Zaloguj się, aby obserwować  
milosz1713

Bizon Z056 zamiana??

Polecane posty

milosz1713    4

Witam wszystkich posiadaczy Bizona od razu przechodzę do rzeczy posiadam ursusa c-330 m 88rok od nowego w gospodarstwie praktycznie go nie uzywam ale mniejsza o to mam okazje sie wymienic za bizona. Bizon jest z 1981 roku na waskich kolach bez sieczkarni za tydzien planuje jechac obejrzec kombajn co prawda dostalem zdjecia ale musze na zywo go zobaczyc panowie na co zwrocic uwage przy ogladaniu nie mialem do tej pory kombajnu i czy warto sie zamienic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Zależy od stanu Bizona ale ja bym się dobrze zastanowił . Sprawdź czy ten Bizon to nie jakiś zgnitek . Zbiornik , podsiewacz, podajniki kłosowy i ziarnowy te rzeczy sprawdź na samym początku i jeśli są w dobrym stanie to można maszynę odpalić i testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Tak jak kolega wyżej pisał podajniki sprawdzasz, stan cepów, gardziel, heder czy nie pogięty,sita a przede wszystkim jak silnik wygląda, jaki ma głos to już dużo ci powie!Jak sieczkarni nie ma i kombajn był szanowany, naprawiany to jeszcze powinien latać! Najlepiej wziąść ze sobą znajomego co posiada Bizona, taki kombajnista to już wie co ma oblukać! A dlaczego ten istny gość chce zamieniać i czym będzie kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Kosić już nie będzie bo polowe ziemi co mial to zalesil bo slaba klasa ziemi zostalo mu 5 ha i nie warto mu trzymac kombajnu ma sasiada ktory posiada forshnita to mu skosi po sasiedzku a kombajn utrzymanie tez kosztuje..no napewno musial bym wziasc kolege ktory sie zna bo ja sam nie mialem stycznosci panowie a jak z obsluga????cięzko sie wprawic nauczyc??

 

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Wszystkiego da się nauczyć! Ten kolega ci pokaże z grubsza o co kaman i jak zakminisz to będziesz śmigać! Sita,młócarnię, wiatr poustawiasz sprawdzisz czy coś ziarna zostaje to wiatr zmniejszysz itd... Parę razy jak w heder ziemi nabierzesz, to taki będziesz podbudowany duchowo że pójdzie jak po maśle! Życzę udanej zamiany i byle do żniw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Taa... ręce uwalone w smarach po same łokcie i przy tym pokaleczone i potłuczone, zarwane nocki na remontach żeby na rano było wszystko na tip top, pomimo solidnego przeglądu przedsezonowego. Jak idziesz spać i zamykasz oczy to obracające się motowidło i ryk silnika nie daje ci zasnąć...

 

Nie to żebym cię odwodził od tej zamiany, ale to jest przestroga przed tym abyś nie brał złomu i się nie męczył. Doby Bizon potrafi bezawaryjnie przepracować cały sezon.

 

Co do nauki to najlepiej popatrz jak robią to mistrzowie, bo ze słów niczego nie zrozumiesz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

"Taa... ręce uwalone w smarach po same łokcie i przy tym pokaleczone i potłuczone, zarwane nocki na remontach żeby na rano było wszystko na tip top, pomimo solidnego przeglądu przedsezonowego. Jak idziesz spać i zamykasz oczy to obracające się motowidło i ryk silnika nie daje ci zasnąć..."

 

Święte słowa:) Niech kolego weźmie do serca te słowa i niech przy tej zamianie zbytnio sie nie na pala bo może zamienić sie jak styjek sikierke na kijek:) Ale jak Kombajn dbany, smarowany i wszystko w czas robione to nie musi sie tego obawiać. Pare złoty przed sezonem na przegląd i sezon bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj