowiu bo o wypadek nie trudno ja bym bardziej myślał o zdrowiu niż o szybach ja mam u swojej komplet osłon.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:20

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Do czasu będziesz mądry i kosił bez osłony. Mi jak plandeka zaczeła się rozłazić to kupiłem drugą z metalowym wierzchem i nigdy szyby nie wybiło. Jak dostaniesz po głowie to nie będziesz głupio pytał. Bądź mądry przed szkodą.

#5 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:49

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Zakładanie osłon to chyba oczywiste, beben trafi na kamień i nieszcęście gotowe. Pomysl o tym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 14:46

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? A ty autorze tematu to tak z głowa to masz wszystko dobrze? Bo aż ręce opadaja jak się takie tematy czyta. Wiesz co najlepiej nie zakładaj żadnych osłon nawet kabine weź zdejmij z ciągnika i jedź kosić dostaniesz kamieniem w głowę albo w co inne i wtedy przynajmniej państwo na twojej emeryturze zaoszczędzi.

Więcej merytoryki i mniej agresji bo zaraz polecą ostrzeżenia !

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 czerwiec 2013 - 14:58.

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 14:50

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? a jaki masz problem z koszeniem na rogach? Ja mam osłony, nigdy mi szyby nie wybiło i na rogach mam normalnie wykoszone.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2013 - 14:59

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? @Ludwik 53 znane Ci są zasady BHP przy pracy z takimi maszynami? Najwyższy czas by je poznać jeśli chcesz uniknąć takich nieszczęśliwych zdarzeń, a osłony to podstawa .

#9 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 15:22

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? Nie wyobrażam sobie pracy kosiarką bez osłon. Czytając ten temat od razu przyszła mi do głowy prowadzona ostatnio kampania walki z wypadkami w rolnictwie: http://bhpwrolnictwie.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:46

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ? moja kosiarka dzisiaj miała wypadek.Kosiłem kartoflisko i ostrze siekiery leżało w ziemi,gdy bęben natrafił na siekiere rozległ sie głośny stukot gdyby nie fartuch to dostałbym tą siekierą w łeb,na szczescie tylko pare noży zgieło <_<

Edytowany przez ZETOREXX85, 14 wrzesień 2013 - 20:47.